Bajzát góljával verte a Nyíregyháza a DEAC-ot

2010.10.16. 21:15
A volt debreceni Bajzát Péter nyíregyházi játékosként szomorította egykori klubját (Fotó: Németh Ferenc – NS-archív)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Keleti csoport – nevében mindenképpen – rangadóján a Nyíregyháza Bajzát Péter utolsó pillanatokban szerzett találatával nyert hazai környezetben a DVSC-DEAC ellen. A listavezető nyírségiek hatodszor győztek a bajnokságban, az utolsó előtti, 15. helyen álló hajdúságiak a hetedik vereségüket szenvedték el.

KELETI CSOPORT

A 20. percben szerzett találattal a Cegléd a 68. percig nyeregben érezhette magát hazai pályán az Újpest II ellen, akkor azonban Szlezák Zoltán együttese egyenlített, majd kilenc perccel később már kétgólos előnyre tett szert a házigazdákkal szemben, amelyet meg is őrzött a lefújásig. A sereghajtó Cegléd nyolcadik mérkőzését veszítette el.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat jut fel az NB II Keleti csoportjából?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hajdúböszörményben a házigazdák a második félidő elején létszámban megfogyatkoztak, amelyet góllal – mint később kiderült, győztes góllal – büntetett a REAC. A fővárosiak a hátralévő időben sikerrel tartották meg előnyüket, amely azért is elismerésre méltó, mert a hajrában két játékosukat is kiállította a játékvezető, és így kilenc emberrel fejezték be a találkozót.

Kazincbarcikán már a 6. percben két góllal vezetett a Békéscsaba, amely még a szünet előtt egy harmadik találat formájában a kegyelemdöfést is megadta vendéglátójának. Vácon Rusvay Gergely 74. percben szerzett találata döntött a három pont sorsáról a hazaiak javára a Vecsés elleni bajnokin.

NYUGATI CSOPORT

Hiába szerzett vezetést Felcsúton a Tatabánya a 4. percben, hat perccel később egy szabálytalanság megpecsételte a sorsát. Az emberelőnybe kerülő Videoton II a büntetőből egyenlített, majd a fordulás után Máté János négy perc alatt szerzett duplájával eldöntötte a mérkőzést.

A Kaposvölgyéhez látogató Bp. Honvéd II idegenben szerzett ponttal ünnepelte a klub tulajdonosának, George F. Hemingwaynek a születésnapját. Ajkán a Győr II kétszer jutott vezetéshez, a házigazdák először még ki tudtak egyenlíteni, másodjára ez már nem jött össze. Az ajkai csereembert, Manganelli Attilát a hajrában azért kellett kiállítani, mert leköpte ellenfelét.

A Baja Kormos László mesterhármasával gyűrte le hazai pályán a Barcsot. A bajai gólfelelős a második találatát a fordulás után büntetőből szerezte, majd a hajrában állította be a végeredményt.

A Budaörs értékes pontot szerzett a feljutásra pályázó Pécs otthonában, így utóbbinak át is kellett adnia vezető helyét a tabellán. A Gyirmót hazai környezetben háromgólos győzelmet aratott a Veszprém ellen, a találkozón a 70. percig nem esett gól, akkor azonban jöttek a Tóthok: előbb Balázs talált be a vendégek kapujába, majd a hajrában Norbert nyolc perc alatt kétszer is.

NB II, KELETI CSOPORT, 10. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DVSC-DEAC 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Erdős (Kelemen A., Gyarmati)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi – Perényi (Bosnjak, a szünetben), Kovacsevics, Goia, Hurt – Demjén, Minczér (Makai,70.), Nacim, Pákolicz – Pujante (Szilágyi N., a szünetben), Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
DVSC-DEAC: Verpecz – Bényei, Kardos N., Szűcs I., Korhut – Spitzmüller – Huszák, Rezes (Vinicius, 84.), Lucas, Bódi – Csorba (Ferenczi J., 70.). Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 89. percben
Brekk János: – A vártnál is nehezebb mérkőzésen a Debrecen jól játszott, de az utolsó fél órában sikerült beszorítanunk ellenfelünket, aminek meglett az eredménye. El kell ismerni, szerencsénk is volt.
Kondás Elemér: – Tipikus egygólos meccsen jól játszottunk, de a szerencsével hadilábon álltunk. Negyedszer vesztettünk minimális különbséggel.

DUNAKANYAR-VÁC–VECSÉS 1–0 (0–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Solymosi P. (L. Tóth L., Hadházi L.)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Albert Á., Farkas P. – Rusvay, Petre – Rob (Fekete L., 88.), Palásthy N. (Surányi, 65.). Vezetőedző: Szabados György
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács Z., Vasas (Piros, 88.), Radnai – Zana, Aristide, Lannert (Törőcsik A., 76.), Fritz – Horváth D. (Ponczok, 65.), Kiss K. Vezetőedző: Kántor Attila
Gólszerző: Rusvay (11-esből, 1–0) a 74. percben
Szabados György: – Köszönöm a csapatnak a születésnapi ajándékot, nincs szebb, mint az egy nullás győzelem.
Kántor Attila: – Két egyforma csapat mérkőzésén a szerencsésebb győzött.

RESTART CEGLÉDI VSE–ÚJPEST FC B 1–3 (1–0)
Cegléd, 200 néző. Vezette: Iványi (Vígh T., Viczián)
CEGLÉD: Miski – Tóth M., Mojzes, Buzás, Juhász D. – Busa (Nagy A., 73.), Fekete, Nagy L., Nagy T. (Carvalho, 73.) – Rebecsák, Szabó L. Vezetőedző: Simon Antal
ÚJPEST: Horváth T. – Litauszki, Dvorschák, Rubus, Banai – Magos (Bognár I., 58.), Tajthy, Urbányi K. – Balogh B., Kovács D. (Dencz, 79.), Barczi (Lázár B., a szünetben). Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző. Buzás (1–0)  a 20., Kovács D. (1–1) a 68., Lázár B. (1–2) a 70., Urbányi K. (1–3) a 77. percben
Simon Antal: – Egy nullás vezetésünknél kimaradt a meccslabda, a következő támadásunk végén pedig bravúrral védett a kapus. Nem sokkal később az Újpest két perc alatt két gólt szerzett, és így a maga javára fordította az állást.
Szlezák Zoltán: – Egész héten úgy készültünk, hogy kijavítjuk az elmúlt időszak kisiklásait. A fiúk átérezték a találkozó fontosságát, jó teljesítményt nyújtottak, így szép és megérdemelt győzelmet arattunk.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–REAC 0–1 (0–0)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Farkas Á. (Pápai Z., Varga G.)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Varga M., Póti, Szilágyi, Giura – Nagy D., Bogdanovics, Bellon, Lovas – Simtchatcha, Urbin. Vezetőedző: Lajos Ferenc
REAC: Somogyi – Tóth M., Ferencz, Mészáros M. – Menyhárt (Göntér, 90.), Kovács B., Sallai B. (Gamal, 77.), Cseri G., Dancs – Torma (Borsi, a szünetben), Olasz. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Cseri (11-esből, 0–1) a 67. percben
Kiállítva: Giura (második sárga után) az 53., Olasz (második sárga után) a 81., Tóth M. (második sárga után) a 88. percben
Lajos Ferenc: – A helyzeteket be kell rúgni, a mai napon a rutinosabb csapat kihasználta a hibáinkat, ezért vereség lett a vége.
Mátyus János: – Érdekes játék a futball, az elmúlt három hét semelyikében sem játszottunk rosszabbul, de mégis most sikerült a három pontot megszereznünk.

KAZINCBARCIKAI SC–BÉKÉSCSABA 0–3 (0–3)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Szőts G. (Márton Zs., Bozó Z.)
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász, Kovács R., Nagy T. (Kerékgyártó, 66.), Sebők T. (Engi, 75.) – Borbély (Horváth B., 26.), Fehér B., Odrobéna, Kovács P. – Stevica, Binder. Vezetőedző: Kádár Zsolt
BÉKÉSCSABA: Dénes Zs. – Oláh G., Csiszár, Makra, Juhász Gy. – Balázs J., Mészáros L. – Szélpál T. (Lázok T., 78.), Pozsár, Bernáth P. (Olteanu, 68.) – Csák (Saracutu, 83.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Makra (0–1) a 3., Balázs J. (0–2) a 6., Pozsár (0–3) a 35. percben
Kádár Zsolt: – Ezt a találkozót mielőbb el kell felejteni, hat perc alatt elintéztük magunkat.
Pásztor József: – Megérdemelten nyertünk, mert az első húsz percben eldöntöttük a pontok sorsát. A második félidőben inkább a küzdelem dominált, de győzelmünk ekkor sem került veszélybe.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 10. FORDULÓ
BAJAI LSE KALO-MÉH–BARCSI SC 3–0 (1–0)
Baja, 400 néző. Vezette: Pánczél (Kormányos, Iványi)
BAJA: Herbert – Domokos, Tamási, Burucz, Vincze Z. – Kurucsai M. – Micskó (Nagy E., 61), Szili – Frőhlich (Rozsi, 80.), Kormos, Balázs R. (Szabó N., 59.). Vezetőedző: Bognár György
BARCS: Halasi – Dienes, Balogh T., Horváth P., Pókos – Hock – Kordé (Gergulás, 77.), Koller, Scepanovic, Pandur (Tompa, 55.) – Pavicevic. Vezetőedző: Puskas Dragan
Gólszerző: Kormos (1–0) a 24., Kormos (11-esből, 2–0) a 49., Kormos (3–0) a 89. percben.
Bognár György: – Nem játszottunk sziporkázóan. De ha három nullra tudunk nyerni közepes játékkal, akkor az jelent valamit.
Puskas Dragan: – Sajnos pontatlanok voltunk a befejezéseknél. A hazai csapat jobban akarta a győzelmet és megérdemelte sikert.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–ENTERNET-FC TATABÁNYA 3–1 (1–1)
Felcsút, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Péter T., Hofbauer)
VIDEOTON-PFA: Somodi – Margitics, Papizsanszkij, Szeleczki (Rása, a 69.), Présinger – Szolnoki, Fejes A. – Gyurcsó, Móri – Baracskai (Ponczók, a szünetben), Olasz D. (Máté, 56.). Edző: Hartyáni Gábor
FC TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Forgács, Köntös – Ferkó (Kollár, a szünetben), Kovács I., Farkas V. (Folmer, 63.), Deme – Kocsis D. (Vass, a szünetben), Farkas J. Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Farkas J. (0–1) a 4. percben, Móri (1–1 – 11-esből) a 11. , Máté (2–1) az 57., Máté (3–1) a 61. percben
Kiállítva: Kovács I. a 10. percben (Móri lerántásáért a 16-oson belül)
Hartyáni Gábor: – Csak ez eredménnyel vagyok igazán elégedett, a játékunk sok kívánnivalót hagyott maga után, mert megijedtünk attól, hogy tíz ember ellen kell játszani, és pontatlanok lettünk.
Herédi Attila: – A csapatomnak gratulálok, a játékvezetők viszont gyalázatos teljesítményt nyújtottak.

KAPOSVÖLGYE VSC–BP. HONVÉD II 0–0
Nagyberki, 100 néző. Vezette: Bognár T. (Gyűrűsi G., Mohos M.)
KAPOSVÖLGYE: Köllő – Pintér L., Menyhért, Vaskó, Horváth Á. (Fellai 74.) – Sandro (Dóczi, 73.), Huzmi, Kalmár B., Ato – Ivusza (Namuquita, 60.), Shevel. Vezetőedző: Horváth Lajos
HONVÉD II: Kunsági – Remes, Varga P., Moga Sergiu, Hidi – Tisza K. (Dyjan Azevedo, 62.), Nagy G., Nagy A., Stokic (Souza, 80.) – Bajner (Vólent, a szünetben), Czár. Edző: Gabala Krisztián
Horváth Lajos: – A támadójátékunk kevés átütőerővel bír, így lassan minden pontot meg kell becsülni.
Gabala Krisztián: – A múlt héthez képest sokat léptünk előre, ahhoz, hogy még nagyobb ugrást tudjunk csinálni, a helyzeteket be kell lőni.

FC AJKA–GYŐRI ETO II 1–2 (0–1)
Ajka, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kiss I B., Szalai D.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther (Manganelli, 19.) – Horváth Á., Szabó L., Pothárn – Gyűrűsi (Major N., a szünetben), Mihalecz P., Gaál B. (Kottán, 70.). Vezetőedző: Artner Tamás
GYŐR: Sánta G. – Nagy Á., Domanyik, Eugene, Totadze (Bieder, 32.) – Windecker, Berde, Copa – Molnár T. (Horváth G., 81.), Ahjupera, Sarasidze (Varga T., 90.). Edző: Klement István
Gólszerző: Molnár T. (0–1) a 4., Mihalecz (1–1) az 52., Berde (1–2) a 64. percben
Kiállítva: Manganelli (leköpte az ellenfelét) a 92. percben
Artner Tamás: – Küzdelmes meccsen csapatom mindent megtett, hogy megfordítsa az eredményt, sajnos ebben nem csak az ellenfél gátolt meg minket...
Klement István: – Először nyertünk az NB II-ben tétmeccsen Ajkán, amit nagy dolognak tartok.

GYIRMÓT FC–VESZPRÉM FC 3–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Fenyvesi Szabolcs (Farkas B., Király K.)
GYIRMÓT: Deli – Kiss Zs., Böjte, Tóth B., Szabó Cs. – Czanik (Pirka, 82.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. (Tóth N., 73.) – Weitner, Laki. Vezetőedző: Kiprich József
VESZPRÉM: Kiss G. – Garai, Fehér K., Pálfi, Leitold – Boromisza, Szilágyi L., Hudecz, Sánta A. – Szőlőskei (Karakai, 57.), Babic (Jurik, 79.). Vezetőedző: Orbán Tamás
Gólszerző: Tóth B. (1–0) a 69., Tóth N. (2–0) a 79., Tóth N. (3–0) a 87. percben
Kiprich József: – Az a csapat, amely az egész mérkőzésen nyomás alá tudja helyezni ellenfelét, megérdemli a győzelmet.
Orbán Tamás: – Amíg tudtuk, tartottuk az eredményt, de az első gól eldöntötte a mérkőzést.

PÉCSI MFC–BUDAÖRSI SC 0–0
Pécs, 800 néző. Vezette: Kiss R. (Kepe A., Kulman T.)
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Törtei – Regedei, Wittrédi (Schultz, 54.), Pintér A., Nagy O. (Kvekveskiri, 72.) – Loverencsics, Csovics (Gyánó, 50.). Vezetőedző: Kiss László
BUDAÖRS: Kozma – Pleván, Hegedűs, Csobánki, Mihályi – Lászka (Sándor I., 50.), Melczer, Horváth L., Farkas – Roni (Papp G., 79.), Tüske (Márkus T., 44.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Kiss László: – Bármit csináltunk, nem tudtunk helyzeteteket kialakítani. Olyan „sehogyan sem” játszottunk.
Lucsánszky Tamás: – Sikerült megnehezítenünk a Pécs dolgát, így aztán nem érdemtelenül jutottunk egy ponthoz.