A Békéscsaba pontot szerzett Szolnokon

2011.10.29. 17:39
A Békéscsaba pontot szerzett Szolnokon<br />(Fotó: szoljon.hu)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában a Keleti csoport rangadóján döntetlent játszott egymással a Szolnok és a Békéscsaba. Az eredménynek legjobban a Cegléd örülhetett, amely az Eger elleni győzelmével feljött a két riválisra. A Nyugati csoportban az MTK 4–1-re nyert a Baja otthonában, így előnye már nyolc pont a Ferencváros II ellen 0–0-s döntetlent elérő Kozármislennyel szemben.

KELETI CSOPORT

A Szolnok Mundi Roland találatával a 14. percben szerzett előnyt magának, a békéscsabaiak Balázs József hajrábeli találatával mentettek pontot a 76. percben, így a két együttes között megmaradt az egypontos különbség. A Szolnok öt megnyert hazai bajnokija után először veszített pontokat, de tovább őrzi veretlenségét. A Békéscsaba ötödik idegenbeli mérkőzését követően is veretlen, a lehetséges tizenötből kilenc pontot gyűjtött be.

A Cegléd két pontot tudott ledolgozni a hátrányából a Szolnokkal és a Békéscsabával szemben, így lopta magát még közelebb. Ráadásul a balmazújvárosiak veresége miatt még a dobogóra is felléphetett. Az ötödik hazai bajnokiján negyedik győzelmét arató Cegléd Balog Szabolcs 30. percben szerzett góljával múlta felül a hatodik idegenbeli fellépésükön a negyedik vereségüket elszenvedő egrieket. Rusvay Gergely a 39. percben volt eredményes, a Vác ezzel a találattal gyűrte le a Balmazújvárost, amely ezzel a vereséggel leszorult a dobogóról, és átadta annak legalsó helyét a Ceglédnek. A Kazincbarcika is egy első félidőben szerzett góllal nyert otthon, a Mezőkövesd ellen Nyisalovits Donát volt eredményes. A Szeged az első félidő hajrájában volt eredményes – Magyar György talált be az ellenfél hálójába –, így nyert a 75. perctől emberhátrányban lévő Vecsés ellen.

NYUGATI CSOPORT

A listavezető MTK idegenben 4–1-re legyőzte a héten a Magyar Kupában az élvonalbeli Pápát kiejtő Baját, ezzel előnye már nyolc pont a Ferencvárossal ikszelő Kozármislennyel szemben. A Budaörs 3–0-s vezetésnél emberhátrányba került a BKV Előre elleni összecsapáson, ennek ellenére 5–1-re győzött.

A sereghajtó Dunújváros 0–1-ről fordítva 2–1-re nyert a Sopron otthonában, ezzel sorozatban (és összesen) második bajnoki győzelmét aratva.

LABDARÚGÓ NB II, 11. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1–1 (1–0)
Tiszaligeti Stadion, 2000 néző. Vezette: Vad II. I. (Pápai, Punyi)
SZOLNOK: Rézsó – Papp Sz., Mile, Szeleczki, Rokszin – Lengyel B. (Kalmár, 84.), Ulvicki, Kis R. (Urbán-Szabó, 78.), Mundi – Szepessy R., Vári B. (B. Tóth, 69.). Vezetőedző: Romanek János
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes, Kállai, Makra, Horváth T. – Balogh M. (Juhász Gy., 73.), Balázs – Szélpál T. (Sztrunga, 90.), Pozsár (Mészáros L., 92.), Leucuta – Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Mundi (1–0) a 14., Balázs (1–1) a 76. percben
Romanek János: – Igazi rangadót játszottunk, amelyen nem a szép játék, hanem a küzdelem dominált. A Békéscsaba erős, masszív, jól fejelő csapat, a sok ütközéssel felőrölt minket. A döntetlen igazságos.
Pásztor József: – Megérdemeltük volna a három pontot, több lehetőségünk volt a gólszerzésre, mint a házigazdánknak. Miután hátrányba kerültünk, mentünk előre, de sokáig képtelenek voltunk a kapuba találni.
CEGLÉDI VSE–EGRI FC 1–0 (1–0)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Szőts (L. Tóth, Berettyán)
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Odrobéna, Koncz Zs. (Fekete A., 75.), Farkas I. – Balog M. (Medgyesi, 52., Markó, 91.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
EGER: Sztankó – Preklet (Simeon, 79.), Knakal, Benke, Sallai – Dobrics (Bojtor, 63.), Cs. Pavicsevics, Farkas Á., Hamouz – Horváth Z. (Olasz J., 67.), Pavlov. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Balog M. (1–0) a 30. percben
Ványi Zsolt: – Végig koncentrálva arattunk értékes győzelmet, az idény eddigi legküzdelmesebb mérkőzésén.
Simon Antal: – A játék képe és a helyzetek alapján a döntetlen reális lett volna.
DUNAKANYAR-VÁC–BALMAZÚJVÁROS 1–0 (1–0)
Vác, 200 néző. Vezette: Berke B. (Forgács A., Szvetnyik B.)
VÁC: Borszéki – Króner, Tányéros G., Páles, Juhász B., Hegedűs Cs. – Rábold (Berki, 82.), Albert Á., Rusvay (Szabados T., 88.), Arany Z. – Michel (Andrejcsik, 86.). Vezetőedző: Híres Gábor
BALMAZÚJVÁROS: Barna – Kónya, Ludánszki, Papp F., Bokros (Németh Á., a szünetben) – Nagy R. (Murák, 62.), Kiss L., Oláh G., Sárközi – Kállai (Szűcs L., 82.), Urbin. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Rusvay (1–0) a 39. percben
Híres Gábor: – Az első félidőben korszerűen, gyorsan és jól játszottunk, rengeteg helyzetünkből egyet sikerült értékesíteni. Az első félidőben játékban, a másodikban lelkesedésben vizsgáztunk jelesre.
Arany László: – Egy félidőnyi előnyt adtunk a lelkesen játszó Vácnak és ez megbosszulta magát.
KAZINBARCIKAI SC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–0 (1–0)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Karakó (Horváth R., Szilágyi)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Nyisalovits, Toplenszky, Horváth Sz. – Konate – Fehér B., Tátrai (Kovács B., 74.), Kovács P. – Mbei (Horváth B., 58.), Bene (Badalik, 87.). Vezetőedző: Szabó János
MEZŐKÖVESD: Szántai – Zováth, Vámosi, Lakatos B., Sivák – Bagi, Irhás (Enescu, 66.) – Bogdány, Hamar Á., Jeremiás (Lipusz, 68.) – Palásthy N. (Olasz D., 69.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Nyisalovits (1–0) a 30. percben
Szabó János: – Le a kalappal a csapat minden tagja előtt! Masszívak és egységesek voltunk, és mivel nekünk soha nincs sok helyzetünk, ezért különösen értékes, hogy sikerült egyet ügyesen kihasználni.
Szabados György: – Amikor a vágyak és a tettek találkoznak, akkor lehet eredményt elérni. Egyelőre a szavak csak üres frázisok.
SZEGED 2011–VECSÉS 1–0 (1–0)
Szeged, 600 néző. Vezette: Solymosi (Kis Z., Verbászi)
SZEGED: Trepák – Podonyi, Tóth I., Magyar, Radnai – Kulacsik (Reyes Colom, 35.), Laczkó, Orosz M., Gahwagi – Folmer (Varga I., 73.), Bernáth (Nagy Z., 87.). Megbízott vezetőedző: Takács László
VECSÉS: Horváth G. – Balázs (Szurkos, 88.), Kovács Z., Varga P., Erdei – Dobó, Bussy, Zana, Fritz – Piros (Nagy G., 85.), Horváth D. Vezetőedző: Duró József
Gólszerző: Orosz M. (1–0) a 45. percben
Kiállítva: Erdei (második sárga lap után) a 75. percben
Takács László: – A játék képe és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. Tudunk ettől jobban is futballozni.
Duró József: – Az első félidőben a kihagyott két ziccerünk után már nyugodt voltam, mert tudtam, hogy jön a megszokott forgatókönyv...
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Bp. Honvéd II–DVSC-DEAC
Újpest B–Orosháza
REAC–Nyíregyháza

BUDAÖRSI SC–BKV ELŐRE 5–1 (2–0)
Budaörs, Árok utca, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Szalai D., Becséri G.)
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Pleván, Hegedűs N., Mihályi T. – Lászka (Németh P., 53.), Tóth Cs., Tüske – Kollega, Szűcs P. (Besztercei, 71.), Sánta (Szentgyörgyi, 56.).Mb. edző: Horváth Roland
BKV ELŐRE: Totka – Baranyai N., Császár (Mayer, 71.), Miklósvári, Sebők I. – Fazakas (Katona D., a szünetben), Máj, Halápi, Rápó – Boros J. (Molnár T., 71.), Takács M. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Lászka (1–0) a 20., Mihályi T. (2–0) a 44., Kollega (3–0) a 48., Tüske (4–0) a 82., Takács M. (4–1) a 84., Szentgyörgyi (5–1) a 88. percben
Kiállítva: Pleván (gólhelyzetben buktatta Molnárt) a 79., Halápi (szándékos durvaságért) a 90. percben
Lucsánszky Tamás: – Csapatunk összetartó erejét mutatja, hogy a múlt heti vereségünk után magunkra találtunk, és nagy különbségű győzelmet arattunk.
Szapor Gábor: – Rengeteg a sérültünk, és a helyükre a csapatba bekerült fiatalok nem tudták őket pótolni. A jövő héten hazai pályán mindenképpen megpróbálunk javítani.
VESZPRÉM FC–VIDEOTON PUSKÁS AKADÉMIA 2–2 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
VFC: Kádár – Garai, Hegedüs, Lang, Bosnjak – Thiago (Schleer, 80.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Finta (Leitold, 57.) – Novothny, Alex (Nikolin, 46.) Vezetőedző: Vágó Attila
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Farkas N. – Macsicza, Soós (Orbán, 72.), Király – Balog (Baracskai, 72.), Máté, Babos (Jankovics, 78.) Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Máté (0–1) a 26., Novothny (1–1) az 50., Novothny (2–1) a 72., Macsicza (2–2) a 84. percben
Kiállítva: Farkas N. (második sárgalapért) a 76. percben
Vágó Attila: – Az első játékrészben gyengén játszottunk, majd a folytatásban sikerült egyenlíteni és megfordítani a mérkőzést, de egy gyermeteg egyéni hiba miatt az ellenfél újra kiegyenlített. A játék összképe alapján igazságos eredmény született.
Hartyáni Gábor: – Az első félidővel nem volt probléma, a második félidőben a kapu előtt határozottabb hazaiak megfordították a találkozó állását. Csapatom erejét mutatja azonban, hogy tíz emberrel is sikerült egyenlítenünk.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–AJKA FC 1–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 150 néző. Vezette: Barna G. (Iványi, Kiss I B)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Nagy T., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Tóth F., Somorjai, Kvekveskiri – Bonifert (Ngalle, 62.), Fekete Á., Fekete L. Vezetőedző: Horváth Ferenc
AJKA: Jánosa – Péter, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L., Kovács Zs. (Kovács Sz., a szünetben), Pothárn, Horváth Á. (Szalai R., 80.) – Gaál, Major N. (Pavliczky, 68.) Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Subicz (1–0) a 26., Fekete Á. (1–1) a 86. percben
Horváth Ferenc: – Úgy érzem, hogy ez győzelemmel felérő döntetlen volt. Tizenketten álltunk ki erre a mérkőzésre, úgy, hogy a cserekapust mezőnyjátékos mezbe kellett öltöztetni, a szerdai százhúsz perc után. A fiúk mindent megtettek, kihozták magukból a maximumot.
Artner Tamás: – Úgy érzem, hogy az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, hat-null helyett egy-eggyel fejeztük be ezt az összecsapást, és ezért nagyon mérges vagyok.
BAJAI LSE KALO-MÉH–MTK BUDAPEST 1–4 (0–2)
Baja, 600 néző. Vezette: Andó-Szabó S. (Albert I., Buzás B.)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám – Domokos, Szöllősi (Lógó, a szünetben) – Micskó, Covic (Domonyi, 63.), Varga – Nagy E. (Szőllősi T., a szünetben) Vezetőedző: Bognár György
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres, Vadnai – Zsidai, Nikházi (Vukmir, 70.) – Kanta J. – Pál A., Frank, Csiki (Tischler, 40.) Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Nikházi (0–1) a 27., Kanta J. (0–2) a 33., Wolfe (0–3) a 59., Micskó (1–3) a 63., Tischler (1–4) a 86. percben
Bognár György: – Nagyon örülök annak, hogy a játékvezetők az MTK-t segítik. Erre pályafutásom során kevés példa volt. Szerintem ennyi elég is.
Garami József: – Látszólag könnyen nyertünk, de ez nem így volt. Annyi történt, hogy helyzeteinket jobban kihasználtuk, és megérdemelten győztünk.
FERENCVÁROS II–KOZÁRMISLENY SE 0–0
Albert-stadion, 200 néző. Vezette: Szabó Zs. (Márkus T., Galán)
FTC II: Hermány – Fülöp N., Vattai, Grúz, Sváb – Vass M. – Honma (Holman, a szünetben), Varga B., Morales, Birtalan J. – Gárdos (Szabó R., 68.) Edző: Lipcsei Péter
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Kiss M. – Kovács T., Andruskó (Laki Z., 77.) – Ato (Karacs, 62.), Godslove, Rácz F. (Eszlátyi, 55.) – Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
Lipcsei Péter: – A mérkőzés végén két ziccerünk is adódott, amelyekkel megnyerhettük volna a mérkőzést, de a játék képe alapján sajnos igazságos a döntetlen.
Márton Gábor: – Mielőbbi gyors felépülést kívánok idősebb Albert Flóriánnak.
Tatabánya–Paks II
Győri ETO II–Gyirmót

SOPRONI VSE–DUNAÚJVÁROS PÁLHALMA ASE 1–2 (1–0)
Sopron, 700 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
SOPRON: Borsi – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Fazekas (Bognár, 54.), Tamási (Kálmán K., 68.), Tatai, Lazics, Szabó L. (Csordás, 68.) – Bausz Vezetőedző: Végh Tibor
DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi (Magyar B., 90.) – Bastovanov, Rottmann, Vaskó, Márki (Kóczián, 68.) – Perovics (Nagy D., 83.), Bezerédi Vezetőedző: Nagy I. Zoltán
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 16., Bastovanov (tizenegyesből, 1–1) a 48., Bezerédi (1–2) az 56. percben
Végh Tibor: – A gyorsan megszerzett vezetésből sajnos nem tudtunk profitálni, az ellenfél pedig kihasználta két megingásunkat.
Nagy I. Zoltán: – A huszonötödik perc után kezdték elhinni a fiúk, hogy van keresnivalónk a mérkőzésen, s ezután nagyon jó játékot nyújtva, megérdemelten nyertünk.