Vezetett, mégis kikapott a Fradi Debrecenben

2009.09.20. 19:25
A Soproni Liga 8. fordulójának záró mérkőzésén a bajnok DVSC a Ferencvárost fogadta Debrecenben, és a hajdúságiak 2–1-re győztek. A szünetben Ferenczi István fejes góljával még a vendégek vezettek, azonban a második félidőben a BL-résztvevő Szakály Péter és Adamo Coulibaly találatával megfordította a találkozót.

Coulibaly gólja döntött a Loki javára
Küzdött a Ferencváros, de a bajnok túl kemény falatnak bizonyult a zöldek számára (fotó: Czagány Balázs)

A hazaiak eddig remekül szerepeltek a bajnokságban. Bár a nyitányon kikaptak Diósgyőrben, azóta mind a négy mérkőzésen diadalmaskodtak, és a nemzetközi porondon is ragyogóan helytálltak. A Ferencváros felemásan szerepelt eddig, legutóbb például az MTK-t verte meg, majd a Magyar Kupában kiesett a kék-fehérek második csapata ellen. Hazai pályán egyértelműen a Loki számított a mérkőzés esélyesének.

A hajdúságiak előtt adódott a mérkőzés elején a több lehetőség, az 5. percben Feczesin Róbert hibázott nagy helyzetben Laczkó Zsolt bal oldali beadása után, majd négy perccel később ismét a Bresciától kölcsönvett támadó került a középpontba. Oláh Lóránt a bal oldalról lőtt középre, a csatár méterekről csúszott, ám a labdát nem érte el, viszont csúnyán nekiütközött a kapufának, megsérült, le kellett cserélni.

A 20. percben némileg váratlanul vezetést szerzett a Ferencváros. Joaquín Martínez jobb oldali beadására Ferenczi István tökéletes ütemben érkezett, és a kapu jobb alsó sarkába fejelt. 0–1

A Fradit felhozta a gól, a Debrecen pedig érthetően a korábbiaknál is jobban iparkodott, így felváltva adódtak a helyzetek mindkét oldalon, miközben egyre tüzesebb lett az összecsapás.

A második félidőre hatalmas elánnal jött ki Herczeg András csapata. A 49. percben Czvitkovics Péter elfutása után három másodpercen belül háromszor lőhetett kapura a Loki, ám Laczkó Zsolt, Szűcs István és a Feczesin helyére beküldött Adamo Coulibaly sem tudta a kapuba juttatni a labdát.

Az 51. percben azonban már az amúgy remekül védő Megyeri Balázs is tehetetlen volt. Leandro játszotta át magát Morrisonon, majd Joaquin mellett középre adott, ahol Szakály Péterről lemaradtak a védők, a középpályás pedig közelről a kapuba fejelt. 1–1

A Loki maradt támadásban, és Morrison kezezése után tizenegyeshez jutott, ám Oláh középre tartó gyenge büntetőjét Megyeri védte. Ugyan látszott, hogy a Loki összerakottabb csapat, és erővel is jól bírja, ám ekkor úgy tűnt, a zöld-fehérek képesek lehetnek pontot szerezni a bajnok otthonában.

Hogy ez mégsem így alakult, az egy villanásnak volt köszönhető. Coulibalyt hagyták üresen a vendég védők a 72. percben, a francia csatár pedig a kimozduló Megyeri mellett hidegvérrel elpöckölte a labdát, amely így a kapu bal alsó sarkába gurult. 2–1

A hajrában Bobby Davison igyekezett frissíteni csapatán, ám a Loki uralta a mérkőzést. A hosszabbításban Megyeri a tizenhatoson kívül letarolta Coulibalyt, így Solymosi Péter játékvezető kiállította a kapust, ám – miután Czvitkovics mellé lőtte a szabadrúgást – nem osztott, nem szorzott, hogy az utolsó percre Paul Shaw állt a gólvonal elé.

REAKCIÓK
Herczeg András, a DVSC-TEVA klubmenedzsere: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben nem voltunk elég gyorsak, a másodikra azonban sikerült ritmust váltanunk. Sokat készültünk a Fradi játékára, különösen az olyan szituációkra, amelyből végül gólt kaptunk. Oláh Lórántot nem azért cseréltem le, mert kihagyta a tizenegyest, ugyanis az benne van a játékban.
Bobby Davison, a Ferencváros vezetőedzője: – Az első félidő jól sikerült, a másodikban azonban nem úgy kezdtünk, ahogy elterveztük. A gólunk felpaprikázta a hazaiakat. Nem értem, miért estünk vissza ennyire a második félidőben.