Vereséggel zárta az évet a Ferencváros

2009.11.28. 16:52
Az MTK idegenben 3–1-re legyőzte a Ferencvárost a labdarúgó Ligakupa A-csoportjának 9. fordulójában. Zsidai László 11. percben szerzett találatát Kulcsár Dávid még kiegyenlítette, Gosztonyi András és Busai Attila góljára azonban már nem érkezett válasz. A Vasasnak idegenbeli győzelme után még van esélye a továbbjutásra, a másik csoportban a Videoton és a Győri ETO is diadalmaskodott.

Zsidai László szerezte az MTK első találatát (fotó: Németh Ferenc - archív)

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a Ligakupa 9. fordulójában. Az A-csoportban a Vasas 3–2-re győzött Nyíregyházán, így még van esélye arra, hogy mostani ellenfele előtt végezzen és továbbjusson a csoportjából.

A már biztosan csoportelső Ferencváros az MTK ellen játszotta le utolsó mérkőzését, és a zárt kapus találkozón már a 11. percben hátrányba került. Könyves Norbert bal oldali beadása megcsúszott Dragóner Attila fején, és a kaputól 6 méterre álló Zsidai László a kapuba bólintotta a labdát. (0–1)

Nem kellett sokat várni a Ferencváros válaszára, Kulcsár Dávid gyönyörűen kényszerítőzött Kovács Istvánnal, majd a visszakapott labdát higgadtan gurította a hálóba. (1–1)

A 40. percben Lencse László törhetett egyedül kapura, Komora László mellett elhúzta a labdát, aki buktatta a tizenhatoson belül, Böcskei Balázs játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Gosztonyi András magabiztosan lőtte a kapu jobb alsó sarkába. (1–2)

A második félidőben a Ferencváros próbálkozott többet, helyzeteket is kialakított, de nem sikerült kiegyenlítenie. A 83. percben Gosztonyi mesterien ugratta ki Busai Attilát, aki egyből kapura lőtt, tizenhét méterről szépen emelte át a labdát a kifutó Komora felett. (1–3)

A B-csoportban a Győr idegenben 3–0-ra legyőzte a Lombard Pápát, és sikerével nagy lépést tett a továbbjutást érő első két hely valamelyikének megszerzése felé. A Videoton is idegenben győzött, mégpedig 2–0-ra a Kaposvár ellen. Az A-csoport harmadik találkozóján a Diósgyőr 3–0-ra kikapott a Kecskemét vendégeként.

LIGAKUPA
FERENCVÁROS–MTK-BUDAPEST 1–3 (1–2)
Albert-stadion (zárt kapus). Vezette: Böcskei B. (Farkas B., Tóth I.)
FTC: Komora – Fülöp N., Vattai, Dragóner, Kulcsár D. – Szabó R., Lipcsei (Peszmeg, 56.), Vass M., Nyilasi B. (Takács R., 72.), Papp M. – Kovács I. (Sváb, 62.). Edző: Dejan Milovanovics
MTK: Szántai – Rodenbücher, Pintér Á. (Melczer, a szünetben), Balogh B., Vági A. – Gosztonyi, Szabó Á. (Pátkai, a szünetben), Zsidai (Busai, a szünetben), Könyves (Pál Sz., 62.) – Szatmári – Lencse. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Zsidai (0–1) a 11., Kulcsár D. (1–1) a 17., Gosztonyi (11-esből, 1–2) a 41., Busai (1–3) a 83. percben
Jó: Dragóner, Kulcsár D., Vass M., ill. Balogh B., Vági A., Gosztonyi, Zsidai

KTE-ERECO–DVTK 3–0 (2–0)
Kecskemét, 50 néző. Vezette: Sándor Cs., (L Tóth L., Viczián)
KECSKEMÉT: Gulyás – Robson, Gyagya (Némedi, 53.), Koncz, Schindler – Alempijevics (Bagi, 30.), Csukics (Szabó Sz., 62.), Tölgyesi (Bertus, a szünetben) – Csordás, Birtalan, Yannick (Szentgyörgyi, 58.). Megbízott edző: Czéh László
DIÓSGYŐR: Giák (Kodalajev, a szünetben) – Bokros, Bihari, Hegedűs B., Horváth Sz. (Sztraka, a szünetben) – Lakatos B., Kállai, Illés (Banu, 72.), Lipusz – Kleiber, Kovács B. (Bacsa, 65.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Yannick (1–0) a 39., Birtalan (2–0) a 45., Schindler (3–0) a 76. percben
Jó: Koncz, Schindler, Birtalan, ill. Kodalajev

NYÍREGYHÁZA-SPARTACUS–VASAS 2–3 (1–1)
Nyíregyháza, 300 néző. Vezette: Varga L., Kelemen A., Fehér Gy.
NYÍREGYHÁZA: Dénes – Lakatos I., Ambrusz (Nánási, 77.), Kazura, Bosnijak – Miskolczi, Zabos (Minczér, 85.) – Honma, Andorka (Müller Zs., 82.), Pákolicz – Dosso. Vezetőedző: Szentes Lázár
VASAS: Végh – Balog Zs., Mrdanin (Kovács G., a szünetben), Gáspár J., Piller – Kincses (Szűcs P., 61.), Bakos Sz., Dobrics, Mundi – Remili (Imrik, 91.), Divics (Cs. Pavicsevics, 89.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Remili (0–1) a 20., Dosso (1–1) a 45., Andorka (2–1) az 55., Dobrics (2–2) a 69., Bakos Sz. (2–3) a 81. percben
Jó: Honma, Dosso, ill. Piller, Balog Zs., Dobrics, Bakos Sz.

B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–VIDEOTON FC 0–2 (0–0)
Kaposvár, 100 néző. Vezette: Kiss N. (Kovács Z., Iványi I.)
KAPOSVÁR: Horváth L. – Pintér L. (Kerekes, 55.), Petrók (Major A., 73.), Grúz – Pest K. (Vadas, 85.) – Gujic, Maróti (Hegedűs, 65.), Sztanics (Markovics, 65.), Bőle – Lambulics, Reszli. Vezetőedző: Prukner László
VIDEOTON: Tujvel – Lázár, Radovics (Szolnoki, 80.), Sifter, Présinger – Szakály D., Demjén (Ponczók, 62.) – Milanovic, Móri (Baracskai, 60.), Farkas II B. (Gyurcsó, 88.) – Vujovics. Vezetőedző: Mezey György
Gólszerző: Vujovics (0–1) az 56., Szakály D. (0–2) a 75. percben
: Pest K., Maróti, ill. Szakály D., Farkas II B., Vujovics

LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–GYŐRI ETO FC 0–3 (0–1)
Pápa, 100 néző. Vezette: Berke (Kepe, Huszár)
PÁPA: Takács T. – Nagy S., Tóth G., Dlusztus, Rajnay (Sipos T., a szünetben) – Granát, Varga G., Heffler N. – Orosz, Alex (Császár, 73.), Bali (Gahwagi, 54.). Vezetőedző: Véber György
GYŐR: Sánta András – Babics, Eugene, Fehér Z., Völgyi (Tokody, 77.) – Kiss M. – Koltai, Pilibaitis (Berde, 68.), Kink (Bicak, 83.) – Alekszidze (Brnovics, 78.), Nicorec (Sharahshenidze, 61.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Pilibaitis (0–1) a 20., Fehér Z. (0–2) az 56., Sharahshenidze (0–3) a 85. percben
Jó: Takács T., Varga G., Gahwagi, ill. Fehér Z., Kiss M., Pilibaitis, Alekszidze