Újpest: a kényszerszünetet kihasználva új sportággal ismerkedik a lilák szélsője

2020.04.03. 22:29
null
Simon Krisztián dartsozással egészíti ki az otthoni edzést (Fotó: Török Attila)
Az Újpest FC labdarúgója, Simon Krisztián otthon, kutyája figyelő szemei előtt tréningezik és igyekszik minél jobb formában maradni. Az élete azonban nem csak a futballról szól – főleg most...

 

Egyelőre nincs komolyabb problémánk, de ha tetszik, ha nem, alkalmazkodni kell az új szituációhoz. Ez mindannyiunk érdeke, hogy betartsuk ezeket az utasításokat. Igyekszünk a minimálisra szűkíteni az utcán eltöltött időt, így gyakorlatilag csak a kutyasétáltatásra mozdulunk ki naponta, meg kéthetente egy nagybevásárlásra” – mesélte az ujpestfc.hu-nak a klub középpályása, Simon Krisztián az elmúlt hetekről.

A labdarúgó elárulta, a kényszerszünetet kihasználva egy új sportágban is kipróbálta magát, ez pedig a darts.

„Eddig nem volt saját táblám, körülbelül három hete szereztem be egyet, azóta folyamatosan használom. Eddig is követtem szurkolóként, nagy kedvencem Michael van Gerwen, úgyhogy a tévében mindig szoktam nézni. De ugye most ott is áll a bajnokság, ezért azt is nélkülözni kell sajnos.”

Simon hozzátette, természetesen a „sportmozgás” nem merül ki a dartsozásban kijárási korlátozás idején sem...

„Van egy kis erkélyem, ha az időjárás megengedi, akkor ott szoktam általában edzeni. Utasításként is kaptuk, hogy legyünk kreatívak, használjuk bármit, amit a lakásban találunk, így próbálom én is kihozni a maximumot a lehetőségekből. Talán egy pici nehezítésem van, mert van egy edzőtársam, a kiskutyánk, aki felügyeli a gyakorlatokat.”

A középpályás azt is elárulta, a csapattársakkal az egyik közösségi oldalon, egy közös csoportban tartják a kapcsolatot. Jelenleg azonban nem lehetne azt mondani, hogy napi szinten beszélgetnek egymással – mindenki a saját családjára fókuszál inkább.

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
9 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
19 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
21 órája

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00
Ezek is érdekelhetik