Szolnoki sikerével ismét sínen a Loki?

2011.05.10. 19:19
Szakály lövése után úton a labda a hálóba (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában megszerezte szezonbeli második idegenbeli győzelmét a címvédő DVSC-TEVA, az utolsó helyezett otthonában nyertek a hajdúságiak 2–1-re.

Egyik csapat sem felhőtlen lelkiállapotban várta a találkozót, hiszen a hazaiak a Ferencváros elszenvedett 3–2-es hazai vereséget követően az utolsó három forduló eredményétől függetlenül kiestek az élvonalból, míg a címvédő debreceniek két döntetlennel távolabb kerültek a második helytől.

A csalódott hangulat és a hétközi forduló sem vonzotta ezrével a nézőket az összecsapásra, amely a vendégek számára nem indult túl fényesen, már a negyedik percben cserélnie kellett Kondás Elemér vezetőedzőnek, egy ütközés során Szűcs megsérült, helyére Mijadinoszki állt.

Ezt követően azonban már csak örömre volt okuk a debrecenieknek, hiszen még mindig nem jártunk a 10. percben, amikor Farkas II beadása után Bódi ugyan még a kapufát találta el, de Szakály Péter közeli ismétlésénél már megzördült a háló (0–1), majd a 19. percben már kétgólos volt a vendégelőny, ezúttal Bódi ment el a jobb oldalon, majd a hosszún érkező Coulibaly fejelt négy méterről a kapuba (0–2).

A vendégek ezt követően visszavettek az iramból, míg a hazaiaknak hiába próbálkoztak, sokáig helyzetet sem tudtak kialakítani, Novakovicsnak mindössze két beadást kellett lehúznia, az egyetlen lövésnél pedig Lengyel 20 méteres próbálkozása után négy méterrel mellé szállt a labda, így magabiztos debreceni vezetés mellett vonultak pihenőre a csapatok.

Simon Antal a szünetben cserével próbálta meg felrázni együttesét, ami be is jött, hiszen a Fitos helyére érkező Tchami már a 49. percben szépített, a két minutummal korábban nagy helyzetben hibázó Jokics beadása után egy méterről már csak az üresen marad kapuba kellett lőnie (1–2).

Az 57. percben Farkas II 14 méteres kapáslövését, majd a 76. minutumban Szakály ötméteres lapos lövését kellett a hazaiak kapuját őrző Melnicenkónak bravúrral hárítania, miközben a túloldalon a meghúzódó Novakovics helyét Verpecz foglalta el a kapuban.

Az utolsó negyedórában hiába próbálkozott a Szolnok, újabb gólt már nem tudott szerezni, így a vendégek megszerezték második idegenbeli győzelmüket a 2010–2011-es idényben.

1. Videoton FC 27 16 7 4 54–26 +28 55
2. Paksi FC 28 15 5 8 47–35 +12 50
3. Ferencvárosi TC 27 14 3 10 42–38 +4 45
4. DVSC-TEVA 28 12 9 7 51–40 +11 45
5. Kaposvári Rákóczi 27 13 4 10 40–36 +4 43
6. ZTE FC 27 13 4 10 43–41 +2 43
7. Vasas 27 11 5 11 32–41 –9 38
8. Budapest Honvéd 27 10 7 10 32–31 +1 37