Simán nyerte a Kaposvár a somogyi rangadót

2012.10.20. 17:54
Akcióban a fehér mezes Kaposvári Rákóczi
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Kaposvári Rákóczi a sereghajtó Siófokot fogadta. A hazaiak Kovács Olivér találatával szereztek vezetést a 40. percben, majd a 71.-ben a csereként beállt Moustapha Diallo kettőre növelte az előnyt. A 3–0-s végeredményt ugyanő állította be a 79. percben.

A két Somogy megyei csapat egyaránt a kieső zónából való elkerülésért küzd. Természetesen a hazaiak várhatták kedvezőbb helyzetből a találkozót, s ők is kezdték aktívabban a meccset. Előbb Kovács szabadrúgása szállt a kapu fölé, majd Jammeh Haruna lövését és Drazsen Okuka fejesét kellett hárítania Kurucz Péter kapusnak.

A túloldalon ezalatt csak Jusuf Dajic lövésénél volt dolga Lubos Hajdúchnak. Ezt követően a meccs inkább kártyacsatává kezdett fajulni, hiszen a 20. és a 37. perc között hatszor kellett felmutatnia a sárga lapot a játékvezetőnek. A legérdekesebb a 35. percben Kovács Olivéré volt, aki a tizenhatoson belüli műesésért kapott ilyet, a közönség azonban egyértelműen büntetőt látott, s ezután percekig tüntetett az ítélet ellen.

A 40. percben Kovács Olivér már egyértelműen pozitív főhőssé vált, Bojan Pavlovics jobb oldali beadása után a labda átszállt a védők fölött, s a hosszú oldalon érkező támadó 8 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1–0).

A második félidő elején Deák István akár egyenlíthetett volna, de 4 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. Ezt leszámítva azonban a hazaiak uralták a meccset: előbb Haruna fejesét kellett védenie Kurucznak, majd Pavlovics lőtt fölé. A 71. percben aztán eldőlt a meccs: Okuka adott be jobbról, a vendég védők elvétették a labdát, így az a csereként beállt Diallóhoz került, aki egy csellel becsapta a kilépő Kuruczot, majd két méterről, ballal a kapu közepébe gurított (2–0).

A végeredmény aztán a 79. percben alakult ki, miután az ugyancsak csereember Katona György forgatta meg a védőjét a bal oldalon, majd a tizenhatos csücskéről középre adott, ahonnan Diallo fejelt 12 méterről a léc alá (3–0).

1. Győri ETO 10 7 2 1 23–9 +14 23
2. DVSC-Teva 10 7 1 2 18–7 +11 22
3. MTK Budapest 11 6 3 2 18–12 +6 21
4. Diósgyőri VTK 10 5 2 3 9–10 –1 17
5. Ferencváros 11 4 5 2 16–12 +4 17
6. Budapest Honvéd 11 5 1 5 18–18 0 16
7. Videoton FC 11 4 3 4 13–12 +1 15
8. KTE-Phoenix Mecano 11 4 2 5 14–17 –3 14