Schembri-dupla és Fradi-siker az év első meccsén

2011.01.21. 13:07
Marek Heinz (jobbra) a Ferencváros egyik legjobbja volt (Fotó: FTC.HU/Czagány Balázs)
A Ferencváros labdarúgócsapata az erdélyi Szászrégenben egy fordulatokban és 11-esekben gazdag felkészülési mérkőzésen 3–2-re győzött a román élvonalban szereplő marosvásárhelyi FCM Tirgu Mures ellen.

A héten erdélyi edzőtáborban készülő Ferencváros labdarúgócsapata Szászrégenben a román élvonalban szereplő marosvásárhelyi FCM Tirgu Mures ellen lejátszotta az idei első felkészülési mérkőzését.

JÖNNEK AZ ARGENTINOK

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a téli szünetben újabb argentin játékosok érkezhetnek a Ferencvároshoz. Prukner László szakmai igazgató az Üllői129 szurkolói blognak elmondta, vasárnap három labdarúgó jön az Estudiantestől. Roberto Matias Birge 22 éves, Leonardo Jara 1991-es születésű, szintén középpályás, csakúgy, mint a 18 éves Nello Sosa. Az előzetes hírek alapján Sosa a legtehetségesebb: ő argentin utánpótlás-válogatott is volt, 2009-ben megjárta a dél-amerikai válogatottal a nigériai U17-es világbajnokságot.

Részleteket itt olvashat!

A Ferencvárosból Liban Abdi és Andrezinho sérülés miatt nem léphetett pályára, Szrdjan Sztanics pedig egy tavalyi kiállítás miatt nem szerepelhetett.

A nagy rendőri készültség mellett megrendezett találkozó mintegy 500 néző előtt, havas pályán kezdődött. Az első helyzet a vendégek előtt adódott: a 13. percben Boriszlav Topics csavart szabadrúgásból a kapu fölé.

A folytatásban az FTC Marek Heinz és Rósa Dénes összjátékának köszönhetően többször is eljutott az ellenfél kapujáig, sőt utóbbi egy jó kiugratás után be is talált, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A 25. percben Heinz lőtt fordulásból 14 méterről a bal felső sarok mellé.

A ferencvárosi helyzetek ellenére a 34. percben a marosvásárhelyiek szerezték meg a vezetést: a játékvezető Csizmadia Csaba tizenhatoson belüli megmozdulását szabálytalannak látta, a büntetőt pedig Florin Dan értékesítette.

Az első félidő Józsi György két lövésével zárult, az egyiket a kapus védte, a másik mellé ment.

A szünetben a Fradi szakmai igazgatója, Prukner László nyolcat cserélt, hogy minden bevethető kerettag pályára léphessen.

A második játékrészben közel 20 percig nem sok említést érdemlő esemény történt, majd öt perc alatt megfordította a mérkőzést a magyar csapat.

Előbb Tóth Bence berúgta a Csizmadia lerántásáért megítélt tizenegyest, majd a földön fekvő Héctor Morales passzából André Schembri lőtt éles szögből a kapuba. A ferencvárosiak azonban nem sokáig örülhettek a vezetésnek, ugyanis a 72. percben egy újabb 11-esből Dorel Zaharia egyenlített.

A 80. percben Prukner László ismét pályára küldte a korábban már lecserélt Emil Miljkovicot, aki meghálálta a bizalmat – nem sokkal a beállatása után középre ívelt egy labdát, amelyet a marosvásárhelyi kapus Schembri elé ütött, a máltai csatár pedig közvetlen közelről a kapuba lőtt. Ezzel a Ferencváros 3–2-re megnyerte az idei első felkészülési meccsét.

PIHENŐN A FRADI JÁTÉKOSAI

„SPORTSZERŰ MÉRKŐZÉS, JOGOS TIZENEGYESEK”
„A mérkőzés képéből kiderült, hogy mindkét csapat a felkészülés elején jár. Eddig a fizikai felkészítésre helyeztük a hangsúlyt, és nem a játékra. Úgy érzem, sportszerű meccset játszottunk, a tizenegyeseket jogosnak éreztem. Ez a találkozó jó alapot nyújt arra, hogy később elmélyítsük a kapcsolatot a két klub között, és természetesen örülök a győzelemnek" – értékelte a mai felkészülési találkozót a Ferencváros szakmai igazgatója, Prukner László.

„Szeretném megköszönni mindazok segítségét, akik hozzájárultak erdélyi vendégszereplésünkhöz" – tette hozzá a szakember. A Ferencváros holnap délelőtt még egy edzést tart Erdélyben, majd ezt követően utazik haza.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FCM TIRGU MURES (romániai)-FERENCVÁROS 2–3 (1–0)
Szászrégen, 500 néző
FERENCVÁROS: 1. félidő: Ranilovic – Rodenbücher, Dragóner, Csizmadia, Junior – Kulcsár D., Maróti, Józsi, Rósa D. – Miljkovic, Heinz
2. félidő: Haber – Csizmadia, Tutorics, Balog Z. – Fülöp N., Peszmeg, Morales, Kulcsár D. – Schembri, Tóth B., Heinz (Junior, majd helyette Miljkovic). Szakmai igazgató: Prukner László
G.: Dan (1–0, tizenegyesből) a 34., Tóth B. (1–1, tizenegyesből) a 64., Schembri (1–2) a 69., Zaharia (2–2, tizenegyesből) a 75., Schembri (2–3) a 83. percben