Rutinos játékosai repítették a Haladást a Videoton ellen

2011.04.17. 19:33
Nemcsak Dusan Vasziljevics (6), hanem a Videoton is elbukott Szombathelyen (Fotó: Németh Ferenc)
Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a labdarúgó NB I 23. fordulójának záró mérkőzése, a Haladás–Videoton találkozó, ám a 78. percben előbb Halmosi Péter, majd a 87. percben Kenesei Krisztián is betalált, s ezzel 2–0-ra nyert Aczél Zoltán csapata. Sikerével a Haladás a 11. helyre ugrott fel, míg a fehérváriak maradtak az első helyen.

Csaknem hatezer néző és gyönyörű napsütés fogadta a csapatokat a Rohonci úti Stadionban, ahol mintegy hét éve nem tudott nyerni a Videoton (legutóbb 2004. május 1-jén nyert, 2–0-ra).

Támadólag kezdte a meccset a Haladás, és bár Mladen Bozsovics hibájánál – a montenegrói kapus kiejtette a labdát a kezéből egy szöglet után – mentettek a védők, veszélyesebb helyzetet nem tudtak kialakítani az első tíz percben.

A bajnoki címre a legnagyobb eséllyel pályázó Videoton először Elek Ákos fejesével veszélyeztetett. A válogatott középpályás egy ide-oda pattogó labdát bólintott kapura, de a jobb felső sarokba tartó labdát Rózsa Dániel nagy bravúrral szögletre tolta. Nem sokkal később két újabb hatalmas védést kellett bemutatnia a szombathelyi kapusnak.

Előbb André Alves ugratta ki Lencse Lászlót, akinek ziccerét vetődve hárította Rózsa, majd Vaskó Tamás szabadrúgás utáni közeli csúsztatását lábbal védte. A 36. percben egy ígéretes akció után Tóth Péter bal oldali beadását Bozsovics csak középre tudta öklözni, de társai most is kisegítették.

Válaszként a góllövőlista vezetője, a 20 találatnál járó Alves tört be a tizenhatoson belülre remek cselekkel, majd az alapvonalról Lencse elé gurított, de a támadó a jobb alsó sarok mellé lőtt. A folytatásban említésre érdemes esemény már nem történt, így 0–0-val vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején rögtön veszélyes helyzettel kezdett a Vidi. A szeptemberi találkozón a 3–1-es győzelmet beállító Gosztonyi András lőhetett volna gólt, de 10 méterről a jobb alsó sarok mellé célzott.

Az 53. percben óriási lehetőséget hagyott ki a Haladás. Pontosabban Halmosi Péter, aki egy jobb oldali beadás után továbbtett labdával fordult levédőjéről, majd az ötös vonaláról, ballal kapu fölé lőtt. Ezután azonban sokáig mezőnyjáték jellemezte a találkozót, ritkán jutottak el a csapatok egymás kapujáig.

Egészen a 78. percig kellett várni az újabb lehetőségre, ám akkor a Haladás megszerezte a vezetést. Vaskó fejelt ki röviden egy labdát, amelyet Halmosi Péter 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1–0

A hajrában a Videoton próbált egyenlíteni, de Rózsa és a védelem magabiztosan állt a lábán. A 87. percben pedig eldőlt minden. A csereként beálló Kenesei Krisztián egy megkerülős csellel becsapta Farkas Balázst, aki becsúszva menteni próbált, de épp Kenesei elé került a labda, ő pedig a már fekvő kapus mellől, öt méterről az üres kapuba lőtt. 2–0

Zsinórban nyolcadik hazai sikerével a Haladás a 11. helyre lépett fel, míg a listavezető pozícióban megmaradó Videoton 2010. október 29-e után – akkor a Budapest Honvédtól kapott ki hazai pályán 2–0-ra – szenvedett ismét vereséget bajnoki mérkőzésen.