Rajczi Péter duplájával nyert az Újpest

2010.05.05. 20:06
Egygólos győzelmet aratott az Újpest a Kaposvár ellen a labdarúgó Soproni Liga 26. fordulójában. A lila-fehéreknél Rajczi Péter duplázott, a somogyiak a lefújás előtt szépítettek Zahorecz Krisztián tizenegyesével. Két kiállítás is színesítette a találkozót, Takács Zoltán és Grúz Tamás kapott piros lapot.

Az első félidő végén leszakadt az ég (fotó: Korponai Tamás)

A Ferencváros idegenbeli legyőzése után a Kaposvár várt az Újpestre, és a lila-fehérek keretében több olyan játékos is volt, aki korábban felhúzhatta az ellenfél mezét is, mint például Dusan Vasziljevics, Balajcza Szabolcs vagy Rajczi Péter.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Soproni Liga 2009–2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az Újpest Mészöly Géza irányításával még nem kapott ki bajnokin, a somogyiak azonban legutóbbi három NB I-es meccsüket elbukták, és a Megyeri úton sem számítottak esélyesnek.

A fővárosiak a 12. percben vezetéshez is jutottak, Simek Péter előreívelését elszámította Petrók Viktor, Rajczi Péter lecsapott a labdára, majd nyolc méterről a kifutó kapus mellett a jobb sarokba helyezett (1–0).

Kabát Péter is csatlakozhatott volna csatártársához, ám a gólkirályi címért hajtó támadó tíz méterről óriási helyzetben kapu fölé lőtt. A félidő végén hatalmas eső bosszanthatta a résztvevőket, emiatt az utolsó percekben nem is adódott lehetőség.

A második játékrész tízperces csúszással kezdődött a pálya rossz állapota miatt. Az Újpest volt ezúttal is veszélyesebb, az 58. percben Barczi Dávid még hatalmas helyzetben hibázott, de nem sokkal később Rajczi tíz méterről lőtt a bal felső sarokba, megduplázva a hazaiak előnyét (2–0).

Grúz Tamás a hajrában a kiállítás sorsára jutott, de a Kaposvár így is szépített: Takács Zoltán lökte fel a ráadásban a kapura törő Egejeru Godslove-ot, a játékvezető tizenegyest adott, és kiállította a védőt. A büntetőt Zahorecz Krisztián értékesítette, de az egyenlítésre már nem maradt idő (2–1).