Puskás-Suzuki-kupa: tovább tart a Puskás átka, a Honvédé a trófea

2016.05.16. 18:07
A Budapest Honvéd korosztályos csapata nyerte meg a 2016-os Puskás-Suzuki-kupát, miután a döntőben 1–1-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel legyőzte a Puskás Akadémiát.

Az első félidőben nem bírtak egymással a csapatok. A második játékrészben aztán megélénkült mindkét gárda, a 64. percben megszerezte a vezetést a Honvéd: Prastler Benjámin egy beadás után fejelt a kapuba két méterről (1–0).Prastler Benjámin egy beadás után fejelt a kapuba két méterről (1–0).

Sokáig azonban nem vezettek a piros-feketék, egy perccel később, egy szögletet követően Bévárdi Zsombor elé pattant a labda, aki félfordulatból egyből a hálóba bombázott (1–1).

Nem született döntés a rendes játékidőben, így a torna végső győzteséről tizenegyespárbaj döntött – ebben a Honvéd bizonyult jobbnak, és 6–5-ös sikerével megnyerte a 2016-os Puskás-Suzuki-kupát.

A Puskás Akadémia rossz sorozata így tovább tart, még egyszer sem nyerte meg a tornát.