Nyert a Győr a Pancho Arénában, és beérte a Debrecent

2014.05.03. 19:55
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Puskás Akadémia 1–0-ra kikapott a Győrtől hazai pályán, így már öt mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban. A mérkőzés egyetlen gólját Kalmár Zsolt szerezte, amivel a bajnoki címvédő pontszámban beérte a listavezető Debrecent.

Kalmár Zsolt (középen) győztes gólt szerzett a Puskás Akadémia ellen (Fotó: Grnák László)

A Győr kezdte jobban a meccset a zuhogó esőben, ennek ellenére a Puskás Akadémia szerezhette volna meg a vezetést a 15. percben. Czvitkovics Péter szöglete után Szekeres Adrián csúsztatott, majd Tóth I Balázs terelte kapura a labdát három méterről a hosszú oldalon, de Lubos Kamenár nagy bravúrral menteni tudott. Öt perccel később már a bajnoki címvédő kerülhetett volna előnybe: Marko Dinjar 20 méterről leadott szabadrúgása a keresztlécen csattant, Lubos Hajdúchnak esélye sem lett volna a hárításra, ha lejjebb megy a labda. A félidő második felében egyértelműen a Győr akarata érvényesült, ám pechjükre Rafe Wolfe-nak sikerült ziccerbe kerülni, aki azonban Varga Roland remek átadása után nem tudta góllal lezárni az akciót.

A fordulás után még nyomasztóbbá vált a vendégek fölénye, a Puskás Akadémia szinte csak a védekezésre koncentrált, ennek ellenére hátrányba került. Az 59. percben Vaszicsku Gergő eladott labdája után Pátkai Máté indította Kalmár Zsoltot, aki 20 méterről lőtt kapura ballal, a labda végül a jobb oldali kapufáról pattant a bal alsó sarokba. 0–1

A gól után a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel. A hosszabbítás utolsó másodperceiben egy szöglet után Marko Dinjar kezére pattant a labda, ám a játékvezető nem mutatott a büntetőpontra, így már nem változott az eredmény. A Győr így beérte pontszámban a Debrecent, amely holnap fog pályára lépni a Lombard Pápa otthonában.