Paksi vereségével nehéz helyzetben a Vasas

2012.05.11. 19:53
A zöld mezes paksiak végül „feldöntötték" a Vasast (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a hatodik helyen álló MVM Paks a 15. Vasas csapatát fogadta. A vendég Vasas a 26. percben vezetést szerzett Bárányos Zsolt góljával, ám a paksiak öt perc alatt fordítottak, előbb Böde Dániel, majd Bartha László talált a kapuba. A piros-kékeknek a második félidőben volt egy kapufájuk, egyenlíteniük azonban nem sikerült, így a kiesés szélére kerültek.

Mivel az angyalföldiektől csütörtökön jogerősen is levont az MLSZ két pontot Haris Mehmedagic jogosulatlan szereplése miatt, a piros-kékek számára létfontosságú volt a győzelem, hiszen így már öt pont lett a hátrányuk a 14. helyen álló Pápával szemben.

Ennek megfelelően aktívabban is kezdték a találkozót, többnyire ők birtokolták a labdát, de sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk. Először negyedóra elteltével Böde lövése okozott veszélyt, ám ezt követően ismét a vendégek percei következtek: előbb Jusuf Dajic két lövését kellett védenie Csernyánszki Norbert kapusnak, a 26. percben percben Bradley Hudson-Odoi bal oldali beadása után Bárányos 4 méterről fejelt a kapu bal oldalába (0–1).

Nem érdemtelenül vezettek a vendégek, de úgy tűnik, hogy ezzel csak az alvó oroszlán bajszát rángatták meg, mert három perccel később egyenlítettek a hazaiak: Magasföldi József 28 méteres szabadrúgása után a jobb oldali kapufán csattant a labda, a kipattanót azonban Böde már nem hibázta el (1–1).

Újabb két perc elteltével pedig már a hazaiak vezettek, miután egy bal oldali beadást követően Hrepka Ádám visszafejelte a labdát jobbról Barthának, aki kicselezte Kovács Gábort, majd 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (2–1).

A vendégeket sokkolta a gyors fordítás, a hazaiaknak meg teljes mértékben megfelelt ez az eredmény, így a félidő hátralévő részében némileg visszaesett az iram, s a szünetig újabb helyzet már nem akadt.

A szünet után próbált újítani a vendégcsapat, voltak helyzeteik is. Gyepes Gábor közeli lövését védte Csernyánszki, majd a csereként beálló Katona Máté bombája csattant a keresztlécen, az egyenlítés azonban nem jött össze. Ezzel a vereséggel a kiesés szélére került a fővárosi csapat, s ha szombaton a Pápa legyőzi a Kecskemétet, a Kaposvár pedig pontot szerez a Haladás ellen, akkor matematikailag is eldől a sorsa.