A Paks a Nagyerdőben páholta el a Debrecent

2012.11.03. 20:30
Nagy csatában nyert Debrecenben a Paks (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a DVSC-Teva az MVM Paksot fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a 63. percben Tököli Attila találatával szereztek vezetést, s nyertek a vendégek. A Loki eddig százszázalékos volt hazai pályán.

A forduló előtt a két csapat között tizenkét hely volt a különbség a tabellán, de ez egy kicsit csalóka, hiszen mindkét gárda ugyanannyiszor kapott ki (a meccsig háromszor), de míg a debreceniek nyolcszor, addig a paksiak csak kétszer győztek. A vendégek azonban az eddig hazai pályán százszázalékos Loki otthonában sem játszottak alárendelt szerepet.

Az első komolyabb lehetőségre a 18. percig kellett várni, Bódi Ádám lövése után Csernyánszki Norbert kapusnak nagyot kellett védenie, majd Adamo Coulibaly rúgta el saját maga elől a labdát, miután már kicselezte a kapust is.

Ezt követően viszont a másik a kapu elé tevődött át a játék: előbb Tököli Attila rúgott lyukat nagy helyzetben, majd Lázok János távoli lövését, valamint Szabó János közeli fejesét kellett hárítania Verpecz Istvánnak.

A szünetben Kondás Elemér Yannick személyében egy újabb támadót küldött a pályára, de a játék képe ezt követően sem változott (sőt a labdarúgót húsz perc elteltével le is cserélte trénere). Előbb Bori Gábor próbálkozott egy nem túl erős lövéssel, majd Tököli lőtt a kapu mellé.

A 63. percben aztán góllá értek a paksiak helyzetei: Heffler Tibor kapott egy remek labdát a jobb oldalon, középre adott, ahol Tököli érkezett. Ő elsőre lyukat rúgott, ám a labda így is nála maradt, s másodjára hat méterről a léc alá bombázott (0–1).

A debreceniek ezt követően sem tudtak újítani, és nem sikerült feltörniük a paksi védelmet. Ugyan Ibrahima Sidibe és a csereként beállt Czvitkovics Péter próbálkozott néhány távoli lövéssel, de a labda vagy elkerülte a kaput, vagy Csernyánszki kapus állt a helyzet magaslatán.

A végén aztán egy kontrából Vayer Gábor bebiztosíthatta volna a győzelmet a vendégeknek, de Verpecz is védeni tudott, így az eredmény nem változott. A végig taktikusan és fegyelmezetten játszó paksiak teljesen megérdemelten szerezték meg a győzelmet.