Női NB I: kiütéses győzelmet aratott Diósgyőrben a Fradi

M. D.M. D.
2019.09.15. 22:43
A ferencvárosi lányok ismét megszórták a DVTK-t (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A címvédő Ferencváros 5–1-es győzelmet aratott Diósgyőrben a női labdarúgó NB I 4. fordulójának rangadóján. Az MTK megőrizte hibátlan mérlegét Makón, míg az Astra az újonc Kelen megverésével megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Rangadónak indult, kiütés lett belőle: ahogy eddig minden találkozásuk alkalmával, úgy az FTC ezúttal is legyőzte a DVTK-t az NB I-ben, ám a négygólos győzelem felülmúlta még talán a ferencvárosi szimpatizánsok várakozásait is.

A vendégek az első félidőt követően Inna Zlidnis és Melisa Hasanbegovic góljával 2–0-ra vezettek, majd a hajrában fölényessé tették sikerüket. Az utolsó húsz percben Vágó Fanny duplázott és Kocsán Petra is betalált, a diósgyőriek erejéből csak a szépítő gólra futotta.

A két csapat legutóbb májusban, a Magyar Kupa döntőjében csapott össze egymással, akkor a Ferencváros 4–3-ra nyert, míg az előző bajnoki idényben kétszer 3–1-es, egyszer pedig 4–1-es zöld-fehér siker született.

Őrzi hibátlan mérlegét az MTK, amely 2–1-es győzelmet aratott Makón a Szent Mihály vendégeként. A szegedieknek a kis különbségű vereség mellett az jelentheti némi örömöt, hogy Savanya Csilla révén a hajrában megszerezték idénybeli első góljukat a bajnokságban.

Nem sikerült ugyanez az abszolút újonc Kelennek, amely 3–0-s vereséget szenvedett az első győzelmét arató, Dominika Dikanová vezette Astrától.

NŐI NB I
4. FORDULÓ
Szent Mihály–MTK 1–2 (Savanya 87., ill. Nagy Á. 17., Németh L. 67.)
Astra HFC–Kelen SC 3–0 (Dikanová 10., 53., Vidovenyecz 60.)
DVTK–Ferencváros 1–5 (Samu 77. – öngól, ill. Zlidnis 23., Hasanbegovic 42., Vágó F. 73., 82., Kocsán 85.)

Szombaton játszották
ETO FC Győr–Haladás Viktória 1–3 (Gődér 70., ill. Manhart 8., Rácz Zs. 60., 73.)

1. MTK 4 4 16–1 +15 12
2. Haladás Viktória 4 3 1 10–1 +9 10
3. Ferencváros 4 3 1 17–2 +15 9
4. DVTK 3 2 1 9–6 +3 6
5. ETO FC Győr 4 1 3 4–11 –7 3
6. Astra HFC 4 1 3 3–10 –7 3
7. Szent Mihály 3 1 2 1–4 –3 1
8. Kelen SC 4 4 0–25 –25 0