Női NB I: fordulatos meccsen döntetlen Győrben

2018.08.26. 15:53
Az ETO FC Győr otthon 2–2-es döntetlent játszott a Haladás Viktóriával a női labdarúgó NB I második fordulójának záró mérkőzésén.

Az első félidő végén a Hollandiából hazatérő Rácz Zsófia góljával a szombathelyiek szerezték meg a vezetést, ám a hazaiak Süle Dóra látványos találataival fordítottak. A Viktória a 81. percben egyenlített, amikor a menteni igyekvő Kovács Laura a csúszós talajon a saját kapujába rúgta a labdát – írja a noifoci.com Facebook-oldala.Rácz Zsófia góljával a szombathelyiek szerezték meg a vezetést, ám a hazaiak Süle Dóra látványos találataival fordítottak. A Viktória a 81. percben egyenlített, amikor a menteni igyekvő Kovács Laura a csúszós talajon a saját kapujába rúgta a labdát – írja a noifoci.com Facebook-oldala.

A három gólszerző egyaránt tagja Markó Edina szövetségi kapitány legfrissebb keretének, amely az Ukrajna elleni, szeptember 4-i világbajnoki selejtezőre készül. A válogatott mérkőzések miatt a jövő hétvégén nem rendeznek fordulót az NB I-ben. A Viktória két hét múlva az Astra, míg az ETO a DVTK ellen száll harcba az első győzelméért.

NŐI NB I
2. FORDULÓ
ETO FC Győr–Haladás Viktória 2–2
(Süle 49., 61., ill. Rácz Zs. 45., Kovács L. 81. – öngól)

Szombati eredmények
Szent Mihály–MLE 2–1 (Zimányi Kovács 12., Bartalis 91., ill. Szollár 75.)
Ferencváros–DVTK 3–1 (Poljak 32., Kocsán 36., Mosdóczi 48. – 11-esből, ill. Bradics 64.)
MTK–Astra 3–1 (Nagy L. 51., Oláh A. 74., 79., ill. Krascsenics P. 71.)

1. MTK 2 2 17–1 +16 6
2. Ferencváros 2 2 6–2 +4 6
3. DVTK 2 1 1 9–3 +6 3
4. Astra 2 1 1 4–4 0 3
5. Szent Mihály 2 1 1 2–9 –7 3