Női NB I: az MTK büntetőt rontott, vezetést szerzett, majd kikapott a Fraditól

M. D.M. D.
2018.09.20. 22:24
Fenyvesi Evelinék (jobbra) egymást követő második alkalommal nyertek az Új Hidegkuti Nándor Stadionban (Fotó: Koncz György, archív)
A címvédő MTK 2–1-re kikapott a Ferencvárostól az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a női labdarúgó NB I 5. fordulójának rangadóján.

A legutóbbi négy bajnoki döntő két résztvevője médiatörténelmi mérkőzést vívott egymással, hiszen hazánkban először fordult elő, hogy országos lefedettségű televíziós csatorna (M4 Sport) női NB I-es alapszakaszmeccset közvetített.

Az MTK már a 8. percben előnybe kerülhetett volna, ám Csányi Diána tizenegyesét Samu Anna kivédte. A címvédő az első félidőben sokkal jobban futballozott a Ferencvárosnál, az elmúlt két idényben elhódított bajnoki cím ellenére hosszú idő után most először lehetett úgy érezni, hogy ténylegesen erősebb csapatot alkot, mint első számú vetélytársa.

Ahogyan azt a mérkőzést követő nyilatkozatában elmondta, Dörnyei Balázs, az FTC vezetőedzője a szünetben „más jellegű” megbeszélést tartott lelki teherrel pályára lépő lányaival, de így sem tudták elkerülni, hogy az MTK megszerezze a vezetést.

A 66. percben Lauren Berman bal oldali beadása után Samu a csereként beálló Magyarics Zoé elé ütötte a labdát, aki köszönte szépen a lehetőséget, és öt méterről a kapuba passzolt, megszerezve ezzel első gólját a kék-fehérek színeiben (1–0). A Fradi válaszára nem sokat kellett várni, három perccel később Kocsán Petra élesen középre lőtt labdájára Inna Zlidnis robbant be a rövid oldalon, és Szőcs Rékát megelőzve a kapuba pöckölte a labdát (1–1).

A Fradi támadójátékán a csereként beszálló Allegra Poljak és Fogl Katalin sokat lendített, sőt utóbbi játékos a 82. percben a győztes gólt is megszerezte. A korábban az MTK-t is megjáró 34 éves csatár leheletfinom mozdulattal kiosztott egy kötényt Demeter Rékának, majd 13 méterről pontos lövést eresztett meg a kapu bal oldalába (1–2).

Az FTC ezzel a győzelemmel megőrizte százszázalékos mérlegét a bajnokságban, és hatpontosra növelte előnyét a tabella élén.

Az M4 Sport a következő fordulóból szeptember 27-én, csütörtökön 20 órától a DVTK–MTK mérkőzést tűzi műsorára.

NŐI NB I
5. FORDULÓ

MTK–Ferencváros 1–2 (Magyarics 66., ill. Zlidnis 69., Fogl 82.)

Szeptember 22., szombat
16.00: DVTK–Haladás Viktória
16.00: Szent Mihály–ETO FC Győr

Az MLE–Astra mérkőzést későbbi időpontban, várhatóan november végén játsszák le.