Női NB I: az MTK a szünetben 9–0-ra vezetett az újonc ellen

2018.08.19. 17:39
A címvédő MTK megsemmisítő, 14–0-s vereséget mért az újonc Magyar Labdarúgó Egyletre a női NB I nyitó fordulójának záró mérkőzésén.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében elvérző kék-fehérek a szünetben már 9–0-ra vezettek a hazai meccseit Kozármislenyben játszó pécsi együttes ellen: Lauren Berman négy gólt lőtt, ebből hármat hét percen belül.A Bajnokok Ligája selejtezőjében elvérző kék-fehérek a szünetben már 9–0-ra vezettek a hazai meccseit Kozármislenyben játszó pécsi együttes ellen: Lauren Berman négy gólt lőtt, ebből hármat hét percen belül.

A második félidőben a csereként beálló játékosok közül Mátyás Noémi és Dencz Orsolya is betalált, Csányi Diána pedig az utolsó percben megszerezte a harmadik gólját, kialakítva ezzel a 14–0-s végeredményt.

Az MTK-ra a második fordulóban nehezebb feladat vár majd az Astra ellen, míg a Szent Mihály–MLE meccs – kiindulva abból, hogy a két csapat mekkora vereséggel kezdte a bajnokságot – már most kiesési „rangadónak” minősül.

NŐI NB I
1. FORDULÓ
MLE–MTK 0–14
(Berman 13., 37., 41., 43., Csányi D. 15., 20., 90., Molen 22., Palkovics 23., Grécs 36. – öngól, Cappuzzo 52., Mátyás 60., Dencz 76., Demeter 77.)

Szombati mérkőzések
Astra–ETO FC Győr 3–1 (Sümegi 1., Krascsenics Cs. 72., Véninger 75., ill. Süle 4. – 11-esből)
DVTK–Szent Mihály 8–0
(Sandu 7., Bradics 11., 19., 43., O. Markovics 45., 71., 85., Vachter 89.)
Haladás Viktória–Ferencváros 1–3 (Manhart 13. – 11-esből, ill. Poljak 29., Csigi 63., Fogl 90.)