Női NB I: 11-et hintett a Fradi, a debütáló brazil triplázott

2018.09.08. 16:38
A Ferencváros női labdarúgócsapata kiütéses, 11–0-s győzelmet aratott az újonc Magyar Labdarúgó Egylet vendégeként az NB I harmadik fordulójában.

A zöld-fehéreknél az első félidőben Kocsán Petra, majd a másodikban a helyére beálló brazil Luana Spindler triplázott, akinek ez volt az első mérkőzése az FTC színeiben. Megszerezte első gólját a Fradiban az amerikai Sophie Cortes is.Sophie Cortes is.

„Nagy pozitívum, hogy Luana Spindler végre pályára léphetett a Ferencvárosban a sérülése után, ráadásul rögtön három gólt lőtt. Nagyon lelkesen küzdő csapatot győztünk le, sok sikert kívánok neki a további mérkőzéseihez, biztos, hogy nehéz szezonja lesz. Nehéz ebből a meccsből bármit levonni, egyelőre örülök, hogy együtt van a csapat, hiszen pénteken edzettünk együtt először” – értékelt a Ferencváros vezetőedzője, Dörnyei Balázs a fradi.hu-nak.

A zöld-fehérek honlapjának beszámolója szerint az első félidő közepén érdekes jelenet játszódott le a kozármislenyi stadionban: az FTC két játékosa, Cortes és Fogl Katalin mezszáma nem egyezett meg a hivatalos jegyzőkönyvben szereplővel, így a két lány mezt cserélt.

A DVTK a triplázó Biljana Bradics vezérletével 7–2-re kiütötte az ETO FC Győrt. A 27 esztendős szerb hölgy hét találattal jelenlegi vezeti az NB I góllövőlistáját.

NŐI NB I
3. FORDULÓ
MLE–Ferencváros 0–11 (Kocsán 6., 20., 33., Cortes 18., Fogl 23., 41., Aleksic 38., Fenyvesi E. 44., Spindler 63., 64., 81.)
Haladás Viktória–Astra 1–1 (Sipos L. 71. – öngól, ill. Vidovenyecz 48.)
DVTK–ETO FC Győr 7–2 (Bradics 7., 49., 85. – a másodikat 11-esből, Vachter 8., 79., Ficzay 32., 45., ill. Süle 56., Erdész 57.)