Női futball: az MTK válogatott védője a Bundesligába igazolt

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2020.07.13. 22:37
null
Turányi Lilla (kékben) a Bundesligában szereplő Bayer Leverkusenben folytatja pályafutását (Fotó: Török Attila)
Újabb női válogatott labdarúgónk igazolt a világ egyik legerősebb bajnokságaként számon tartott német Bundesligába: Turányi Lilla az MTK-t elhagyva Csiszár Henrietta és Zeller Dóra csapatához, a Bayer Leverkusenhez írt alá két évre.


A 21 éves középhátvéd 2013-ban Kistarcsáról került az MTK-hoz, melynek első csapatában több mint 70 NB I-es mérkőzésen lépett pályára. Két aranyérmet nyert és két ezüstérmet szerzett a kék-fehérekkel az első osztályban.

Turányi Lilla Németországban Csiszár Henrietta és Zeller Dóra csapattársa lesz a Bayer Leverkusennél, amely a tizenkét együttest felvonultató női Bundesliga legutóbbi kiírásában a 10. helyen végzett.

Hétfősre bővült így a magyar különítmény a német bajnokságban, hiszen Jakabfi Zsanett már tizenegy éve a VfL Wolfsburg játékosa, Tóth Gabriella idén nyáron jutott vissza a Werder Bremennel a Bundesligába, míg Süle Dóra és Kovács Laura júniusban igazolt ki Győrből az SC Sandhoz.

Legfrissebb hírek

Suárez duplájával a Sporting legyőzte a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2026.01.20. 23:02

Jól emlékszik a hat évvel ezelőtti budapesti BL-döntőre az azóta három Aranylabdát kapó Aitana Bonmatí

Minden más foci
2026.01.20. 11:13

Leadta kétgólos előnyét a Dortmund, de Emre Can büntetőjével mégis győzött

Német labdarúgás
2026.01.17. 17:43

IFFHS: sorozatban harmadszor is Aitana Bonmatí a világ legjobb női labdarúgója

Spanyol labdarúgás
2025.12.13. 20:20

Hiába duplázott Brandt, a Bodö/Glimt pontot rabolt Dortmundból

Bajnokok Ligája
2025.12.10. 23:01

Nick Woltemade megállítása lehet a Leverkusen sikerének titka

Bajnokok Ligája
2025.12.10. 10:37

A Leverkusen kiverte a Német Kupából a Dortmundot

Német labdarúgás
2025.12.02. 23:18

Spanyol címvédés a női labdarúgó Nemzetek Ligájában

Minden más foci
2025.12.02. 21:26
Ezek is érdekelhetik