Női foci: több mint 100-szoros válogatott támadót igazolt az FTC

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.05.08. 15:37
Több mint százszoros magyar válogatott támadóval erősítette meg a keretét a Ferencváros női labdarúgócsapata: a következő idénytől az osztrák St. Pöltentől hazatérő Vágó Fanny a zöld-fehéreket erősíti – adta hírül a klub hivatalos honlapja.

A 28. életévét júliusban betöltő, az év női labdarúgójának hazánkban eddig kétszer (2012, 2015) megválasztott Vágó Fanny az MTK-ban eltöltött sikeres esztendőket követően 2015-ben igazolt Ausztriába, ahol idén sorozatban a negyedik bajnoki címét nyerheti meg a St. Pöltennel.

Idehaza többszörös bajnok és kupagyőztes, az MTK-ban 2009 és 2015 között összesen 119 gólig jutott. Tavaly ő lett a harmadik magyar női futballista, aki elérte a 100-szoros válogatottságot.

„Óriási öröm egy ekkora klubhoz tartozni. Most kerestek meg harmadszor a Ferencvárostól. Amikor egy edző ennyire szeretne leigazolni, akkor érdemes komolyan elgondolkodni. Ezt a bizalmat gólokkal szeretném meghálálni. Várom az új kihívásomat, remélem, a rutinommal sokat hozzá tudok majd adni a Fradi játékához, és sok sikert aratunk közösen” – idézi Vágó Fannyt a fradi.hu.

„Még mindig nagyon fiatal a csapatunk, ezért olyan játékost szerettünk volna igazolni támadóposzton, aki megfelelő szintű profi külföldi tapasztalattal rendelkezik és igazi győztes karakter. Fanny emellett rendkívül sokoldalú, gólerős játékos is, így könnyen beépíthető az együttesünkbe. Egész biztos vagyok benne, hogy nagy erősítés lesz számunkra” – mondta a Ferencváros hivatalos honlapján Dörnyei Balázs vezetőedző, aki a következő idénytől számíthat Vágó Fannyra.

Legfrissebb hírek

Gróf és Gartenmann is elbúcsúzott – a kapus elmondta, nem tervez felhagyni a labdarúgással

Labdarúgó NB I
4 órája

Jesper Jensen: Nagyjából azt kaptuk ebben az idényben, amit megérdemeltünk

Kézilabda
10 órája

NS-infó: most tényleg lehet esély Nagy Ádám ferencvárosi hazatérésére

Légiósok
17 órája

Hajnal Tamás: Tudjuk, mit várhatunk Borbély Balázstól

Labdarúgó NB I
18 órája

Ortenszky Tamással erősített a Ferencváros jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.03. 21:07

Stefan Gartenmann is távozik a Ferencvárostól – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.03. 17:39

Gróf Dávid távozik a Ferencvárostól – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.03. 16:48

Ezért is mondhatott le Keane a Ferencvárosnál – ő a bajnok és kupagyőztes kiszemeltje

Minden más foci
2026.06.03. 11:14
Ezek is érdekelhetik