Női NB I: az MTK nyerte a döntő első felvonását

2017.05.08. 18:20
Nagy meglepetésre az MTK 1–0-ra megnyerte a női labdarúgó NB I döntőjének első, hétfői összecsapását a címvédő Ferencváros vendégeként.

Az elmúlt két alkalommal győztes zöld-fehérek szinte az egész mérkőzésen egykapuztak, de nem sikerült vezetést szerezniük, míg a fővárosi rivális egy gyors ellentámadás végén, Nagy Lilla révén a 85. percben betalált. Nem szabad megfeledkezni a gólpasszt jegyző Palkovics Nóra érdemeiről sem, aki remek ütemű indítással hozta nagy helyzetbe csapattársát (0–1).Nagy Lilla révén a 85. percben betalált. Nem szabad megfeledkezni a gólpasszt jegyző Palkovics Nóra érdemeiről sem, aki remek ütemű indítással hozta nagy helyzetbe csapattársát (0–1).

A Ferencváros az egész idényt tekintve eddig csak egyszer kapott ki, még október 2-án a szombathelyi Viktória FC vendégeként 2–1-re.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc második meccsét jövő hétfőn 16 órától a Hidegkuti-stadionban rendezik.