Nem lila nap: a Nyíregyháza kiejtette a Kecskemétet

2012.09.26. 17:39
Már a 2. fordulóban elbúcsúzott a labdarúgó Magyar Kupa küzdelmeitől a 2011-es győztes KTE-Phoenix Mecano: a kecskemétieket a másodosztályú Nyíregyháza verte meg 4–2-re.

A nyíregyházi ultrák szép győzelmet ünnepelhettek (Fotó: Fuszek Gábor, archív)

NYÍREGYHÁZA–KECSKEMÉT

A kecskemétieknek nyilván lett volna jobb ötletük is a sorsolásnál, de a Nyíregyházát „dobta a gép" idegenben – a KTE nem számíthatott könnyű mérkőzésre, és nem is lett az... A vendégeket Antal Botond kétszer megmentette a góltól, de a 15. percben már a KTE kapusa is tehetetlen volt, Germán Tamás szöglet után csúsztatott a hálóba. A Nyíregyháza 1–0-s előnnyel ment az öltözőbe, kecskeméti oldalon két csere következett már a szünetben.

Ez sem segített sokat, a 62. percben Petneházi Márk húsz méterről remekül talált el egy szabadrúgást, Antal már nem tudott hárítani – a Szpari megduplázta előnyét. A 78. percben Jorginho beadásából Litsingi szépített, de három perccel később Petneházi újabb szabadrúgása (Csorba segítségével) kikötött a sarokban, visszaállítva a kétgólos különbséget. A 89. percben Petneházi ismét beköszönt, Litsingi büntetőből egy perccel később már csak kozmetikázni tudta az eredményt – kiesett a 2011-es kupagyőztes.

OROSHÁZA–DVTK

Biztonsági szempontok miatt a mérkőzést zárt kapuk mögött kellett megrendezni, de a helyszíni jelentések szerint néhány DVTK-szimpatizáns így is elutazott a meccsre, hátha kívülről is érzékelnek valamit a meccsből.

Hogy így volt-e, azt nem tudjuk, mindenesetre a csapatoknak nem lehetett könnyű dolga a hangulattalan stadionban. A Diósgyőr már a hatodik percben megszerezte a vezetést, Vadász Viktor egy kiugratás után volt eredményes. A szünet előtt újabb találatot jegyzett az első osztályú csapat, Seydi közvetlen közelről talált az orosházi kapuba. Nem sokkal később szépíthetett volna a hazai együttes, miután Michal Hanek ellen ítéltek büntetőt, de Tajti Norbert megfogta Végh Ariel kísérletét.

A többet kezdeményező Diósgyőr az első óra végén Gosztonyi András bal felső sarkos lövésével növelte előnyét, amely után Seydi két perc alatt duplázott. Ötgólos előnyben sem állt le a DVTK, a hajrához érve előbb Tisza Tibor, majd Bacsa Patrik is betalált, kiütésessé téve a továbbjutást.

CSORNA–PMFC

A Pécsi MFC az NB III Bakony-csoportjában szereplő Csornai SE otthonában az első félidő derekán két Bajzát Péter-góllal eldöntötte a mérkőzést: a csatár négy percen belül kétszer fejelt a Győr-Moson-Sopron megyeiek kapujába. Miután Solomon Okoronkwo megszerezte a harmadikat is, szinte csak az maradt a kérdés, meglesz-e Bajzát mesterhármasa. A csatár többször közel került az újabb gólhoz, de nem talált be, a 47. percben pedig lecserélte őt Supka Attila.

Ehelyett a fordulás után a csornaiak egy kontra után Molnár Gábor góljával szépítettek. A találatra két válasz érkezett, Okoronkwo újra eredményes volt, majd az első találatnál gólpasszt jegyző Zoran Zeljkovic beállította a végeredményt.

VESZPRÉM–PAKSI FC

Két gólt lőtt és egyet sem kapott az MVM Paks a Magyar Kupa 2. fordulójában az NB II Nyugati csoportjában szereplő Veszprém FC otthonában, így a 32 közé jutott.

Az első félidő hajrájában Vayer Gábor törte meg a gólcsendet, 26 méteres szabadrúgása után a labda a bal felső sarokba zúdult. A paksiak második gólja is szabadrúgást követően született, Heffler Norbert jobb oldalról beívelt labdáját Éger László bólintotta kapura, a labda a bal kapufáról a hálóba került.

KAPOSVÁR–GYIRMÓT

A Kaposvár idegenben 2–1-re legyőzte a másodosztályú Gyirmót FC Győr csapatát, így bejutott a legjobb 32 közé.

Az első félidőben hatalmas szélben, irreális körülmények között játszottak a csapatok. Eleinte a vendég Kaposvár futballozott mezőnyfölényben, ám helyzeteket nem tudott kialakítani, így a meglepetés erejével hatott, amikor a 18. percben Oláh Lóránt góljával megszerezte a vezetést a Rákóczi. A félidő hátralévő részében felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám újabb gól nem született.

A második félidő elején Bojan Vrucina duplázta meg a somogyiak előnyét – az újabb sokkból sokáig nem tudott felocsúdni a hazai csapat, ám a 78. percben Oross Márton egy megpattanó lövéssel szépített. A hajrában több lehetősége is volt a másodosztályú csapatnak az egyenlítésre, ám ezekkel nem sikerült élnie, így a Kaposvár jutott a következő fordulóba.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ
OROSHÁZA FC–DVTK 0–7 (0–2)
Orosháza, zárt kapuk mellett.Vezette: Veizer R. (Horváth R., Szvetnyik B.)
OROSHÁZA: Bordás – Kerepeczki (Szűcs D. 66.), Kerekes, Ilenkovics, Szabó A. – Ács L. (Tóth D., a szünetben), Ondrejo, Petrovics, Juhász N., Végh A. (Szabó N., 66.) – Lupsa. Vezetőedző: Major László
DVTK: Tajti – Vadász (Fernando, 67.), Nagy T., Hanek M., Gohér (Bacsa P., 68.) – Gosztonyi, Abdouraman, Takács P., Csirszki, Da Silva – Seydi (Tisza T., 66.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Vadász (0–1) a 6., Seydi (0–2) a 39., Gosztonyi (0–3) az 57., Seydi (0–4) a 62, Seydi (0–5) a 63., Tisza (0–6) 77., Bacsa P. (0–7) a 78. percben
Major László: – Null-kettőnél ha belőjük a tizenegyest, tisztességesebb eredményt is elérhettünk volna. A második félidőben teljesen szétesett a csapat.
Sisa Tibor: Illett győznünk, úgy gondolom, hogy jó játékkal, egy becsülettel küzdő ellenfél ellen győztünk.
CSORNAI SE–PÉCSI MFC 1–5 (0–3)
Csorna, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
CSORNA: Lőre – Nagy Szabolcs, Jakab Á., Fehér K. (Nagy Szilárd, 34.), Csonka – Geri – Dorogi, Horváth A. (Kiss A., 61.), Véghelyi (Kiss M., 57.) – Sarus, Molnár G. Vezetőedző: Varga Péter
PÉCS: Sánta A. – Fodor, Lantos, Vucko, Zeljkovic – Uzoma – Ceolin (Nagy D., 62.), Wittrédi (Panikvar, a szünetben), Sztojmirovics – Okoronkwo, Bajzát (Bodnár L., a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Bajzát (0–1) a 23., Bajzát (0–2) a 27., Okoronkwo (0–3) a 38., Molnár G. (1–3) az 52., Okoronkwo (1–4) a 72., Zeljkovic (1–5) a 76. percben
VESZPRÉM FC–MVM PAKS 0–2 (0–1)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Pánczél K. (Ring Gy., Becséri G.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hevesi-Tóth, Makrai, Bosnjak (Leitold, a szünetben) – Szöllőskei, Mosberger, Eugene (Hanák, 61.), Nyitrai – Burcsik, Homma (Czvetkó, a szünetben). Vezetőedző: Vágó Attila
PAKS: Csernyánszki – Heffler T. (Lázok, 70.), Éger, Fiola, Báló – Bartha, Bori, Sipeki, Sifter (Tököli, 70.) – Simon A., Vayer (Heffler N., 61.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Vayer (0–1) a 43., Éger (0–2) a 64. percben
Vágó Attila: – A paksiak a Videoton ellen készülve csak annyit adtak ki magukból, amennyi a biztos továbbjutásukhoz kellett. A mi csapatunkból senki sem győzött meg arról, hogy a bajnokikon többet kellett volna játszaniuk.
Tomiszlav Szivics: – Tizenkét év után tudott nyerni a Paks Veszprémben. Ezzel hoztuk a kötelezőt, gratulálok a csapatomnak a továbbjutáshoz.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KECSKEMÉTI TE-PHOENIX MECANO 4–2 (1–0)
Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Farkas Á. (Varga Zs., Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szűcs F. (Benkő B., 27.), Dajka L., Ambrusz, Ur – Reznek, Minczér – Kovács Á. (Csorba, a szünetben), Petneházi, Kristófi (Farkas A., 76.) – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
KECSKEMÉT: Antal B. – Koszó, Vaskó, Póti, Forró – Farkas B. (Szavics, a szünetben), Ramos – Tarabai, Bertus (Balázs Zs., 64.), Nagy P. (Litsingi, a szünetben) – Jorginho. Megbízott vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Germán T. (1–0) a 15., Petneházi (2–0) a 62., Litsingi (2–1) a 78., Petneházi (3–1) a 81., Petneházi (4–1) a 89., Litsingi (11-esből, 4–2) a 91. percben
Brekk János: – Szép győzelmet arattunk, és külön gratulálok a most debütáló fiatal játékosainknak.
Szabó István: – A Nyíregyháza megérdemelten jutott tovább, mi csak magunknak tehetünk szemrehányást a vereség miatt. Remélem, minden játékos átérzi a kialakult helyzetet, és a továbbiakban felelősséggel fog edzeni és játszani is.

GYIRMÓT FC-GYŐR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1–2 (0–1)

Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Vámos T., Gyürüsi G.)

GYIRMÓT: Holczer – Regedei (Hajba, 62.), Csizmadia, Balog Z., Lázár P. – Molnár B. – Magasföldi (Tóth N., 74.), Erős G. (Laki B., 54.), Horváth R., Cseri T. – Oross. Vezetőedző: Csank János

KAPOSVÁR: Hajduch – Pavlovics, Hegedűs D., Bank, Jánvári – Bőle, Safaric (Fenyvesi, 87.), Petrazzi, Balázs B. – Vrucina (Diallo, 63.), Oláh L. (Thian, 90.). Vezetőedző: Prukner László

Gólszerző: Oláh L. (0–1) a 19., Vrucina (0–2) az 53., Oross (1–2) a 78. percben

Csank János: – Az irreális szélviszonyokhoz csak a második félidőben tudtunk alkalmazkodni, ekkor már játékunk is elfogadhatóbb volt.

Prukner László: – Tipikus kupameccset játszottunk, a kidolgozott helyzeteinket nem sikerült kihasználni, és ez a végén majdnem megbosszulta magát. Kitűzött célunkat elértük.

BALATONFÜREDI FCSOPRONI VSE 0–6 (0–2)
Balatonfüred, 150néző. Vezette: Pintér Cs. (Kis Z., Kóbor P.)
BALATONFÜRED: Lantai – Krén, Karsai, Lukács I., Tóth B. – Babics (Szabó B., a szünetben), Klauz B., Boromissza (Somosi, 55.), Balogh L. (Varga Gy., 68.) – Schneider, Benedek. Vezetőedző: Pető Tamás
SOPRON: Boros – Bognár Zs., Baranyai, Seper – Varga K., Csikós (Pető B., 69.), Fazekas N., Varga G. – Szabó L. (Szabó P., 75.), Gyánó, Horváth P. (Gaál, 55.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Baranyai (11-esből, 0–1) a 20., Horváth P. (0–2) a 26., Gyánó (0–3) az 55., Szabó P. (0–4) a 76., Fazekas N. (0–5) a 84., Pető B. (0–6) a 92. percben
Orbán Tamás edző: – Ezúttal a fiataljainknak adtunk lehetőséget, erejükből ennyire futotta. Jobb csapat a Sopron, gratulálunk a továbbjutásukhoz.
Soós Imre: – Végig kézben tartottuk a mérkőzést. Örülök annak, hogy a lehetőséget kapott fiatalok bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani.
JÁSZAPÁTI VSE–DUNAKANYAR VÁC 0–1 (0–0)
Jászapáti, 400 néző. Vezette: Berényi T. (Medovarszki J., Buzás B.)
JÁSZAPÁTI: Modla – Bálint (Káplár, 83.), Kiskapusi (Kovács J., 81.), Gazsó, Somodi – Vén, Gulyás L., – Csőke, Kotula, Török – Bardi (Sás, 74.). Játékos-edző: Kotula László.
VÁC: Dombó – Króner, Papp R. (Kiss R., 85.), Benke, Király – Farkas P. (Rusvay, 17.), Kákonyi, Sorecz, Gulyás M. – Petrezselyem (Zsolnai, 37.), Rása. Vezetőedző: Mózner János.
Gólszerző: Kákonyi (58.)
Kotula László: – A sok kihagyott helyzet miatt óriási lehetőséget szalasztottunk el.
Mózner János: – Küzdelmes, igazi kupameccs volt.
FC TISZAÚJVÁROSBALMAZÚJVÁROS 3–2 (2–2)
Tiszaújváros, 350 néző. Vezette: Karakó F. (Márton Zs., Kovács II G.)
TISZAÚJVÁROS: Hamar – Horváth T., Toplenszki, Török A., Daru – Gacsal (Horváth Sz., 54.), Lippai (Polényi T., 86.), Molnár G., Kerekes – Dávid Z. (Gaál G., 82.), Kovács P. Vezetőedző: Koleszár György
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Forgács, Kiss L., Németh Á. (Sárközi, 52.) – Kónya, Nagy R., Szőllősi F., Virágh A. – Urbin, Belényesi (Arnóczki, 67.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Urbin (0–1) a 8., Kovács P. (1–1) a 19., Szőllősi F. (1–2) a 36., Kovács P. (2–2) a 44., Dávid Z. (3–2) az 54. percben
Koleszár György: – Örülök a továbbjutásnak, gratulálok játékosaimnak!
Híres Gábor: – Hadilábon álltunk a szerencsével, mert lepattanó labdák után két gólt kaptunk. Még nem álltunk össze annyira, hogy egyenlítsünk és kiharcoljuk a továbbjutást.
LÉTAVÉRTES SC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–0 (2–0)
Létavértes,200 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen A., Varga G.)
LÉTAVÉRTES: Póser – Boross, Hajdu I., Holecz, Kovács G. – Király V., Barzsó, Susko, Burics, Nagy T. (Kinyik, 90.) – Mokánszki(Mezei, 75.). Vezetőedző: Gyarmati András
MEZŐKÖVESD: Ficsór – Hegedűs Cs., Lakatos B., Szalai V., Éles – Bagi (Sigér, a szünetben), Dobos (Bognár I., a szünetben), Jeremiás, Bogdány, Lipusz – Hamar Á. (Szabó V., a szünetben). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Barzsó (1–0) a 6., Király V. (2–0) a 35. percben
Gyarmati András: – Végtelen boldogok és büszkék vagyunk arra, hogy az NB II Keleti csoportját vezető csapatot sikerült legyőzni, úgy érzem teljesen megérdemelten.
Véber György: – Megérdemelt a hazai továbbjutás, most bizonyosodott be, hogy alázat nélkül nem lehet eredményt elérni.
VECSÉSI FC–SZOLNOKI MÁV 0–3 (0–3)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Lovas L. (ifj. Kormányos G., Demeter J.)
VECSÉS: Bostyán – Hungler, Tell, Madar, Fekecs – Ferencz D. (Sztancsek, a szünetben), Petruska, Kozó, Kollár (Tóth N., a szünetben) – Králik, Czipper (Piros, 74.). Vezetőedző: Nahóczky Attila
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth, Tamási G. (Szepessy, a szünetben), Kiprich D., Pintér L. – Bohner, Kállai, Tisza K. (Lengyel B., 60.), Rokszin – Nagy I. (Kocsis D., 70.), Vári. Megbízott edző: Bontovics Ferenc
Gólszerző: Kiprich D. (0–1) a 24., Tisza K. (0–2) a 33., Nagy I. (11-esből. 0–3) a 42. percben
Nahóczky Attila: – Null nullnál kihagytuk a ziccereinket, utána a vendégcsapat kihasználta hibáinkat és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.
Bontovics Ferenc: – Kellett a csapatnak egy kis sikerélmény, a győzelem jót tett a játékosok önbizalmának, de azért még vannak hibáink, amelyeket ki kell javítanunk.
FELSŐTÁRKÁNY SCSZIGETSZENTMIKLÓSI TK 1–1 (0–0, 1–1, 1–1), tizenegyesekkel: 5–4
Felsőtárkány, 150néző. Vezette: Nagy R. (L. Tóth L., Galán R.)
FELSŐTÁRKÁNY: Nótás – Sebők K., Kaszás, Bíró P., Szűcs Á. – Busai, Ragó (Debreczeni, 86.), Nagy P., Fekete V. – Baji Á. (Vágó, 64.), Klavács (Felföldi, 51.). Játékos-edző: Vígh Ferenc
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Lucas (Besztercei, 68.), Csiszár, Kornis, Szamosi – Barna, Hullám, Lannert – Zsivóczky N., Bali (Márkus, 93.), Deutsch (Kiss K., 62.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Csiszár (öngól, 1–0) az 53., Zsivóczky N. (1–1) az 58. percben
Kiállítva: Barna (második sárga lap után) a 100. percben
Vígh Ferenc: – Nagy erőbedobásra késztetett bennünket a Szigetszentmiklós, a gól után felhoztuk az ellenfelet. A hosszabbításban a kiállítást követően jó néhány lehetőségünk volt a gólszerzésre, de sajnos pontatlanok voltunk.
Horváth Ferenc: – Gratulálok mindenkinek!
PETŐHÁZI SEZALAEGERSZEG 1–12 (0–5)
Petőháza, 200 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Farkas B., Aradi J.)
PETŐHÁZA: Bognár D. – Varga G., Horváth S., Hadarics, Müller – Szabó D., Hangya (Farkas Cs., a szünetben), Pokrocz, Szabó Á. – Kálmán K. (Vida, 70.), Bognár G. (Szalai V., 70.). Vezetőedző:Szabó Tibor
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi (Tóth P., a szünetben), Budovinszky, Hajdú N., Pál D. – Szalai T., Máté P., Kovács G., Grbics (Kocsis A., 65.) – D. Pavicevic, Dias (Mavolo, 65.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Máté P. (0–1) a 4., Máté P. (0–2) a 24., D. Pavicevic (0–3) a 40., Pál D. (0–4) a 41., Szalai T. (11-esből, 0–5) a 45., Tóth P. (0–6) az 51., D. Pavicevic (0–7) az 57., Horváth S. (öngól, 0–8) az 57., Tóth (0–9) a 68., Tóth (0–10) a 70., Szalai V. (11-esből, 1–10) a 75., D. Pavicevic (1–11) a 80., Pál D. (1–12) a 85. percben
Kiállítva: Varga G. (16-oson belüli buktatásért) a 45., ill. Jahic (16-oson belüli buktatásért) a 78. percben
Szabó Tibor: – Megérdemelt győzelem, egy kettessel jobbak voltak.
Preisinger Sándor: – Tudtuk gyakorolni azokat a dolgokat, amik eddig nem mentek.