Magyar Kupa: NB II-es csapat verte ki az Újpestet

2012.09.26. 17:23
Jos Daerden csalódott, az Újpest kiesett a Magyar Kupából a 2. körben (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A labdarúgó Magyar Kupa második fordulójában az NB I-es Újpest 2–1-re kikapott a második ligás Kazincbarcika otthonában, így búcsúzott a sorozattól.

Az első negyedórában az Újpest uralta a játékot a klub hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint, a 21. percben Balogh Balázs lövését blokkolták, majd a kipattanót Alessandro Iandoli 12 méterről a keresztlécre vágta.

Hat minutummal később némi meglepetésre megszerezte a vezetést a Kazincbarcika: Francisco Salvador 11 méterről a rövid felsőbe bombázott. A 28. percben Kabát Péter közeli lövését védte Szabó Ádám. Az első félidő hátralévő részében gól már nem született, így egygólos hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. 1–0

A fordulás után bekezdett a lila-fehér együttes: előbb Vermes Krisztián közeli fejesét tolta szögletre Szabó, majd Privigyei Ádám a gólvonalról mentett Simon Krisztián lövése után. A 65. percben aztán megszületett az egyenlítő találat: Kabát cselezett ki egy hazai védőt, majd 16 méterről emelt a kimozduló kapus fölött a hálóba. 1–1

A 74. percben Kabát kis híján duplázott, 18 méterről elvégzett szabadrúgása azonban súrolta a keresztlécet, így nem lett gól. A 83. percben Ngalle helyzete maradt ki, majd Kabát és Simon lövését is védte Szabó.

A mérkőzés a 89. percben dőlt el: Joseph Ngalle 18 méteres lövése megpattant az egyik újpesti védőn, ez becsapta Balajcza Szabolcsot, aki így nem tudott hárítani. Számottevő esemény már nem történt, így a második ligás Kazincbarcika kiverte az Újpestet a Magyar Kupából. 2–1