A Videoton átszambázott az MTK-n

2014.08.23. 18:25
Kovács István remekül futballozott (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I ötödik fordulójában az éllovas Videoton öt góllal küldte haza Székesfehérvárról az MTK együttesét.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

VIDEOTON–MTK BUDAPEST 5–0 (Kovács I. 2., 27., Gyurcsó 12., Nikolics N. 55., Feczesin 91.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A sietős olvasók kedvéért szögezzük le gyorsan: jó negyedóra alatt eldőlt a Videoton és az MTK bajnokija. A második percben Gyurcsó Ádám pontatlan beadását Nagy Tibor Kovács István elé szabadította fel, aki az ötös előteréből nem hibázott (1–0), majd Sándor György kihagyta ugyan az idény helyzetét, avagy Hegedüs Lajos bemutatta az idény védését; de amikor a 12. percben Filipe Oliveira remek passza után Gyurcsó Ádám értékesítette ziccerét (2–0), talán már Garami József is sejtette, hogy innen nem áll fel tartalékos csapata.

El sem értünk a 30. percig, máris jött az újabb hazai találat, mégpedig nem is akármilyen: a 250. bajnokiját vívó Sándor remekül futtatta Kovács Istvánt, aki jobbal gyönyörűen nyesett a jobb alsóba. 3–0!

A szünetben a remek formában lévő Kovácsot lecserélte edzője, de nem úszta meg csak ezért újabb gól nélkül az MTK: Juhász Roland fejesét szinte a gólvonalról rúgta a kapuba Nikolics Nemanja (4–0), beállítva André Alves klubcsúcsát – immáron mindketten zsinórban hat bajnokin voltak eredményesek.

Mivel teljesen eltűnt a tűz a Videoton játékából, szépíthetett volna a vendégcsapat, ám Horváth Zsolt a kapu fölé bólintotta Kanta József beadását, aztán a lécen csattant bombája, Frank Richárd pedig eltotojázta ziccerét – a másik kapu előtt meg Nikolics blokkolta a gólvonalon csapattársa, Simon Ádám fejesét.

A végeredményt végül a csereként beálló Feczesin Róbert állította be, egy szemkápráztató sarkazással: 5–0!

Bár leállt a szünet után, így is könnyedén lépett át az MTK-n a listavezető Videoton, amely immáron 12 mérkőzés, azaz április 5. óta veretlen a bajnokságban.

KANTA: NEM VOLTUNK MÉLTÓK A „RANGADÓ” JELZŐRE