Két 11-es kimaradt, Trebotic gólja döntött a Videoton javára

2015.05.24. 16:25
Utolsó hazai meccsükön győzelemnek örülhettek a Videoton játékosai (Fotó: Földi Imre)
Dinko Trebotic góljával nyert a Videoton odahaza a Kecskemét ellen a labdarúgó NB I 29. fordulójában. Az első félidőben Bebeto és Feczesin Róbert is kihagyott egy büntetőt.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Videoton FC–Kecskeméti TE 1–0 (Trebotic 29.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Természetesen a 30 évvel ezelőtti Videoton köszöntésével indult a fehérváriak és a kecskemétiek összecsapása Székesfehérváron, miközben elmerenghettünk azon, hogy lassan a „friss” bajnokcsapatot is múlt időbe tehetjük, hiszen a vezetőedző Joan Carrillón kívül alapemberek sora távozik, távozhat, Juan Calatayudtól és Juhász Rolandtól kezdve Sándor Györgyön át Nikolics Nemanjáig.

Nem volt őszinte a mérkőzés előtt a kecskemétiek mosolya sem, hiszen nem kaptak klublicencet az élvonalra a következő idényre, hiába vitézkednek időről időre dicséretesen Bekő Balázs legényei – a fiatal szakember egyébként egykori sikerei helyszínére tért vissza. Ahol nagy lendülettel kezdett a bajnok, és a most szerepet kapó korábbi kiegészítő emberek „fejben ott voltak”, hiszen többször is fejesekkel veszélyeztették az első félidőben Tomás Tujvel kapuját.

Az éppen a Vidi által kölcsönadott Tujvel elszántan röpdösött, majdnem megfogta Feczesin Róbert büntetőjét is, de a „majdnem” ellenére sem volt elégedetlen, ugyanis a lövés elkerülte végül a kaput. A másik oldalon Bebeto járt hasonló cipőben, az ő gyengécske tizenegyese elgurult volna a bal sarokba, ám Calatayud megfogta a labdát. Láthattunk azért gólt is a szünet előtt, Dinko Trebotic 16-os előtti lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, számos láb között elgurulva – bizony, Tujvel is kissé lassan reagált az esetnél. 1–0!

CARRILLO: MÉG EGY ÉVIG SZERZŐDÉS KÖT A VIDEOTONHOZ
Bekő Balázsnak fáj a szíve.

A pihenőt követően igen unalmassá vált a mérkőzés, mert az öt vendégvédő magabiztosan verte vissza Feczesin magányos támadásait, a kecskeméti akciók pedig legalább olyan veszélyesek voltak, mint egy bicebóca, kócos naposcsibe. Mentek, mentek előre a hazaiak, de mintha csak kötelességből támadtak volna, fantázia és kreativitás nélkül tették dolgukat – miközben Carrillo egyre szomorúbban biztatta övéit, de még így is többet futott a számára kijelölt pár négyzetméteren, mint néhány futballista kissé beljebb.

Feczesin eldönthette volna még a hajrá előtt a mérkőzést, de lövését a kapufa hárította a késlekedő Tujvel helyett. Carrillo Heffler Tibort és Sándor Györgyöt is pályára küldte, Bekő a Dudás Dániel, Csillag Dárius, Lévai Norbert triótól várta a feltámadást, de hiába.

A KTE 438 perce nem szerzett gólt idegenben, és sorozatban már harmadszor kapott ki, míg az NB I-ben több mint 11 órája nem kapitulált odahaza a Vidi – amely ezúttal nem is fél-, hanem csak negyedgőzzel söpörte be a három pontot.

1. Videoton FC 29 22 5 2 64–12 +52 71
2. Ferencvárosi TC 29 18 7 4 47–19 +28 61
3. MTK Budapest 29 18 3 8 39–24 +15 57
4. DVSC-Teva 29 14 9 6 39–19 +20 51
5. Paksi FC 29 13 9 7 42–26 +16 48
6. Újpest FC 29 13 9 7 37–28 +9 48
7. Diósgyőri VTK 29 12 9 8 42–36 +6 45
8. Győri ETO FC 29 10 8 11 41–39 +2 38