A Videoton hármat lőtt a Honvédnak, és újra az élre állt

2017.03.04. 15:20
A győzelemmel a Videoton visszavette a vezetést a tabellán (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Videoton Danko Lazovics duplájával, valamint Marko Scsepovics büntetőből szerzett találatával 3–0-ra nyert az utolsó fél órát emberhátrányban töltő Budapest Honvéd ellen. A fehérváriak a három ponttal visszavették a vezetést a kispestiektől a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Videoton–Bp. Honvéd 3–0 (Lazovics 38., 85., Scsepovics 76. – 11-esből)
Felcsút, Pancho Aréna, 2749 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a felcsúti Pancho Arénában rendezték meg a 22. forduló rangadóját: a listavezető Budapest Honvéd a két pont lemaradással a második helyen álló Videotonhoz látogatott. A meccsen a mostani NB I két legjobb csatára, a góllövőlistát – a forduló előtt – holtversenyben kilenc góllal vezető Marko Scsepovics és Eppel Márton is találkozott egymással.

Az összecsapás nagy iramban, ám kevés helyzettel kezdődött, az első igazi védést Kovácsik Ádámnak kellett bemutatnia Djordje Kamber megpattanó lövése után. A folytatásban Eppel és Scsepovics is a hálóba talált – a dolog szépséghibája, hogy mindketten lesről tették ezt.

Lazovics klasszis találatával szerzett vezetést a Vidi (Fotó: Török Attila)

Nem úgy mint, Danko Lazovics, aki egy Asmir Suljic által sarokkal lekészített labdát pazar mozdulattal, a kapujából kissé kint álló Gróf Dávid fölött a hálóba löbbölt (1–0).

A második félidő az elsőhöz hasonló mederben csordogált, egészen a 62. percig csak egy veszélyes Davide Lanzafame-szabadrúgást jegyezhettünk fel. Azonban fél órával a rendes játékidő vége előtt Ivan Lovric egy Varga Józseffel való ütközést követően megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

A piros lap után óriási erőket mozgósított a Honvéd az egyenlítés érdekében, gólt azonban ismét a fehérváriak szereztek: Bobál Dávid buktatta Lazovicsot, az Andó-Szabó Sándor által megítélt büntetőt pedig Marko Scsepovics biztos lábbal értékesítette (2–0). A hajrában Lazovics közelről is a hálóba passzolt, így a Videoton 3–0-ra nyert, és visszavette a vezetést a Honvédtól a tabellán.

A fehérváriak sorozatban ötödik hazai meccsüket nyerték meg a bajnokságban, míg a Honvéd nyolc veretlenül megvívott találkozó után talált ismét legyőzőre az NB I-ben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!