Könnyen szerzett három ponttal harcol tovább a bajnoki címért a Videoton

2017.05.06. 17:51
A Videoton nem csúszott el (Fotó: Török Attila)
Mérsékelt teljesítménnyel is biztosan győzött pályaválasztóként a Videoton a Haladás ellen, amely lényegében veszélytelen volt kapura a labdarúgó NB I 30. fordulójában. Ezzel a székesfehérvári csapat tovább harcol a bajnoki címért a Honvéddal.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
VIDEOTON–HALADÁS 2–0 (Nego 16., Géresi 86.)
Felcsút, 2058 néző. Vezette:
Solymosi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A bajnoki címre hajtó Videoton a Haladást fogadta ideiglenes otthonában, Felcsúton. Az egyértelmű volt, hogy mindenképpen győzelmi kényszerben játszottak a hazaiak, hiszen a bajnokság vége felé már egyre kevesebbet lehet hibázni.

A forduló előtt ötödik helyen tanyázó szombathelyiek nem tűntek ideális ellenfélnek, de fehérvári szempontból ideálisan indult a meccs, hiszen már a 16. percben vezetéshez jutottak. Szerencsés körülmények között ugyan, hiszen Devecseri elcsúszott, és a mellette álló Nego így könnyen lőhette ki a bal alsót. 1–0

A Haladás a gól után szinte semmilyen veszélyt nem jelentett a Videoton kapujára. A hazaiak többet támadtak, de sok lehetőség előttük sem adódott. Még Nego találhatott volna be újra, csakhogy a 35. percben nem találta el a kaput.

A 40. percben Jancsó életerős lövése juthatott volna a kapuba, ám Kovácsik védett. Nem volt jó a meccs, a Videoton őrizte az előnyét, a Haladás pedig nem sokat tudott tenni, hogy ez ne így legyen.

A második félidőben Mészöly Géza gyors cserékkel igyekezett változtatni a csapatán, és valóban egyre többször tűntek fel a zöld-fehérek a fehérvári kapu előtt. Ez azonban nem jelentette azt, hogy helyzetet is ki tudtak alakítani.

A Videoton mérsékelt teljesítménnyel is tartotta az előnyét, a Haladás pedig nem tudott újítani. Azért még a végén egy újabb hatalmas védelmi hiba után Géresi is betalált, így biztossá vált a hazai győzelem. 2–0

Könnyen felejthető gyenge meccsen a piros-kékek örülhettek a három pontnak, és továbbra is versenyben maradtak a bajnoki címért.

1. Budapest Honvéd 30 17 5 8 47–27 +20 56
2. Videoton FC 30 16 8 6 58–26 +32 56
3. Ferencvárosi TC 30 13 9 8 51–40 +11 48
4. Vasas FC 30 14 5 11 45–36 +9 47
5. Szombathelyi Haladás 30 12 6 12 38–40 –2 42
6. Paksi FC 30 10 11 9 35–33 +2 41
7. Újpest FC 30 9 12 9 45–45 0 39
8. Debreceni VSC 30 10 7 13 37–40 –3 37