nemzetisport.hu 2016.03.05 17:53 Frissítve: 2016.03.07 15:08

A Videoton legyőzte és meg is előzte a Haladást

A Videoton – ideiglenes otthonában – 2–1-re nyert Haladás ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A fehérváriak ezzel megelőzték szombathelyi ellenfelüket a tabellán, valamint visszavágtak a szezon korábbi részében elszenvedett vereségekért a felcsúti Pancho Arénában rendezett mérkőzésen.

A tartalékos Haladás a második félidőben megnehezítette a Videoton dolgát (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
Videoton–Haladás 2–1
(Oliveira 10., Feczesin 71. 11-esből, ill. Popin 65.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A találkozó visszafogott iramban indult, a Videoton fölénye szépen lassan kirajzolódni látszott. Az első gólra nem kellett sokat várni, Oliveira a mérkőzés első szögletét követően kihasználta a sok hiányzó miatt tartalékosan felálló Haladás-védelem mozdulatlanságát és köszönte szépen, nyolc méterről a jobb alsó sarokba vágta a Videoton vezető gólját. (1–0)

A kapott gól jót tett a Haladásnak, amely egyre többet tűnt fel a hazaiak térfelén, Kovácsik közreműködésével pedig helyzetig is eljutott. A játékrész vége felé Király Gábor bravúrral tartotta mínusz egyen a Halit, Mészöly Géza vezetőedző pedig lekapta a védelemből Jánvárit, és Batarelót küldte pályára.

NSO-adatbank: tabellák, program, csapatok, góllövőlista
Az átigazolási piac legfrissebb, magyar vonatkozású híreit itt olvashatja!
Az NB I-es átigazolások csapatonként bontásban
Felkészülési program: az NB I-es csapatok meccsei
NB II-es átigazolási hírek

A második félidőt aktívabban kezdte a Haladás, többet birtokolta a labdát, miközben a Videoton teljesen visszaállt és az ellenfél hibájára várt. A taktika nem sült el jól a hazaiak szempontjából, a 65. percben egy kontra végén egyenlített a Haladás. Ugrai bal oldali beadását Szasa Popin belsőzte a kapuba öt méterről. (1–1)

Horváth Ferenc azonnal cserélt a kapott gól után, Tischler és Haraszti ment le, Feczesin és Sejben állt be. A Vidi ritmust váltott, néhány perccel később pedig már ismét vezetett, igaz, ehhez az kellett, hogy az egyenlítő gólt szerző Popin a saját tizenhatosán belül kézzel érjen a labdához.

A megítélt büntetőt a csereként beálló Feczesin Róbert váltotta gólra, Király Gábor mozdulni sem tudott a csatár bal alsóba tartó lövésére. (2–1)

A hajrában a Haladás mindent elkövetett az újabb egyenlítő gólért, de nem járt sikerrel, a hosszabbításban még Király Gábor is felfutott a vendégek szögletéhez. A Videoton a második félidőben megnehezítette a saját dolgát, de behúzta a három pontot.

A bajnokság állását itt nézheti meg!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.20 22:08:10

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

ALAPVONAL. Azért pedig ne kelljen már elnézést kérni – pontosabban a tényektől elvonatkoztatni –, ha egyes történések kapcsán bele-belebotlunk a honi futball történetének legsötétebb fejezeteibe, s ennek kapcsán megírjuk valakiről az igazat.

2018.02.20 17:55:09

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A Debrecen otthon kapott ki, s került nehéz helyzetbe • Az Újpest és a Paks meccse elmaradt.

2018.02.19 23:18:11

Labdarúgó NB I P. K.

NB I-ES TAVASZVÁRÓ I. Ez az igazi Haladás? 11 mérkőzés óta veretlen a Hipp-csapat.

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.