Tovább menetel a Fradi, tovább szenved a Vidi

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.08.08. 20:25
null
A Ferencváros helyzetét a Vidi is megkönnyítette (Fotó: Hegedüs Gábor)
Tovább menetel az NB I-ben a Ferencváros, a negyedik fordulóban a zöld-fehérek legyűrték a címvédő Videotont is, ráadásul ezúttal idegenben diadalmaskodtak.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Videoton–Ferencváros 1–3 (Ivanovszki 50., ill. Heffler T. 11. – öngól, Böde 57., 81.)
Kiállítva: P. Vinícius (36.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hatalmas szemeket meresztett Andó-Szabó Sándor a fehérváriak csapatkapitányára, Paulo Viníciusra, aki olyan hangnemben reklamált egy teljesen jogosan felmutatott sárga lap után, hogy nem maradt más választása a játékvezetőnek, mint a piros lap odaítélése. Andó-Szabó tekintete uralja majd a netet a hétvégén, de sokkal érdekesebb ennél, hogy Vinícius összeszólalkozott az eset után saját kapusával, Braniszlav Daniloviccsal is, és csapattársaiknak kellett közbelépniük, hogy ne eszkalálódjon a lökdösődés.

Ekkor már a vendég Ferencváros vezetett, ezért voltak ennyire idegesek a fehérváriak, akik ráadásul meglehetősen peches gólt kaptak, mert a Böde Dániel elé kivető Danilovics Heffler Tiborra rúgta a labdát, amely a védő kezéről végül a bal sarokba csorgott: öngól – 0–1!

Ettől eltekintve is jobban és veszélyesebben futballozott a Fradi, Varga Roland majdnem megduplázta a zöld-fehérek előnyét – akik azonban szép lassan elhitték, hogy már meg is nyerték a mérkőzést a 36. percben történt kiállítással. Mirko Ivanovszki pedig megmutatta, hogy vezetői döntések ide vagy oda, a futballt még mindig szívvel, ésszel és lábbal játsszák, és szép góllal egyenlített: 1–1!

Igaz, kellett ehhez Dibusz Dénes hibája is, miként nem sokkal később Danilovics is nagyon rossz helyre tolt vetődve egy beadást, Böde Dániel pedig köszönte szépen: 1–2!

Innen már nem támadt fel a Vidi, Böde Dániel pedig szerzett egy újabb gólt a hajrá elején (1–3), így aztán semmi izgalom nem maradt a végére. A támadónak ez volt az ötödik bajnoki találata az idényben, amivel vezeti a góllövőlistát.

Valami eltörött a tavasz végén a Videotonnál, és hiába a sok új alkatrész, hiába az új hajtó, csak nem akar futni ismét az a bizonyos szekér – a Fradi viszont tovább menetel, 100 százalékosan teljesít az új évadban, és vezeti a tabellát.

Tavasszal ilyenkor szoktuk feltenni a nagy(on eredeti) kérdést, hogy vajon mire lesz mindez elég a nemzetközi színtéren, de az elmúlt hetek már megadták a választ.

A reménykedés jogát azért fenntartjuk...

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC 4 4 10–2 +8 12
2. Újpest FC 4 2 2 7–3 +4 8
3. MTK Budapest 4 2 1 1 9–4 +5 7
4. Paksi FC 4 2 1 1 7–2 +5 7
5. Budapest Honvéd 4 2 1 1 7–7 0 7
6. DVSC-Teva 3 1 2 7–6 +1 5
7. Puskás Akadémia FC 4 1 2 1 4–4 0 5
8. Szombathelyi Haladás 3 1 1 1 3–4 –1 4
9. Vasas FC 4 1 3 4–7 –3 3
10. Videoton FC 4 1 3 3–6 –3 3
11. Diósgyőri VTK 4 1 3 4–11 –7 3
12. Békéscsaba Előre 4 4 2–11 –9 0
LABDARÚGÓ NB I, 4. FORDULÓ
Időpont Mérkőzés (Tv)
Augusztus 8., szombat
18.00 Békéscsaba–Vasas 0–2 Szabó Zsolt
18.00 Paksi FC–Bp. Honvéd 3–1 Bognár Tamás
18.00
Újpest FC–Puskás Akadémia 2–2
Pintér Csaba
18.00
MTK–DVTK 5–0Erdős József
20.30 Videoton–Ferencváros 1–3 Andó-Szabó Sándor
Augusztus 9., vasárnap
20.15 DVSC-Teva–Haladás (Tv: M4) Vad II István
Legfrissebb hírek

Labdák, zsonglőrök – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
10 órája

A Vojvodina középpályása vállalta a felelősséget a Ferencvárostól elszenvedett vereségért

Európa-liga
Tegnap, 8:42

Orosz klubnál írt alá a Ferencváros brazil középpályása – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:21

A Vojvodina edzője: Érződött a pályán, hogy a Ferencváros már évek óta a nemzetközi porondon játszik

Európa-liga
Tegnap, 7:05

Borbély Balázs a Vojvodina elleni El-selejtező első meccse után: „Szükség lesz javulásra”

Európa-liga
2026.07.09. 23:06

Yusuf nyerőember lett egykori csapata ellen, egygólos előnyben a Ferencváros

Európa-liga
2026.07.09. 21:54

Lisztes is bekerült a Ferencváros kezdőcsapatába a Vojvodina elleni meccsen

Európa-liga
2026.07.09. 19:06

Új idegenbeli mezben kezdi az idényt a Ferencváros a Vojvodina ellen

Európa-liga
2026.07.09. 13:01
Ezek is érdekelhetik