Vinícius gólt fejelt, a Videoton megtörte a diósgyőri átkot

2017.03.11. 15:20
Vidi-öröm Jagodinskis öngólja után (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában az éllovas Videoton a frissen honosított Vinícius Paulo és Vitalijs Jagodinskis öngóljával könnyedén, 2–0-ra nyert a kiesés elől menekülő DVTK ellen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Videoton–DVTK 2–0 (Vinícius 33., Jagodinskis 36. – öngól)
Felcsút, Pancho Aréna, 2455 néző. Vezette: Berke

A mérkőzés előtt hiába volt húsz pont a két csapat között, nem várt könnyű meccs az éllovas fehérváriakra, hiszen a mumusuk, a kieső helyén álló DVTK már kétszer is legyőzte őket az NB I 2016–2017-es idényében.

Vitelki Zoltán, a miskolciak megbízott vezetőedzője – hétfőn Bódog Tamás veszi át tőle a stafétát – két újoncot is avatott, a kapus, Bukrán Erik és a középpályás, Szalóczy Dávid is Felcsúton debütált az élvonalban. A fiatalok nem kezdtek megilletődötten, igaz, a fehérváriak is csak lassan pörgették fel a meccs iramát.

Fél órán után azonban sebességet váltott a Vidi, és három perc alatt két gólt szerzett: előbb Danko Lazovics szöglete után a frissen magyar állampolgári esküt tett, Vinícius Paulo csúsztatott a kapuba (1–0), majd Loic Nego beadásába a menteni igyekvő Vitalijs Jagodinskis ért bele szerencsétlenül, így az újonc Bukránt átverve újra a hálóban kötött ki a labda (öngól, 2–0).

A második félidőben egyik kapu sem forgott veszélyben, helyzetek helyett csak sárga lapokat jegyezhettünk fel, így a Videoton megerőltetés nélkül 2–0-ra nyert a DVTK ellen, sorozatban hatodik győzelmét aratva Felcsúton – és őrzi első helyét a tabellán.

A DVTK 2017-ben továbbra is pont nélkül áll az NB I-ben, igaz, hátránya nem csökkent a kiesésért zajló harcban, mivel a Debrecen hazai pályán 3–1-re kikapott a Pakstól.