Ötösök bűvöletében fordított a Videoton a DVTK ellen

2015.10.31. 17:51
A Videoton hátrányból őrölte fel ellenfelét (Fotó: Földi D. Attila)
A Videoton hazai pályán, hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 14. fordulójának szombati mérkőzésén. A találkozón végig fölényben játszott a székesfehérvári csapat, amely a szünetben még vesztésre állt, de a második félidőben felőrölte ellenfelét, többek között Horváth Ferenc vezetőedző eredményes cseréjének köszönhetően. A Vidi sorozatban ötödször győzött a DVTK ellen, ráadásul mind az öt találkozót 2–1-re nyerte meg.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ
Videoton–DVTK 2–1
(Sejben 47., Nego 70., ill., Grumics 44.)

A kezdő sípszó előtt Pátkai Mátét 200. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötte Kovács Zoltán, a Videoton sportigazgatója, valamint a halottak napja tiszteletére és Baricsa Mátyás emlékére egyperces gyászszünet is megelőzte a kezdést – hivatalos klubadat szerint 2413 néző szeme láttára.

A mérkőzés visszafogott tempóban indult, de idővel a Videoton magához ragadta a kezdeményezést és alakította ki a helyzeteket. Főként a fehérváriak jobb oldala, Nego és Oliveira volt nagyon aktív támadásban.

A 17. percben Feczesin Róbert fejese után reflexmozdulattal védett Rados, ez volt a meccs első igazán nagy helyzete, ezt több hazai gólszerzési lehetőség követte.

Az első ígéretes diósgyőri akcióra 34 percet kellett várni, ekkor Grumics veszélyeztetett csukafejessel három méterről, de nem találta el a kaput a csatár.

A félidő vége felé egyre erősödött a Videoton fölénye, de a vezetést a DVTK szerezte meg, szinte a semmiből! A 44. percben Okuka jobbról érkező, precíz beadása után Miroszlav Grumics bólintott a léc alá a hat méterről, középről (0–1).

A szünetben váratlan cserét húzott meg Horváth Ferenc. Az első félidőben a jobbak közé tartozó Oliveira nem folytatta a játékot, helyére Sejben Viktor állt be – és milyen jó döntést hozott a Videoton vezetőedzője.

Két perc sem telt el a második félidőből, és máris egyenlített a Székesfehérvár! A 47. percben a hazaiak balról érkező beadása után Feczesin vette le a labdát középen, a csatártól a mellette érkező Sejben Viktor elé került a labda. A csereként beálló támadó 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, megszerezve ezzel első NB I-es találatát (1–1).

Az egyenlítő gól után Vad II István percek alatt felmutatott öt sárga lapot, 3:2 arányban a hazaiak javára. Előbb Lipták volt szabálytalan Kováccsal szemben, majd Nego és Okuka kakaskodott, végül Kovács és Suljic is besárgult a hazaiak szabadrúgása előtt.

Az egyenlítést követően egyre nagyobb fölénybe került a Videoton, és a hazai dominancia újabb góllá érett a 70. percben: jobb oldali szögletet követően Juhász Roland fejelt kapufát hét méterről, a kipattanóra Nego csapott le, és az ötösről a léc alá bombázott (2–1).

A DVTK az utolsó percig küzdött az egyenlítésért, de a Videoton a hajrában már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, így sorozatban ötödik hazai sikerét aratta a 2015–2016-os bajnoki szezonban. Érdekesség, hogy a Videoton egymás után ötödször győzte le a DVTK-t, és mind az öt mérkőzést 2–1-re nyerte meg a fehérvári alakulat (négy bajnoki és egy kupamérkőzés).

A TALÁLKOZÓ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

1. Ferencvárosi TC 14 13 1 32– 6 +26 40
2. Paksi FC 14 7 4 3 21–12 +9 25
3. Szombathelyi Haladás 14 6 6 2 12–10 +2 24
4. MTK Budapest 14 6 4 4 19–14 +5 22
5. Debreceni VSC-Teva 14 5 6 3 21–14 +7 21
6. Videoton FC 14 6 8 16–17 –1 18
7. Újpest FC 14 4 6 4 18–16 +2 18
8. Budapest Honvéd 14 4 5 5 16–18 –2 17