Ennek a győzelemnek már örülni is tud az Újpest

2017.04.11. 17:49
Ádám Martin (középen) sem tudott segíteni a Vasasnak (Fotó: Veres Viktor)
Múlt szerdán a Magyar Kupában, a Hidegkuti-stadionban fogadta a Vasas az Újpestet, alig egy héttel később az NB I 26. fordulójában találkozott a két gárda, de ez a meccs sok szempontból más volt. A vége mégis ugyanaz, az Újpest győzött (3–2), igaz, ezúttal örülhetnek is a sikernek a lila-fehérek.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
VASAS–ÚJPEST 2–3 (Gaál B. 54., Király B. 87., ill. Heris 4., Balogh B. 45+1., Mohl 60.)

Bozsik Stadion, 1100 néző. V: Andó-Szabó Sándor

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

A múlt heti, az MTK-stadionban megvívott, 1–0 -s újpesti győzelemmel, de Vasas-továbbjutással záruló MK-negyeddöntőt követően ezúttal Kispesten, a Bozsik-stadionban találkozott a két együttes. A mostani volt a két csapat ötödik mérkőzése a szezonban, és ez volt az ötödik helyszín, ahol összecsaptak (a Vasas és az Újpest stadionja mellett a Hidegkuti-stadionban és Kecskeméten is megmérkőzött egymással a két csapat), a stadionrekonstrukciók, illetve a kényszerű albérletek miatt.

Aztán más volt a hangulat is, mert amíg múlt héten mintegy hatszáz újpesti és egy kisebb, de nagyon lelkes Vasas-tábor is biztatta a játékosokat, ezúttal egyik oldalon sem beszélhettünk szervezett szurkolásról.

Változott továbbá a csapatok összetétele is. A kupameccs óta a bajnokságban a Videotont legyőző Vasasból ugyanis eltiltás miatt Hangya Szilveszter, Manjekar James és Vaskó Tamás hiányzott a múlt heti csapatból, míg sérülés miatt Remili Mohamed és Kire Risztevszki, de továbbra sem volt bevethető például a Vaskóhoz és Remilihez hasonlóan korábban az Újpestben is szereplő Korcsmár Zsolt sem. Újpesti oldalon egy hete Kovács Zoltán védett, de azóta megsérült, ezért most Banai Dávid állt a gólvonal elé, és nem játszott a múlt heti meccsen megsérülő Lázok János sem. Kezdett viszont, méghozzá a csatársorban Jonathan Heris, aki egy hete nem szerepelt, viszont azóta a bajnokságban, a Paks ellen csereként beállva pontot érő gólt szerzett.

Az Újpestben a meccs elején az eredetileg hátvéd Heris mellett a védekező középpályás Cseke Benjámin szerepelt csatárként, és az alkalmi kettős összjátéka már a 4. percben gólt eredményezett. Cseke passzából 14 méterről Heris lőtt a kapuba. 0–1

Annyiból tehát hasonlított a forgatókönyv a kupameccshez, hogy most is a lilák szerezték meg a vezetést, és az is hasonlóság volt, hogy az első félidőben ismét kényszerűségből kellett cserélniük nekik. Akkor Lázok ment le, most Kálnoki-Kis Dávidot kellett lecserélni sérülés miatt, Pávkovics Bence váltotta. Aztán az is hasonlóság volt, hogy a Vasas az első félidőben kihagyta a helyzeteit: Mahir Saglik és Berecz Zsombor közeli lövését is védte Banai.

Az Újpest viszont Balogh Balázs révén még szünet előtt egy kapufáról befelé pattanó szabadrúgásból megszerezte a második gólját (múlt héten ez, vagyis a második gól hiányzott a továbbjutáshoz). 0–2

A második félidőt viszont a Vasas kezdte jobban. Saglik előbb szabadrúgásból veszélyeztetett, majd az 54. percben ő indította az ugyanabban a percben, a megsérülő Ádám Martin helyére beálló Kulcsár Tamást, akinek a lövése még kijött Banairól, Gaál Bálint viszont a léc alá vágta a labdát. 1–2

A kevés helyzetet kidolgozó, de azokat gólra is váltó liláknak azonban rögvest volt válaszuk: Balogh jobb oldali szögletét ketten is megcsúsztatták, majd a hosszún érkező Mohl Dávid a kapuba fejelt. 1–3

Ezután újabb Vasas-helyzetek következtek, de Banai a helyén volt, amikor pedig nem, akkor Nemanja Andrics mentett a gólvonalról. A 88. percben Király Botond révén (Gaál Bálint kipattanóját váltotta gólra) mégis megszerezte a második gólját a Vasas (2–3), de nem sokra ment vele...

Az Újpest így 3–2-re győzött a tartalékosan is sok helyzetet kidolgozó, de azok nagy részét ki is hagyó Vasas ellen. A kupában gyorsabb, jobb, ám kevésbé hatékony játékkal rukkoltak ki Balogh Balázsék, így akkor csak 1–0-ra nyertek, pedig a mostani eredmény már továbbjutást ért volna.

Milyen érdekes, hogy a két csapat öt tétmeccséből hármat is megnyert ebben a szezonban az Újpest (egy döntetlen és egy vereség mellett), mégis a Vasas áll a 3. helyen a bajnokságban (az Újpest marad a 7. győzelem ellenére is), és készülhet a Magyar Kupában az elődöntőre.

Ettől függetlenül a mai győzelemnek már valóban örülhet az Újpest.

1. Budapest Honvéd 26 14 5 7 39–25 +14 47
2. Videoton FC 25 13 6 6 50–22 +28 45
3. Vasas FC 26 12 5 9 41–30 +11 41
4. Ferencvárosi TC 25 10 9 6 40–31 +9 39
5. Szombathelyi Haladás 25 10 5 10 32–34 –2 35
6. Paksi FC 25 8 11 6 29–27 +2 35
7. Újpest FC 26 8 11 7 39–39 0 35
8. Mezőkövesd Zsóry FC 25 8 7 10 27–36 –9 31