A Puskás Akadémia először nyert idegenben – a Vasas bánta

2015.11.28. 15:26
Először örülhetett idegenbeli bajnoki után a Puskás Akadémia (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Puskás Akadémia hátrányból 4–2-re nyert a Vasas vendégeként, ezzel először győzött idegenben a bajnokságban. Az angyalföldieknél Ádám Martin először volt eredményes az élvonalban, Czvitkovics Péter pedig csereként beállva szerzett gólt egykori klubja ellen. A felcsútiaknál Tischler Patrik duplázott.

A bennmaradás (vagy kiesés) szempontjából fontos ütközetet rendeztek Angyalföldön, a Fáy utcában. A sereghajtó Vasas a két ponttal előtte lévő Puskás Akadémiát fogadta, amely egyedüliként még nem nyert idegenbeli bajnoki mérkőzést a szezonban.

A Vasasban először kezdett az élvonalban a 22 éves Ádám Martin, aki a 22. percben megszerezte élete első NB I-es gólját; Kenesei Krisztián jobb oldali beadása után talált be. 1–0

A felcsútiak azonnal válaszoltak, sőt a szünetig meg sem álltak három találatig. A 34. percben a vasasos Debreceni András fejéről saját kapujába pattant a labda, majd két perccel később a horvát Stipe Bacelic-Grgic érkezett jó ütemben egy beadásra – megszerezve első gólját a magyar első osztályban. A 39. percben harmadszor zörrent meg a hazai háló, ezúttal Tischler Patrik révén, aki okosan a bal alsóba helyezett. 1–3

A második félidőben Remili Mohamed piros lapot kapott szövegelésért a 74. percben, a tíz emberrel játszó Vasas pedig egy percre rá szépített. A csereként beálló Czvitkovics Péter szép gólt szerzett volt klubja ellen. 2–3

Tischler a 85. percben még egyszer betalált, beállítva a 2–4-es végeredményt. A Puskás Akadémia először nyert idegenben a bajnokságban, s négy pontra növelte előnyét a 11., kieső helyen álló Békéscsabával szemben, amely kikapott a Honvédtól. A Vasas sorozatban hatodik meccsét veszítette el a bajnokságban, és továbbra is utolsó. A fővárosi klub október 19-én menesztette Szanyó Károly vezetőedzőt, azóta az együttes mind a négy bajnokiját elvesztette, s kiesett a Magyar Kupából.