Böde-duplával nyert rangadót a Ferencváros

2015.08.01. 20:25
Gera és a Ferencváros végül a Vasas fölé nőtt (Fotó: Földi Imre)
Böde Dániel két góljával a Ferencváros elhozta a három pontot az újonc Vasas otthonából a labdarúgó NB I harmadik fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

Vasas–Ferencváros 0–2 (Böde 48., 58.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Elképesztő történelmi múlttal dicsekedhet a Vasas és a Ferencváros párharca, a két gárda az első élvonalbeli bajnokiját például 100 évvel ezelőtt vívta, mégis egy közelmúltbeli fiúzenekar, a New Kids on the Block nevét morzsolgattuk magunkban az első félidő végén, ugyanis az újonc játékosai több alkalommal is az utolsó pillanatban vetették magukat kapujuk előtt a vendégek próbálkozásaiba, és mindannyiszor remekül blokkoltak.

A házigazda Vasas a visszahúzódó Remili Mohamed balról Lázok János elé lőtt labdáira és Vida Máté a veterán középcsatárt, Kenesei Krisztiánt kereső jobb oldali beadásaira építette a támadójátékát, de sikertelenül; eközben a Fradi többször is gólhelyzetbe került, ám hol a kapus Nagy Gergely, hol pedig a Grúz Tamás, Osváth Attila védőkettős egyik tagja ért oda a döntő tizedmásodpercben.

Meglehet, Thomas Doll egy másik, rendszerváltás körüli slágert (Depeche Mode: A Question Of Time, azaz Csak idő kérdése) dúdolgatott az öltözőben, ugyanis sokkal jobban, sokkal veszélyesebben futballozott a Fradi, és az újrakezdés után egy gyors támadás végén meg is szerezte a vezetést, Böde Dániel találatával. 0–1!

Nem teszik a kirakatba ezt a gólt a Vasas-védők, majd nem sokra rá felidézték a fiatal Zalatnay Saroltát: sajnos nem látványvilágban, hanem azért, mert Böde Dániel fejes gólja után mérgesen gondolhattak arra, hogy „Hol jár az eszem?". Rejtély, hogyan lehet az ellenfél egy szem csatáráról pár percen belül kétszer is ennyire látványosan megfeledkezni... 0–2!

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a hitehagyottan, ötlettelenül futballozó Vasas még csak helyzetbe sem került a lefújásig, a Fradi pedig könnyedén játszogatva is megőrizte kétgólos előnyét.

A Ferencváros 2014. október 4. óta nem talál legyőzőre a bajnokságban, veretlenségi sorozata 23 mérkőzéses (17 győzelem és 6 döntetlen), az újonc pedig három vereséggel rajtolt.

„A szünetben nem dicsértem meg a fiúkat – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Valakinek fel kellett ébresztenie a csapatot! Az első félidőben új rendszert próbáltunk ki, négy–négy–kettes felállásban szerepeltünk. Kicsit bizonytalanul futballoztak a játékosok, még szokniuk kell az új szisztémát. A Vasas az elején nagyon jól játszott, dicséret illeti ezért.”

„A Ferencváros ma nagy falat volt a Vasasnak – értékelt Simon Antal, a Vasas vezetőedzője. – Gera, Hajnal, Dibusz, Böde állt velünk szemben, csupa rutinos, válogatott játékos, a nemzetközi porondon megedződött csapat. Nálunk a második félidőben nyolc olyan labdarúgó szerepelt, aki kilencvennégyes születésű vagy fiatalabb volt. Szépen helytálltak, de ma sajnos a rutin döntött.”