A Vasas most sem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel

2016.03.08. 17:50
Remili Mohamed húz el Lázár Pál mellett (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a Vasas az Illovszky-stadionban 0–0-s döntetlent játszott a DVSC-Teva csapatával. Az angyalföldiek – a Bp. Honvéd elleni mérkőzéshez hasonlóan – most is sokat futballozhattak emberelőnyben, de ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Vasas–DVSC 0–0
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion.V: Németh Á.
Vasas:
Nagy G. – Hangya, Korcsmár, Debreceni, Preklet (Pavlov, 65.) – Ch. Müller, Risztevszki, Vida – Ádám, Novák (Ignatidisz, a szünetben), Remili (Könyves, 74.). Vezetőedző: Michael Oenning
A kispadon: Hermány (k.), Adamovics, Berecz, Romic
DVSC: Verpecz – Lázár P., Brkovics, Szatmári Cs., Korhut – Jovanovic, Bódi (Varga J., 72.), Szakály, Horváth Zs. (Ferenczi J., 90.) – Tisza (Kulcsár T., 67.), Takács T. Vezetőedző: Kondás Elemér
A kispadon: Radosevic (k.), Mészáros N., Máté, Sidibe
Kiállítva:
Takács T. (Debrecen, 59.)

Valóságos mocsárjárási gyakorlaton vehettek részt a Vasas és a Debrecen labdarúgói: itt nem gyerekkorunk boldogult testgyakorlataira gondolunk, hanem arra, hogy a játékosok valósággal vadásztak lövés vagy indítás előtt egy-egy száraz területre.

Adjatok egy stabil pontot, és én kifordítom sarkaiból a világot – mondta egy nagy ókori taktikus. Nos, az első félidőben nem találtak kapaszkodót a csapatok: a vendégeken meglátszott talán, hogy Kondás Elemér öt helyen változtatott legutóbbi győztes csapatán, míg a hazaiak hiába kerültek kétszer is ziccerbe Novák Csanád révén, a támadó mindkét lehetőségét elrontotta.

Sár ide vagy oda: az ötös elől jégről is illene a kapuba találni.

Jellemző módon a legnagyobb debreceni helyzet igazából egy Debreceni-helyzet volt, a Vasas védője egy beadást majdnem saját kapujába tisztázott.

Tisza: a Nagyerdeiben jobban kijött volna a minőségi különbség

A fordulás után a Debrecen beszorította 16-osára a házigazdát, és már nagyon érett a Loki-gól, amikor Takács Tamás teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Megmutathatta a Vasas, hogy mit tanult múlt heti hibájából, amikor a kettős emberelőnyt is kihasználatlanul hagyta, Michael Oenning mester mindenesetre gyorsan pályára küldte Könyves Norbertet és Jevgen Pavlovot is (Novákot még a szünetben Iliasz Ignatidisszel váltotta).

Nos, a huszáros hazai rohamokra azóta is várnak az angyalföldi drukkerek, akik megköszönhetik Horváth Zsoltnak, hogy a hajrá kezdetén ajtó-ablak helyzetben hibázott.

Nem neveznénk a döntetlent igazságosnak, mert mindkét csapat kapott egy pontot...

A bajnokság állását itt nézheti meg!

93. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

90. perc Horváth le, Ferenczi János váltja.

89. perc Sárga Jevgen Pavlovnak reklamálásért.

86. perc Kire Risztevszki ellöki Szakályt, sárga ez is.

84. perc Könyves meg ballal 14-ről a jobb felső fölé tekeri a labdát, Lázár elől, majd Szatmári blokkolja az ötösön Ignatidisz 17 méteres, jobbos bombáját.

83. perc Hangya Szilveszter fellöki Lázárt, sárga.

80. perc MI MARADT KI!
Kulcsár kicselezi a 16-os előterében a borzalmasan helyezkedő Risztevszkit, balra passzol Horváthnak, aki ballal 10-ről a léc fölé emel.

79. perc Eddig bírta a labda. Újabb csere.

79. perc Horváth szólója szép, Jovanovic lövése kevésbé.

78. perc
Pavlov jobbal a 16-os bal sarka elől ölön lövi a kapust.

Valamiért most ez a szám jár az eszünkben.

74. perc Remili is leballag, Könyves Norberttel pacsizik. Az utolsó hazai csere ma.

72. perc Varga József be, Bódi le.

Pontatlan ívelések, pontatlan passzok követik egymást. Igen sűrűn.

67. perc Kulcsár Tamás be, Tisza le.

66. perc
Akit Horváth egy szép lesgóllal köszönt.

Az ukrán-orosz csatár ebben az idényben 13 meccsen 4 kanadai pontot termelt. 784 perc alatt.

65. perc A német mester reagál: Preklet, a balhátvéd le, Jevgen Pavlov, a csatár be.

65. perc Vida most lő, Remili bal oldali beadása után, de 17-ről a léc fölé lő.

64. perc
Brkovics röviden kifejelt labdáját Korcsmár jobbal 14-ről a bal sarok mellé emeli.

63. perc
Verpecz Vidához üti Ádám beadását, aki nem mer lőni 26-ról.

Takács: 5 meccs a Vasas ellen, 1 gól, 1 piros, 2 sárga.

A menetrendszerű Vasas-emberelőny bepöfögött a 2-es vágányon. Ennek a járatnak nem örülnek a lokisták.

59. perc Takács Tamás kap egy sárgát, amiért kézzel ütné kapuba Tisza jobbos beadását, és mivel volt már egy sárgája: piros. No Maradona!

A dvsc.hu hívta fel rá a figyelmet, hogy Kondás mester ma 151. alkalommal ül a kispadon a Loki vezetőedzőjeként. Mérlege 82 győzelem, 40 döntetlen és 28 vereség, és a szakember a DVSC edzői örökrangsorát már jó ideje vezeti. Mindössze három NB I-es bajnoki meccs hiányzik ahhoz, hogy mérkőzésszámban beérje Garamvölgyi Lajost, aki eddig a legtöbb alkalommal irányította a piros-fehéreket az élvonalban.

58. perc
Horváth cselezget a balon, beadását menti becsúszva Bódi elől Vida.

56. perc Bódi bal oldali beadása csemege Nagynak.

55. perc Ez szép!
Bódi egy balról elé csorgó labdát ballal 22-ről nem sokkal küld a bal felső fölé.

52. perc Szatmári ment a balon higgadtan Remili elől.

47. perc Remili jobbal a 16-os elől Verpecz ölébe küldi a labdát, jobbal.

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Novák le, Iliasz Ignatidisz be.

Jelentjük, Bernd Storck és Thomas Doll is felbukkant a lelátón.

Novák háromszor játszott a DVSC ellen, egyetlen gólt vagy asszisztot sem jegyzett a hajdúságiak ellen. És mindig vesztesként hagyta el a helyszínt.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Müller indítását követően Verpecz ment lábbal Novák előtt, a 16-oson kívül.

44. perc NAGY MENTÉS!
Tisza remek csellel csapja be Debrecenit az ötösön, a levegőben történő labdaátvétellel, de Korcsmár becsúszva szereli. KÉT PAZAR MEGMOZDULÁS EGYMÁS UTÁN!

41. perc Müller jobbal 20-ról jócskán elvéti a bal felsőt.

37. perc
Bódi ívelése éppen csak magas az ötös előtti tömegből kiemelkedő Takácsnak.

33. perc
Tisza jobb oldali beadása Korcsmáré.

A Vasas nem tudott jelentősen javulni az edzőváltás óta sem, négy bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg. Másfelől viszont: két bajnoki mérkőzést játszott eddig Oenning irányításával a fővárosban, és egyiken sem kapott gólt. Az Illovszky-stadionban a „beugró” Ferenczi István tizenegyes-góljával legyőzte a Haladást, majd, igaz, a hajrában már kettős emberelőnyben játszva, 0–0-ra végzett Kispesten. Az angyalföldiek legnagyobb gondja a gólképtelenség: az NB I-ben akcióból még nem találtak a kapuba tavasszal.

A DVSC a négy eddigi tavaszi mérkőzésén tíz pontot szerzett, a legtöbbet a mezőnyben. Kondás Eleméré az egyedüli élvonalbeli csapat, amely már három bajnokit is nyert tavasszal. Ugyanakkor ez az adatsor elsősorban a hazai mérleget dicséri, vendégként Újpesten 1–1-re végzett – amely azért semmiképpen sem rossz eredmény. Ettől függetlenül: a Loki szeptember 19-én nyert legutóbb idegenbeli bajnokit, éppen a Vasas ellen (mlsz.hu).

25. perc MI MARADT KI! Preklet zseniálisan indít, sokadszorra, Novák elhúz újfent Brkovics mellett, Szatmári rosszul helyezkedik középen, de a támadó az ötös bal sarka elől a túlsó alsó mellé gyatrázza a labdát. Ballal.

24. perc Müllerék elrontanak egy szabadrúgásvariációt, majd a német 24-ről nagy erővel lő, a balra visszanyúló Verpecz azonban véd, Brkovics meg jobbal kivágja a labdát. Nem sokkal a jobb sarok mellé.

22. perc Risztevszki ment az ötösön Tisza elől, aki nem sokra rá egy száraz területig viszi a labdát, ahonnan jobbal a bal felső fölé lő. Jó 24-ről.

Ennek a Debreceni-gólnak duplán nem örültek volna a hazaiak.

20. perc ÖNGÓLHELYZET! Lázár jobb oldali beadását a bevetődő kapus elől a rövid saroknál Debreceni nem sokkal talpalja a rövid, bal alsó mellé!

16. perc Tisza jobbról a túlsó alsó mellé ível jobbal, 12-ről.

EGYMÁS ELLENI MÉRKŐZÉSEK A KÖZELMÚLTBÓL, JEGYZŐKÖNYVEKKEL ITT!

12. perc ZICCER! Brkovics elcsúszik, Szatmári és Korhut lemarad, de Ádám balról érkező passzát Novák az ötös jobb sarka elől jobbal az égbe vágja!

11. perc Bódi ad egy rossz passzt Lázárnak, aki megmenti, Ádám Bódiba rúgja a labdát, majd nem sora rá ő is nagyon gyatrán indít.

9. perc Takács Tamás odacsúszik kegyetlenül Korcsmárnak, sárga ez is.

8. perc Szatmári ismét alul marad, de felülkerekedik, mert Vidától Verpeczig pattan a labda.

Ádám indított remekül.

7. perc Novák Csanád betör a 16-osra a magát könnyen megadó Szatmári mellett, aki az ötös jobb sarka előtt utoléri, a csatár meg nagyot esik. Sárga, nem 11-es. Jó ítélet.

A hazaiak kezdője nem változott a Honvéd ellenihez képest, a DVSC-é ellenben öt helyen is.

5. perc Risztovszki indítása csemege a vendégkapusnak.

3. perc Brkovics, majd Lázár munkában a balon egy-egy hazai támadást követően.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek piros-fehér mezben és fehér nadrágban.

Ihász Kálmánt 75., dr. Izsó Ignácot 60. születésnapja alkalmából köszöntik a hazaiak.

Ne feledjük, nemrégiben nagyon elrakta a Loki a Vasast.

„Nem nagyon kell motivációt találnunk a mérkőzés előtt. Egyszerűen jobban és eredményesebben szeretnénk játszani, mint három hete Debrecenben. Mindenképpen előny számunkra, hogy hazai pályán játszhatunk, és miután az elmúlt napokban jelentős mennyiségű eső esett a pályánkra, így várhatóan a mély talaj is befolyásolja majd a mérkőzés alakulását. Bízom abban, hogy jól fogunk szerepelni, és játékosaim átérzik e mérkőzés súlyát és fontosságát is” – mondta a Vasas mestere, Michael Oenning a vasasfc.hu-nak.

Miután a Vasas három évet az NB II-ben szerepelt, tavaly ősszel került sor a következő párharcra (1–0-s győzelem az Illovszky Rudolf Stadionban), majd az eddigi utolsó összecsapás 4–0-s debreceni sikert hozott a tavaszi rajton.

A DVSC-Teva egyetlen bajnokit sem veszített a Vasas ellen, amióta Kondás Elemér felel a Loki szakmai munkájáért. Az edző 2011. április 23-án éppen a piros-kékek ellen mutatkozott be az NB I-ben (5–1-es siker Angyalföldön), majd a 2011–2012-es idényben egy 5–2-es hazai győzelem és egy idegenbeli 0–0 következett.

Egy kis örökmérleg: 77 meccs az élvonalban, 29 fővárosi és 30 debreceni sikerrel, 126, ill. 131 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Czvitkovics (térdműtét után) sérült, a vendégektől Balogh J. (porckorongműtét), Coulibaly (combizomhúzódás), Holman és Novakovics (érműtét után) maródi.

„Az első félidő a terveink szerint alakult, a Honvéd nem tudott helyzetbe kerülni, előttünk viszont három-négy lehetőség is adódott – mondta Debreceni András, a Vasas védője, aki korábban Kispesten is profiskodott. – Más kérdés, hogy megint nem tudtuk értékesíteni a helyzeteket, ez sajnos visszatérő probléma tavasszal. A második félidőben sem terveztünk változtatni a taktikánkon, meg akartuk várni, amíg a Honvéd türelmetlenné válik, de a két kiállítás megváltoztatta a meccs képét, mi pedig rosszul reagáltunk a kettős emberelőnyre.”

Ezzel szemben a vendégek kontratámadásaiban többször is benne volt a gólveszély, ám Horváth András előbb Kire Risztevszki, majd Remili Mohamed lövését védte bravúrral.

Egy kis visszatekintés. Az első hatvan percben a Vasas, az utolsó fél órában a Honvéd elképzelései szerint alakult a meccs. Bár a találkozó előtt a kispestiek tűntek esélyesebbnek, sehogy sem tudták feltörni a vendégek meglepően szervezett védekezését, hiába birtokolták többet a labdát, egyetlen helyzetet sem tudtak kialakítani Nagy Gergely kapuja előtt.

Nem mindig volt ez így. Az MTK-tól átigazolt labdarúgó a bajnokság kezdetén többször is lehetőséget kapott, az őszi szezon közepén viszont kikopott a csapatból. A szurkolók kezdtek megfeledkezni róla, amikor Kondás Elemér vezetőedző az utolsó 2015-ös tétmérkőzésen – éppen az MTK ellen – kezdőként pályára küldte (3–1), és Horváth Zsolt három gólt szerzett.

„Nem gondoltam volna – érkezett rá a határozott válasz. – Elégedett vagyok, hogy hat élvonalbeli gólnál járok a szezonban, ez azonban cseppet sem tesz megelégedetté. Még pécsi játékosként a legjobb szezonomban hat gólig jutottam. Ezt a csúcsot már beállítottam, s remélem, lesz folytatás is. Ugyanakkor ne feledjük el, hogy szélső középpályás vagyok, a góllövés mellett nekem ugyanolyan fontos, hogy gólpasszokat is adjak, sőt ez utóbbiból rendszerint több kerül a nevem mellé. Ugyanúgy tudok örülni egy remekül előkészített gólnak, mint a befejezésnek.”

A DVSC a második helyről várja a folytatást. A csapat nem gyakran tanyázott a dobogó középső fokán, csak az első és a tizenkettedik forduló után állt ennyire előkelő pozícióban, miközben megesett, hogy a nyolcadikig süllyedt. A debreceni középpályás, Horváth Zsolt „felemelkedése is dicséretes, ezért nekiszegeztük a kérdést, gondolta volna-e, hogy a tavasszal már ő vezeti a piros-fehér házi góllövők versenyét.

Nagyot fordult vele a világ.

„A debreceniek újabb meglepetésembere – írtuk a Puskás Akadémia elleni győztes összecsapás (4–2) után Horváth Zsoltról, amiért duplájával hatra gyarapította szezonbeli élvonalbeli góljainak számát, ráadásul felkapaszkodott a házi góllövőlista első helyére.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VASAS–DEBRECENI VSC-TEVA NB I-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!