Megtáltosodott a Vasas, négy gólig meg sem állt

2015.12.02. 18:15
A Vasas kapuja előtt is akadt pár látványos jelenet, de a csapat mestere, <br />Simon Antal végre győzelemnek örülhetett „egyeduralkodóként” is (Fotó: Földi Imre)
A Vasas fölényesen, megérdemelten nyerte meg odahaza a Békéscsaba elleni meccset a labdarúgó NB I 15. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Vasas–Békéscsaba 4–0 (Könyves 41., 51., Pavlov 65., Kenesei K. 85. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Vigyázhattak volna rá jobban is: Könyves Norbert három, korábbi Békéscsaba elleni mérkőzésén lőtt két gólt és adott három gólpasszt, azaz megjegyezhették volna őt a lila-fehéreknél, ennek ellenére a támadó szerezte az első félidő egyetlen találatát, amikor a lehető legjobban érkezett Ádám Martin kapufáról kipattanó lövésére. 1–0!

Pedig a mérkőzést a vendégek kezdték jobban, a meglepően szép számú csabai drukkerhad szeme előtt fejelt a lécre Bratiszlav Punosevac, majd továbbra is beadások után, fejjel volt kapura veszélyes a fehér mezes alakulat, ám Laczkó Zsolt és Vaskó Tamás is rendre pontatlanul célzott.

Könyves Norbert bezzeg értékesítette az első igazi Vasas-helyzetet, majd gólra váltotta a szünet után a másodikat is: emeljük ki a szép emelés mellett Marko Vukaszovics pazar indítását és a Szlavko Damjanovics, Fabio Guaru kettősnek újabb csapnivaló helyezkedését.

A 2–0 után kényelmes helyzetbe került a Vasas, egy szöglet után Jevhen Pavlov megmutatta, hogy rendben működnek az ő pavlovi reflexei is (3–0), majd a Czvitkovics Péter által kiharcolt büntetőt a csereként beállt Kenesei Krisztián értékesítette. 4–0, megtáltosodott a Vasas, amely hat forduló után most először nem kapott ki, míg a Békéscsaba az utóbbi 14 idegenbeli NB I-es mérkőzéséből 13-at elveszített, csak Felcsúton tudott nyerni.

1. Ferencvárosi TC 17 15 1 1 36– 7 +29 46
2. Paksi FC 17 8 6 3 24–13 +11 30
3. MTK Budapest 17 7 5 5 21–16 +5 26
4. Újpest FC 17 6 7 4 24–18 +6 25
5. Debreceni VSC-Teva 17 6 7 4 24–19 +5 25
6. Szombathelyi Haladás 17 6 7 4 14–17 –3 25
7. Videoton FC 17 8 9 19–18 +1 24
8. Budapest Honvéd 17 5 6 6 20–22 –2 21