Az Újpest megszerezte első idei győzelmét az élvonalban

2015.04.19. 18:25
A Pápa elleni meccsen kiszakadt az újpesti gólzsák (Fotó: Teknős Miklós)
Meg sem állt négy gólig odahaza az Újpest a Lombard Pápa ellen a labdarúgó NB I huszonnegyedik fordulójának záró mérkőzésén. A lila-fehérek hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata ezzel megszakadt, és az idén először nyertek az élvonalban.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Újpest FC–Lombard Pápa 4–0
(Litauszki 36., Balogh B. 40., Ojo 71., Nego 75.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Tulajdonképpen két olyan csapat találkozott egymással az Újpest–Lombard Pápa bajnokin, amely keresve sem találhatott volna ideálisabb ellenfelet magának az élvonalban: a két gárda tavasszal összesen hat pontot és hat gólt szerzett. A lila-fehéreknél a Ferencváros elleni bukta mellett Dusan Vasziljevics elküldése és a stadion-ügy borzolta leginkább a kedélyeket (a szokásos gondok mellett), míg a Lombard Pápa alapja rengett meg a tulajdonos Bíró Péter nevezetes önfeljelentése miatt.

A két mester a mérkőzés előtt megegyezett abban, hogy csapata nem lő ugyan mostanában sűrűn gólokat, de helyzetekig azért eljutnak – nos, az első fél órában a beosztottak nem tudtak főnökeikre cáfolni. Szűcs Lajos három hazai ziccert is kivédett, majd kis híján gólpasszt adott Mouhamadou Seyének, ám a pápai támadó is hibázott.

Nem úgy egy védő, Litauszki Róbert, aki a 16-osról ballal lőtt egy bombagólt (1–0), majd nem sokra rá egy középpályás, Balogh Balázs megismételte ezt. Igaz, a második találathoz kellett az is, hogy a berepülő Csizmadia Csabáról igazán védhetetlenül pattanjon a jobb felső sarokba a labda: 2–0!

Lengyel Ferenc a szünetben bevetette a Yannick, Gál Szabolcs kettőst, de nem változott a mérkőzés képe: előbb Enisz Bardhi, majd Nemanja Andrics, aztán Mihailo Perovics hagyott ki egy-egy kecsegtető lehetőséget. A 70. percben aztán eldőlt a mérkőzés: Milan Bugunovics akasztotta Andricsot, a jogos büntetőt pedig Kim Ojo értékesítette. A légióst társai lelkigondozási okokból hosszasan ünnepelték, szorosan körbevéve őt: 3–0!

Rászorult némi vigaszra Szűcs is, ugyanis Loic Nego betalált 16 méterről ballal, azaz a gyengébbik lábával a léc alá, a kapus feje fölé: 4–0-ra vezetett a hajrá előtt az Újpest, és erre bizony kevesen számítottak. Messzebb jutottak 75 perc alatt a lila-fehérek, mint az egész tavaszi bajnoki idényben...

Megszakadt tehát Ojóék hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata, és az idén először nyertek az élvonalban – kellemetlen pofont kapott a kiesés elleni harc közben a Pápa.

1. Videoton FC 24 19 4 1 56–9 +47 61
2. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 39–16 +23 50
3. MTK Budapest 24 16 1 7 35–22 +13 49
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 24 11 7 6 36–24 +12 40
6. Kecskeméti TE 24 10 6 8 29–28 +1 36
7. Diósgyőri VTK 24 9 8 7 34–30 +4 35
8. Újpest FC 24 8 9 7 23–21 +2 33