A Honvéd egy félidő alatt elintézte az Újpestet

2016.07.16. 17:51
A Honvéd nyerte meg a „vízifocit” (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 1. fordulójában a Budapest Honvéd Hidi Patrik és Eppel Márton góljával 2–0-ra győzött az Újpest ideiglenes otthonában, az eső áztatta Illovszky-stadionban.

LABDARÚGÓ NB I
1. FORDULÓ

Újpest–Honvéd 0–2 (Hidi 4., Eppel 44.)

Elkezdődött! Újra útjára indult a labda a magyar élvonalban, igaz, az Újpest ideiglenes otthonául szolgáló Illovszky-stadionban csak tizenöt perc késéssel rajtolt el a Honvéd elleni bajnoki az óriási esőzések és a pálya rossz állapota miatt.

A csúszás ellenére a pálya állapota semmit sem javult, sőt az eső miatt inkább folyamatosan romlott, ehhez pedig a kispesti játékosok alkalmazkodtak jobban: a 4. percben az újpesti védők ügyetlenkedését Eppel Márton használta ki, és remek kiugratással helyzetbe hozta Hidi Patrikot, aki közelről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

A korai gól után az Újpest próbált mezőnyfölényt kialakítani, ám az egyre csak növekvő tócsák miatt csak nehezen alakult ki folyamatos játék a pályán.

Talán az újpesti csapat rutintalanságának is betudható (Nebojsa Vignjevics, a lilák vezetőedzője hat 22 évnél fiatalabb játékost jelölt a kezdőbe, igaz, a kispestieknél is öt ilyen játékos kezdett), de az első félidő végén is hibázott egyet az Újpest, amit a Honvéd újabb góllal büntetett meg. Koszta Márk beadására Eppel Márton érkezett a legjobban, és Nagy Tibor mellett, ívelt fejessel a kapu bal oldalába küldte a labdát (0–2).

A második félidőre a zuhogó eső miatt szinte használhatatlanná vált a gyep, a még terebélyesebbé váló tócsák és a szaporodó göröngyök miatt tovább esett a színvonal. Ennek ellenére az újpestiek becsülettel küzdöttek, és Vignjevics is mindent megtett: pályára küldte Souleymane Diarrát és a fél év után a pályára visszatérő Lázok Jánost is, kisebb helyzeteket leszámítva azonban ők sem tudtak lendíteni a negyedik kerületiek játékán.

A találkozó hajrájában a kedvére kontrázó Honvédot csak a Balajcza Szabolcs eltiltása miatt a kezdőbe kerülő és rögtön csapatkapitánnyá avanzsáló Banai Dávid akadályozta meg abban, hogy tovább növelje az előnyét, így a kispesti alakulat 2–0-ra győzött, és három ponttal indította a szezont.

A következő fordulóban az Újpest a Diósgyőr otthonában javíthat, míg a Honvéd hazai pályán acímvédő Ferencvárost fogadja.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!