Újpesten is kikapott, sorozatban hat vereségnél jár a Haladás

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2018.11.03. 16:50
Újpesten is kikapott és gól nélkül maradt a Haladás (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában az Újpest hazai pályán 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Haladást, amely így sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Újpest FC–Szombathelyi Haladás 2–0 (Balázs B. 71., Nwobodo 81.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 2350 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egyik szélről a másikra járt a labda, az újpestiek keresték a rést, végül a szombathelyi védők kifejelték a beadást.

Egy mondatban így lehetne összefoglalni az első félidőben látottakat, az Újpesttől ugyanis csak meddő mezőnyfölényre futotta a kiesés elől menekülő Haladás ellen. A lila-fehérek az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, többet birtokolták a labdát, a támadásokhoz a szélső hátvédek is felzárkóztak, ám hiába érkeztek jobbról és balról is a beadások, a kapu előtti fejpárbajokat a magabiztosan romboló Jagodics Márk, Tamás László kettős nyerte. A hátvédek között őrlődő Novothny Somának zsebkendőnyi terület sem jutott, az átlövésekről pedig megfeledkeztek a lila-fehérek.

A gondok a megszerzett labdát követő támadásépítésnél kezdődtek Horváth Ferenc együttesénél. A meccs képe alapján úgy tűnt, a Haladás pontszerzése azon múlhat, hogy meddig bírja a nyomást a védelem, s az esetlegesen adódó egy-két helyzetből mennyit értékesítenek a vendégek. Ehhez képest az első játékrész legnagyobb lehetőségét a 7. percben elpuskázta Priskin Tamás, pedig Gaál Bálint csúsztatása után teljesen üresen fejelhetett öt méterről, ám még a kaput sem sikerült eltalálnia. A másik oldalon Giorgi Beridze állt a legközelebb a vezetés megszerzéséhez, de a blokkoló lábról elé kerülő labdát a jobb felső sarok mellé csavarta, így gól nélküli első negyvenöt perc után vonultak pihenőre a csapatok – ennek inkább a szombathelyiek örülhettek.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első, ezúttal is a vasiak 63-szoros válogatott támadója szerezhetett volna vezetést csapatának. Ha gyönyörű lövése beakad a bal felső sarokba, alighanem a forduló gólját szerezte volna, ám a labda a léc és a kapufa találkozásánál csattant, onnan pedig kifelé pattant. A másik oldalon Bojan Szankovics próbált válaszolni, lövése azonban elkerülte a bal sarkot, míg a lendületesen futballozó Obinna Nwobodo hiába előzte meg a védőjét és a kapust is egy bal oldali beadás után, fejese a léc fölé szállt.

A meccs képe a helyzetek után sem változott, Nebojsa Vignjevics együttese kereste a rést a pajzson, ám a vezető gól sehogy sem akart megszületni. Amikor aztán Giorgi Beridze kapu elé csavart szabadrúgása után Balázs Benjámin közelről a hálóba lőtt (1–0), a vendégek kispad előtt mérgelődő vezetőedzője, Horváth Ferenc úgy érezhette magát, mint egy héttel korábban, a Honvéd ellen 1–0-ra elveszített hazai bajnokin. Csapatának akkor is több lehetősége volt a vezetés megszerzéséhez, végül mégis az ellenfél talált be. Ezúttal a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de ziccerig és kapufáig a szombathelyiek jutottak – mindhiába.

Úgy tűnt, a hátrányba kerülő együttesben nincs annyi erő, hogy felálljon a padlóról, iramot váltson, és esetleg beszorítsa az Újpestet. Horváth Ferenc csatárt akart pályára küldeni, ám mielőtt megtehette volna, Rózsa Dániel hatalmas egyéni hibája után eldőlt a meccs. A szakvezető az előző fordulóban éppen azért változtatott a gólvonal előtt, mert a mostani idényben Király Gábor a korábbinál bizonytalanabb volt, többször hibázott, az egyik új impulzust pedig a 33 esztendős kapustól várta. A 81. percig nem is lehetett rá panasz, de a hatalmas hibát és Obinna Nwobodo gólját követően elúszott a pontszerzés lehetősége. 2–0

Az Újpest nem szombat este nyújtotta az idény legjobb játékát, azonban így is begyűjtötte a három pontot, a Haladás pedig sorozatban a hatodik bajnokiját is elvesztette, és továbbra is az utolsó helyről várja a folytatást.