Az Újpest „csak” két góllal nyert odahaza a Békéscsaba ellen

2015.08.01. 17:38
Az újpestiek roppant könnyed győzelmet arattak az Előre ellen (Fotó: Földi Imre)
Az Újpest nagyon sima, 2–0-s győzelmet aratott a Békéscsaba ellen hazai pályán a labdarúgó NB I 3. fordulójában. A találkozó során Kálnoki Kis Dávid és Mihailo Perovics volt eredményes.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

Újpest FC–Békéscsaba 2–0 (Kálnoki Kis 23., Perovics 43.)

Az Újpest egy döntetlennel és egy győzelemmel kezdte a bajnokságot, míg a Békéscsaba elveszítette az első két mérkőzését, így nem volt meglepő, hogy felbillent a pálya. A fővárosiak birtokolták többet a labdát az első félidőben, de sokáig nem tudták feltörni a vendégek védelmét. A 23. percben Balogh Balázs lövését bokszolta szögletre Mursits Roland, majd Kylian Hazard sarokrúgása után hatalmas kavarodás alakult ki a kapu torkában, végül Kálnoki Kis Dávid gyötörte át a labdát a gólvonalon közelről – ez volt a védő első gólja új csapatában. 1–0

A félidő derekán az Előre ki is egyenlíthetett volna, Laczkó Zsolt előtt két nagy gólszerzési lehetőség is adódott, ám egyikkel sem tudott élni, ezt pedig megbüntették a vendéglátók: a 43. percben Nagy I Gábor remekbe szabott jobb oldali beadása után Mihailo Perovics fejelt kapura előre bevetődve, és Mursits ugyan beleért a labdába, de a gólt már nem tudta megakadályozni. 2–0

A szünet nem segített a Békéscsabán, a fordulás után is szinte csak az Újpestnél volt a labda, ráadásul közel járt a harmadik gólhoz is. Mohl Dávid a 48. percben centikkel terelte a bal alsó sarok mellé a labdát, öt perccel később pedig Balogh Balázs szabadrúgása csattant a lécen. A cserék sem lendítettek az Előre játékán, amely annyira sem tudott veszélyes lenni az ellenfél kapujára, mint az első 45 perc során, pedig finoman fogalmazunk, ha azt mondjuk, hogy akkor sem vezetett huszáros támadásokat a Szpisljak-legénység.

Az eredmény nem változott, osztálykülönbség volt a csapatok között, az biztos. Az Újpest zsinórban a tizedik meccsén maradt veretlen az élvonalban, míg a Csaba háromból három találkozott bukott el eddig a feljutása óta.