Hazai pályán könnyed győzelmet aratott az Újpest a Honvéd ellen

2016.04.06. 15:36
Balogh Balázs a szünet előtti pillanatokban juttatta vezetéshez az Újpestet (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában az Újpest hazai pályán Balogh Balázs és Enisz Bardhi góljával 2–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Újpest–Honvéd 20
(Balogh B. 45+1., Bardhi 64.)

Nem esett egymásnak az Újpest és a Honvéd a két csapat 201. bajnoki összecsapásán. Az első félidőben csak néhány kisebb helyzetet jegyezhettünk fel, előbb Lencse László cselezte le Horváth Andrást, ám túlságosan kisodródott és nem tudott kapura fordulni, majd Hidi Patrik éles szögből leadott szabadrúgását ütötte ki Balajcza Szabolcs a kapu bal oldalából.

Amikor már úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel vonulnak pihenőre a felek, az egyperces ráadás végén megszerezte a vezetést az Újpest. Lencse a bal oldalon, az alapvonalról közeléből adta középre a labdát, amelyről a becsúszó Enisz Bardhi még lemaradt, ám Balogh Balázs a hosszú oldalon, egy méterről a léc alá bombázott (1–0).

A második játékrész az elsőhöz hasonló langyos iramban kezdődött, Marco Rossi hiába próbálkozott egy kettős cserével is, nem tudta felpörgetni a csapatát. Nagy helyzetek a hazaiak előtt sem adódtak, ám gólt ismét ők szereztek. A 64. percben Mohl Dávid és Enisz Bardhi játszott össze a Honvéd tizenhatosának előterében, majd egy szép csel után a macedón vállalkozott tizenhét méterről lövésre, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki (2–0).

A folytatásban még Viktor Angelov előtt adódott egy nagy lehetőség, ám Horváth András védett, így az Újpest 2–0-ra megnyerte a mérkőzést, és fellépett a tabella harmadik helyére. A Honvéd sorozatban három győzelem után kapott ki újra.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!