Tischler-Újpest 4-5; sorozatban hatodszor nyert a Vignjevics-csapat

2015.05.23. 13:55
Tischler négy gólt szerzett az Újpest ellen, a PAFC ennek ellenére kikapott (Fotó: Mirkó István)
Az Újpest 5–4-re felülmúlta idegenben a Puskás Akadémiát a labdarúgó NB I 29. fordulójában, ezzel sorozatban a hatodik győzelmét aratta a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Újpest 4–5 (Tischler 6., 18., 45+1., 66., ill. Heris 11., Andrics 12., 53., Kelic 69. – öngól, Nego 79.)

Az elmúlt napok csapadékos időjárása miatt igencsak mostoha körülmények fogadták a játékosokat a Pancho Arénában, a pálya mély volt, és a pocsolyák sem könnyítették meg a futballisták dolgát, akik ennek ellenére parádés első 18 percet produkáltak, ezen időszak alatt négy gól született! A sort Tischler Patrik nyitotta, aki a hatodik percben Kleinheisler László szögletét követően fejelt a kapuba három védő között (1–0). Nem sokáig nem örülhettek a hazaiak a vezetésnek, a 11. percben Balogh Balázs sarokrúgását követően Tar Zsolt felszabadítása rövidre sikerült, a kipattanót Asmir Suljic küldte kapura, és még Jonathan Heris beleért sarokkal, így a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 1–1

Egyetlen minutummal később pedig fordítottak a vendégek. Suljic adott be szenzációsan középre, Nemanja Andrics hosszan vette át, de ez volt a jó megoldás, mert a labda begurult a bal alsó sarokba, a játékvezető és az alapvonali asszisztens szerint Danilovics már csak a gólvonal mögött ért hozzá (1–2). Az újpestiek előnye hat percig tartott ki, a 18. percben ugyanis Kleinheisler indítása után Lencse centerezett balról, a labda Hudák Dávidon megpattantva került Tischler elé, aki három méterről nem tudott gólt lőni, gyatra próbálkozása Forró Gyuláról pattant vissza hozzá, ám másodjára már nem hibázott. 2–2

A félidő hajrája tartogatott még egy csavart: a hosszabbítás első percében Kleinheisler támadta le Forrót a bal oldalon, el is vette tőle a labdát, amit középre kanyarított, és a középen berepülő Tischler öt méterről beterelte a bal alsó sarokba. A korábbi MTK-játékosnak tehát a Kecskemét elleni múlt heti teljesítményét megismételve sikerült újból mesterhármast szereznie hazai pályán! 3–2

A térfélcsere után a vendéglátók kezdtek jobban, mégis az Újpest szerzett újabb gólt: az 53. percben Nego viharzott el a jobb oldalon, majd pontosan adott középre, ahol a lendületből érkező Andrics fejelt négy méterről a léc alá (3–3). A lila-fehérek másodszor egyenlítettek, és támadásban is maradtak az újabb fordítás reményében.

A 66. percben a semmiből szerzett újabb gólt a PAFC, jobban mondva Tischler: Kleinheisler indítása után a csatár előbb Hudákot, majd Balajczát ültette le, utána szépen megvárta, amíg két újabb védő elszalad előtte, azt követően pedig hat méterről a kapuba lőt – remek egyéni teljesítmény volt! 4–3

Természetesen nem maradt ennyi az állás, Tischler negyedik gólja után három perccel jött Balogh Balázs jobb oldali szabadrúgása, amely után Renato Kelic térdéről pattant be a labda a bal alsó sarokba, öngóllal egyenlítettek újra a negyedik kerületiek (4–4). A 79. minutumban pedig megint az Újpest került közelebb a győzelemhez: Jobb oldali beadás után Guaru fejéről pattant a hosszú sarok irányába a labda, amit Andrics tett egyből középre, Nego pedig két méterről nem tudott hibázni. 4–5!

Az eredmény már nem változott, azaz hiába jutott négy gólig Tiscler (aki két forduló alatt szerzett hetet), a Puskás Akadémia kikapott, így ebben a szezonban egyetlen alkalommal sem tudott fővárosi csapat ellen nyerni. A lila-fehérek sikerükkel életben tartották a reményt arra, hogy befussanak a szezon végén a 4. helyre.

Tischler: Ezt sehogy sem lehet feldolgozni, hihetetlen

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Izgalmas mérkőzést láthattak a nézők, számítottunk arra, hogy pörgős meccs lesz, mindkét csapat támadó szellemű játékot játszott. Büszke vagyok a játékosaimra, hogy kétszer is fordítani tudtak. Karakteres, agresszív játékot mutattunk, gratulálok minden játékosomnak" – értékelt Nebojsa Vignjevics, az Újpest trénere, majd ejtett pár szót a következő idényről is.

„Ez a mai meccs is jó alap ahhoz, hogy megnézzük, milyen karakterekre van szükség a következő szezonra. Ez a mérkőzés jó példa lesz a régi és az új játékosoknak egyaránt, hogy jövőre hétről hétre ilyen motiváltnak és eredményesnek kell majd lenniük."

„Nagyon nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzésről. Szomorú vagyok, pláne hogy Tischler Patrik csodálatos teljesítményt nyújtott, amit jobban meg kellett volna hálálnia a csapatnak. Sajnos a jó egyéni teljesítmények mellett kifejezetten rosszak is voltak, és ebből nagyon könnyedén a védelmünk mögé került az Újpest. Szervezettebben kellett volna védekeznünk, hogy a jól cselező újpesti támadókat semlegesíteni tudjuk" – mondta Benczés Miklós, a Puskás Akadémia szakvezetője.

„Hihetetlen meccs volt, örülök, hogy végül sikerült győznünk. Tét nélkül futballoztunk, de ez jó hatással volt ránk. A pálya nem volt optimális a gyorspasszos játékunkhoz, de így is jó meccset játszottunk. A győzelmi szériánk már hatmeccses, remélem, az utolsó találkozónkon is győzni tudunk, amivel olyat tudnánk mutatni, amire már rég nem volt példa Újpesten" – mondta Balogh Balázs, az újpestiek középpályása.

1. Videoton FC 28 21 5 2 63–12 +51 68
2. Ferencvárosi TC 28 17 7 4 46–19 +27 58
3. MTK Budapest 29 18 3 8 39–24 +15 57
4. DVSC-Teva 29 14 9 6 39–19 +20 51
5. Újpest FC 29 13 9 7 37–28 +9 48
6. Paksi FC 28 12 9 7 38–26 +12 45
7. Diósgyőri VTK 28 11 9 8 40–35 +5 42
8. Kecskeméti TE 28 10 8 10 30–35 –5 38