Döntetlennel búcsúzott a Puskás Székesfehérvártól

2014.04.18. 18:55
Szélesi Zoltán kezdőként mutatkozott be a Puskás Akadémiában (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 25. fordulójának pénteki mérkőzésén a tizenkettedik helyen álló, újonc Puskás Akadémia a hetedik Pécsi MFC csapatát fogadta. A felcsútiak már a hatodik percben vezetéshez jutottak Szakály Dénes büntetőjével, de a vendégek Pölöskey Péter 24. percben esett találatával egyenlíteni tudtak. A pécsi gólszerzőt a 84. percben kiállították, de a PAFC nem tudott élni az emberelőnnyel, maradt az 1–1.

Bár már elkészült a vadonatúj felcsúti stadion (amelynek hétfőn lesz az ünnepélyes átadása), de ezen a találkozón – most utoljára – még Székesfehérváron fogadta ellenfelét a Puskás Akadémia. Rögtön az elején úgy tűnt, hogy örömteli lesz a búcsú, miután a 6. percben a vendégek védője, Danijel Romic odacsúszott Tischler Patrik lábára a 16-oson belül, s a megítélt büntetőt Szakály Dénes gólra váltotta (1–0).

Bár a pécsiek ezt követően aktívabban próbáltak támadni, sokáig egy kapu fölé szálló Mohl Dávid-lövést leszámítva egyáltalán nem veszélyeztettek. Így aztán derült égből mennykőként következett a vendégek egyenlítése a 24. percben: egy jobb oldali beadás után Pölöskey Péter lefordult Vaszicsku Gergőről, s a jobb alsóba gurított (1–1).

A vendégek támadója két perc alatt akár fordíthatott is volna, Mohl Dávid beadása után hat méterről fejelhetett, de Lubos Hajdúch bravúrral védett. Ezt követően megint a felcsútiak kezdtek támadni: előbb a ma leigazolt Szélesi Zoltán fejelt nagy helyzetben centikkel a kapu fölé, majd Tischler állt már csak a kapussal szemben, de kétszer is Gőcze Gergőt találta el. Később ugyanő emeléssel próbálkozott, de az meg fölé szállt, csakúgy, mint Czvitkovics Péter távoli lövése, így 1–1-es állásnál vonultak szünetre a csapatok.

Noha a második félidőt Mohl távoli lövése vezette fel, ezt leszámítva ott folytatódott a meccs, ahol az első félidőben abbamaradt, azaz a Puskás Akadémia támadásaival. A játékba azonban rengeteg hiba csúszott, s így aztán nem is alakult ki nagyobb helyzet. A játékrész közepén lábra kaptak a pécsiek, s a 72. percben a félidő legnagyobb helyzetét hagyták ki: Pölöskey visszagurítását Szatmári Lóránd ajtó-ablak helyzetben 12 méterről fölé lőtte.

A pécsiek legjobbja, Pölöskey a 84. percben második sárga lapja után kiállni kényszerült, így emberelőnyben fejezték be a meccset a felcsútiak, de a hátralévő időben több gól már nem esett, döntetlennel zárult a pályabúcsúztató.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

„Az első félidőben nem játszottunk jól, szerencsénk volt, mert a Puskásnak több ziccere volt – nyilatkozta Lőrincz Emil a mérkőzést közvetítő Duna TV-nek. – A szünetben rendeztük sorainkat, a második félidőben már sokkal jobban játszottunk, volt egy ajtó-ablak ziccerünk és egy büntetőgyanús eset is, ami a kispadról tizenegyesnek tűnt. Még mindig nem vagyunk jó passzban, a második félidőben csillogtattunk egy-két olyan dolgot, amelyek a bajnokság első szakaszában jellemzők voltak a csapatra, remélem, hogy lassan kikecmergünk a gödörből."

„Jól kezdtük a találkozót, megszereztük a vezetést, sok helyzetünk volt, de hagytuk magára találni a Pécset, ezt éreztem a második félidőben. Igazságosnak találom a döntetlent" – értékelt Benczés Miklós.