A jól hajrázó Paks emberhátrányban mentett pontot Felcsúton

2014.08.15. 18:56
Tóth II Balázs első félidei gólja nem volt elég a Felcsút első győzelméhez (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 4. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Paks ellen. A felcsútiak az első félidőben a gólok, a másodikban a mezőnyjátékosok tekintetében kerültek előnybe, de a jól hajrázó Paks tíz emberrel is egyenlíteni tudott, így megőrizte veretlenségét, a Puskás Akadémia pedig maradt nyeretlen a bajnokságban.

NB I
4. FORDULÓ
Puskás Akadémia–MVM Paksi F
C 1–1 (Tóth II B. 7. ill., Könyves 79.)

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE KÖZVETÍTÉSÉT KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ellentétes előjelekkel vágott neki Benczés Miklós és Csertői Aurél csapata az egyetlen péntek esti találkozónak: a Paks éllovasként, háromból három győzelemmel, kapott gól nélkül utazott Felcsútra, ahol az addig nyeretlen, egy ponttal a 14. helyen álló Puskás Akadémia nem csak szezonbeli, de a Pancho Arénában aratott első győzelmére is készült.

És nem csak készült a sikerre, de tett is érte: a Puskás Akadémia 8 perc után megszerezte a vezetést. Lencse László egy elveszettnek tűnt labdát szerzett meg harcosan a 16-oson belül, majd laposan adott középre az érkező Tóth II Balázsnak, aki 14 méterről jobbal okosan kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0.

A 2014–2015-ös bajnoki szezonban első kapott gólját elkönyvelő – 286 játékpercet követően kapituláló – Paks a középkezdés után szinte azonnal egyenlítési lehetőséghez jutott, de Heffler Tibor szabadrúgása az oldalhálóban kötött ki. A félidő további részében a Paks próbált támadni, de a gólhelyzetek helyett a szögleteket termelte szép számmal, a vendégek nyolcat is elvégeztek az első játékrészben.

A másik térfélen még adódtak izgalmak: a 22. percben a 300. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Czvitkovics Péter 27 méterről bombázta telibe a lécet, Molnár Péter ujjheggyel még bele tudott érni, megmentve a paksiakat az újabb kapott góltól.

A második félidő kényszerű hazai cserével (Kelic helyett Vaszicsku) kezdődött, és egy egyenlítési lehetőséggel folytatódott: miközben a Paks tovább gyarapította szögletei számát, az 57. percben Bertus passza után Könyves a kimozduló Molnár mellett elpöckölte a labdát, de a visszazáró Tamás a gólvonal elől szögletre tisztázott.

A 68. percben a gólhátrány mellé emberhátrányba is került a Paks: Eppel és a csereként beállt Denkovics birkózott a labdáért, előbbinél elpattant a húr és egy könyökössel kínálta meg ellenfelét. Nem találta el, de a szándékot kiállítással jutalmazta a játékvezető. Ezt követően Denkovics kapott sárga lapot műesésért, majd újabb egy perc múlva Lencse hibázott nagy helyzetben.

A Puskás Akadémia akár el is dönthette volna a mérkőzést, de nem tette, a Paks pedig 10 perccel a vége előtt 10 emberrel egyenlített: a csereként beállt Fiola indította Könyves Norbertet, aki egy lövőcsellel becsapta védőjét, majd 11 méterről jobbal – higgadtan és pontosan – a hosszú alsóba helyezett. 1–1 .

A kiállítás volt a mérkőzés fordulópontja, de épp a várakozásokkal ellentétben: a felcsútiak kiengedtek, a paksiak pedig magasabb fokozatra kapcsoltak, ami meghozta gyümölcsét egy bajnoki pont és a veretlenség megőrzése formájában. Csertői Aurél együttese 10 pontos és maradt a tabella élén, de a hétvégén ez változhat.

A Puskás Akadémia megduplázta pontjai számát, de biztosan marad a tabella hátsó felében, Benczés Miklós csapata továbbra is nyeretlen a 2014–2015-ös bajnoki szezonban (két vereség, két döntetlen) és a Pancho Arénában (három vereség, két döntetlen) egyaránt.

A mérkőzés összefoglalója

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK
Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője: „Óriási düh szabadult fel bennem az egyenlítő gólunknál, hármat nyertünk sorozatban előtte, de ez a meccs sokkal többet ért ezeknél. Szenzációsan fociztak a srácok, minden terhet a vállukra vettek, és végigbrusztolták a meccset. Ez a három pontnál sokkal több erőt ad nekünk. Próbáltak megállítani minket, nem sikerült. Jogtalan kiállítás, jogtalan akármi. Úgy érzem, hogy a srácok vették a lapot, megalkuvás nélkül játszottak."
Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője: „Emberelőnyben érthetetlen volt számomra, miért álltunk ennyire vissza, ki kellett volna jönni az ellenfél játékosaira. Így nem tudtuk kihasználni a létszámfölényes helyzetet, de ami ennél sokkal borzasztóbb, hogy a belső védőim olyan hibákat csináltak, amelyet nem tudtak kijavítani. Előjöttek azok a gyermeteg hibák, amelyek korábban is jellemzőek voltak. Az első félidőben a gólunk után voltak nagy helyzeteink, és a második játékrészben is egy, inkább azt éreztem, hogy visszaléptünk, és ezért elbuktunk két pontot." (Forrás: Duna Tv)
1. MVM Paks 4 3 1 9–1 +8 10
2. Videoton FC 3 3 9–2 +7 9
3. Diósgyőri VTK 3 2 1 6–2 +4 7
4. MTK Budapest 3 2 1 5–3 +2 6
5. Lombard Pápa FC 3 2 1 4–5 –1 6
6. Újpest FC 3 1 2 3–2 +1 5
7. DVSC-Teva 3 1 1 1 3–2 +1 4
8. Nyíregyháza Spartacus FC 3 1 1 1 2–4 –2 4