Döntetlennel ért véget a felcsúti kártyacsata

2015.09.12. 17:56
Nem bírt egymással a Puskás Akadémia és a Haladás (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában Felcsúton a Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladással. A vendégeknek Németh Márió szerzett vezetést a 28. percben, majd Iszlai Bence kiállítása után Pekár László egyenlített a 62.-ben. Vad II István játékvezető összesen kilenc lapot osztott ki a mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Haladás 1–1 (Pekár 62., ill. Németh M. 28.)

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, Tischler Patrik előbb a kapu fölé lőtt, majd egy védő blokkolta a kísérletét. Aztán Branko Pauljevics cselsorozata után kellett védenie Király Gábornak.

A vendégek ugyan csak 20 perc elteltével kezdtek éledezni, ám akkor annál veszélyesebbek voltak: előbb Halmosi Péter közeli lövését kellett védenie Pogacsics Krisztiánnak, a 28. percben azonban már ő is tehetetlen volt. Halmosi beadását Németh Márió passzolta 9 méterről a kapu közepébe (0–1).

A gólt követően az addig sportszerű találkozón kissé elszabadultak az indulatok: Vad II István játékvezetőnek a félidő utolsó bő tíz percében négyszer is fel kellett mutatnia a sárga lapot. A kártyacsata a második félidőben is folytatódott: a 46. percben megint villant a sárga, a 49.-ben pedig Iszlai Bence holtidőben megütötte Sallai Rolandot, ami után a játékvezető már a pirosat is elővette. Forrófejű játékosának köszönhetően a vendégek majd' egy félidőt voltak kénytelenek emberhátrányban végigjátszani.

A hazaiak azonnal vehemens támadásokba kezdtek: Pekár lövéseit előbb a védők, majd Király védte, mint ahogyan Márkvárt Dávid bombáját is a hálóőrnek kellett fognia. A 62. percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult: Sallai jobb oldali beadását Pekár estében az 5-ös vonaláról a léc alá lőtte (1–1).

Az egyenlítés után sem álltak le a hazaiak: Pekár a góljához kísértetiesen hasonló helyzetből a kapu mellé trafált, Sallai 12 méteres bombáját pedig hatalmas bravúrral fogta Király. A hajrában ugyancsak Sallai volt a főszereplő, aki egyedül tört kapura, 7 méterről átemelte a labdát a kapus fölött, ám az végül a háló tetején landolt.

Bár a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, nem volt érdemtelen a vendégek pontszerzése, akik elsősorban Iszlai fegyelmezetlensége miatt bosszankodhatnak. Mindenesetre nem mindennapi, hogy kilenc lapot kellett kiosztania a játékvezetőnek...

1. FTC 8 19–3 24
2. Haladás 4 3 1 7–5 15
3. MTK 4 1 3 11–7 13
4. Honvéd 3 3 2 12–10 12
5. Paks 3 2 3 10–6 11
6. DVSC 3 2 3 10–11 11
7. Újpest 2 4 2 10–8 10
8. PAFC 2 4 2 7–7 10