Böde „mezítláb”, majd hanyatt vetődve is lőtt gólt, nyert a Fradi

2015.04.03. 18:55
Böde Dániel az egyik cipőjét elhagyta, de így is betalált (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésen a Ferencváros 2–1-re nyert a Puskás Akadémia otthonában, Böde Dániel duplájára Polonkai Attila válaszolt ugyan a második félidőben, a három pont a zöld-fehéreké lett.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Ferencváros 1–2 (Polonkai 64., ill. Böde 16., 20.)

Kicsit álmosan kezdte a mérkőzést a Fradi, Thomas Doll már a hatodik percben nyugtalankodott, gyorsabb játékot várt el az övéitől. Nem sokkal később Varga Roland esett el a hazaiak tizenhatosán belül gyanús körülmények között, de nem kaptak büntetőt a vendégek. A 16. percben Tischler Patrik fejelhetett kapura, de nem volt veszélyes a próbálkozása, az elhibázott lehetőségért pedig nagy árat fizettek a hazaiak: az ellentámadás végén Emir Dilaver indította Böde Dánielt, aki a labdaátvétel közben még a cipőjét is elhagyta (egészen pontosan a bal lábáról esett le a „csuka”), de ez sem zavarta, begyalogolt az ötösig, és kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1

Négy perccel később jött az újabb Böde-gól, Hajnal Tamás bal oldali szögletét követően Michal Nalepa fejelte vissza középre a labdát, amelyet Böde 11 méterről lőtt a kapu jobb oldalába egy látványos félfordulatot követően. A csatárnak a 22. fordulóig nem volt gólja a tavaszi idényben, a PAFC ellen húsz perc alatt szerzett kettőt. Böde az első fordulót követően tudott egy meccsen egynél több gólt szerezni a 2014–2015-ös bajnokságban. 0–2

A második Böde-gól akrobatikus mozdulata (Fotó: Korponai Tamás)

A Puskás Akadémiának nagyon kevés lehetősége volt az első félidőben, és főleg Kleinheisler Lászlón látszott, hogy mennyire feszült, a fiatal játékos az első 45 percben közel járt a kiállításhoz, igaz, ez Somáliára is ugyanúgy igaz volt, aki úgy tartott rá Renato Kelic lábára, hogy volt már egy sárga lapja...

Böde: Gyerekkoromban rúgtam gólt cipő nélkül

A szünet után alaposan visszaesett a mérkőzés színvonala, sokat elmond a játék képéről, hogy Dibusz a hatvanadik perc környékén a saját tizenhatosa előtt végzett bemelegítő gyakorlatokat, nehogy lemerevedjenek az izmai. Benczés Miklós próbált belenyúlni a meccsbe, kettőt is cserélt, ami be is jött, a 64. percben a kispadról beszálló Polonkai Attila mattolta 18 méterről Dibuszt, aki sorozatban hét tétmeccsen nem kapott gólt, a nyolcadik mérkőzésen – 742 perc után – lezárult ez a széria. 1–2

Az egyenlítés viszont már nem sikerült a vendéglátóknak, akik zsinórban az ötödik bajnokijukon maradtak nyeretlenek, a Fradi a győzelmével megelőzte az MTK-t, és készülhet a Szolnok elleni Magyar Kupa-elődöntőre, valamint a az Újpest elleni bajnoki derbire.