nemzetisport.hu 2016.02.13 15:20 Frissítve: 2016.02.15 08:23

Pekár gólja döntött a Puskás Akadémia javára

A Puskás Akadémia a harmadik percben megszerezte a vezetést Pekár László 11-esből szerzett találatával a Diósgyőri VTK ellen, és a hazai csapat végig meg is őrizte az előnyét a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A vendégek mestere, Egervári Sándor így vereséggel kezdett a bajnokságban a diósgyőri kispadon.

Koman Vladimir sem tudott segíteni: Egervári vereséggel kezdett a DVTK kispadján (Fotó: Hegedüs Gábor)

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–DVTK 1–0 (Pekár 3. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egervári Sándor 2008 ősze után ült újra kispadon élvonalbeli mérkőzésen, és mint a Puskás Akadémia elleni bajnoki előtt elmondta, nagyon várta már, hogy végre elkezdődjön a meccs a felcsúti „ékszerdobozban". Nos, rosszul eshetett a mesternek a felfokozott várakozás végén, hogy csapata már a harmadik percben összehozott egy teljesen fölösleges büntetőt, amelyet Pekár László értékesített is. 1–0!

Ezt követően abban bíztak a hazaiak, hogy a felázott gyepen apró termetű támadóik többször is megkavarják majd Lipták Zoltánékat, ám erre példát csak elvétve láthattuk, a szélről érkező beadások pedig rendre pontatlannak bizonyultak.

A várt diósgyőri rohamok is elmaradtak: bár egyre jobban és bátrabban passzolgattak a vendégek, csupán blokkolt lövésekig jutottak, ugyanis a Fiola Attila, Renato Kelic védőkettős szilárdan állt a lábán a mocsári körülmények között is.

Téli NB I-es átigazolásfigyelő csapatonkénti bontásban
NB II-es átigazolásfigyelő
A legfrissebb átigazolási hírek
Felkészülési körkép

„Minden forduláskor kiesett három kiló gyep" – érzékeltette a körülményeket helyszíni tudósítónk.

A két vezetőedző is érezte, hogy a támadójátékon akad még csiszolnivaló: a felcsútiaknál a télen igazolt, sokszoros szlovák U21-es válogatott Karol Mészáros, a diósgyőrieknél a Bacsa Patrik, Georges Henri Griffiths kettős kapott lehetőséget.

Láthattunk gólszerzési lehetőséget is, de Novothny Soma nagy helyzetben a kapufát találta el, Barczi Dávid pedig a kapust, a hajrá legvégén Branko Pauljevics is ziccert rontott, ám ez már nem osztott, nem szorzott. Győzelemmel kezdte tehát az idényt a középmezőnyért  harcoló PAFC, vereséggel indult Egervári Sándor diósgyőri karrierje.

Megtekintette a mérkőzést Bernd Storck szövetségi kapitány is, de maradjunk annyiban, hogy ma egyetlen játékos sem betonozta be magát az Európa-bajnoki keretbe.

Honvéd–Haladás 0–1 Andó-Szabó Sándor
15.30 MTK–Paks – ELHALASZTVA(Farkas Ádám)
15.30 Békéscsaba–Ferencváros 0–1
 Karakó Ferenc
15.30 DVSC–Vasas 4–0 Erdős József
18.00Újpest–Videoton 1–0 Kassai Viktor
 A bajnokság állását itt nézheti meg!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.

2018.02.17 00:18:27

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ereje teljében lévő jó külföldi játékos nem szerződik hozzánk.

2018.02.15 08:37:15

Labdarúgó NB I BORSI GERGELY

„Mi is beszéltünk már róla, hogy jó úton járunk, s ha így folytatjuk, meglesz az eredménye.”