PAFC–Debrecen: két remek hajrá, a többi „felejtős”

2015.10.24. 15:25
Egyszer a hazai Puskás Akadémia, egyszer a vendég Debrecen talált be a kapuba az NB I tizenharmadik fordulójában rendezett mérkőzésen, így mindkét csapat egy-egy ponttal lett gazdagabb a bajnoki után.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Puskás Akadémia–DVSC 1–1 (Lencse 82., ill. Korhut 87.)LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Puskás Akadémia–DVSC 1–1 (Lencse 82., ill. Korhut 87.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Debrecen ötös veretlenségi, a Puskás Akadémia hatos nyeretlenségi szériával a háta mögött érkezett a két csapat egymás elleni bajnokijára, és a Békéscsaba elleni góleső nem múlt el nyomtalanul Kondás Elemér lelkivilága fölött, a mester ugyanis igen bátran a kezdőbe jelölte a Tisza Tibor, Kulcsár Tamás, Balogh Norbert, Ibrahima Sidibe négyest.

Igaz, a pályán kevés nyomát lehetett látni a hasonlóan bátor megoldásoknak, mert a hazaiak támadójátéka kimerült a szoros védekezést követő pontatlan ívelgetésekben, a vendégek pedig hiába próbálták meg helyzetbe hozni a középen tornyosuló Sidibét, kiismerhető futballjuk az első 30 percben egyetlen helyzetet sem szült.

A folytatás izgalmasabbra sikeredett, mert három ziccert is láthattunk a szünetig: az elsőt Lencse László, a másodikat Kulcsár rontotta el, a harmadiknál meg Sidibe találta el csizmaszárral a labdát az ötösön.

A fordulás utáni első fél óra sem volt élvezhető, sokáig keresgéltük rá a szavakat, de úgy döntöttünk, nem fosztjuk meg önöket a műélvezettől, olvassák csak el bátran online, szöveges közvetítésünket!

Branko Pauljevics azonban feldobta a mérkőzést a hajrá kezdetén, mert kihagyhatatlan helyzetbe hozta Lencse Lászlót, aki csúnyán lehagyta az addig remekül futballozó debreceni középső védőket, és megelőzte Korhut Mihályt is. 1–0!

Utóbbi azonban hamar javított, mert a csereként beálló Geoffrey Castillion által összeszínészkedett szabadrúgásból ritkán látható nagy gólt lőtt: 1–1!

Feszültre sikeredtek az utolsó percek, de több fordulatot már nem tartogatott a bajnoki: egyik fél sem érdemelt vereséget, így igazságosnak nevezhető a döntetlen.

1. Ferencvárosi TC 12 11 1 25–5 +20 34
2. DVSC-Teva 13 5 5 3 21–14 +7 20
3. Paksi FC 12 5 4 3 14–8 +6 19
4. MTK Budapest 12 5 4 3 17–12 +5 19
5. Szombathelyi Haladás 12 4 6 2 10–10 0 18
6. Budapest Honvéd 12 4 4 4 15–16 –1 16
7. Videoton FC 12 5 7 14–15 –1 15
8. Diósgyőri VTK 12 4 3 5 14–21 –7 15