Tischler gólja pecsételte meg a Pécs sorsát

2014.12.06. 15:58
Egy gól döntött Pécsen (Fotó: Löffler Péter)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a 15. helyen álló Pécsi MFC a 9. helyezett Puskás Akadémiát fogadta. A gól nélküli és kevés eseményt hozó első félidőt követően a vendégek a 70. percben szereztek vezetést Tischler Patrik fejesével. A meccsen több gól nem esett, így a hazaiak kieső helyen töltik a telet.

A meccs előtt megállapíthattuk: pécsieknek égető szükségük lenne a pontokra a kieső zónából való elkerüléshez, hiszen csak győzelemmel tudnának előbbre lépni, viszont hazai pályán eddig mindössze két pontot szereztek, s ezzel övék a leggyengébb hazai mérleg az NB I-ben.

Szerencséjükre a felcsútiak sem túl acélosak idegenben, ennek ellenére a hazaiak most debütáló kapusának, Helesfay Donátnak volt több dolga az első félidőben. Előbb Lencse László lecsúszott beadását kellett kipiszkálnia a léc alól, aztán Polonkai Attila távoli lövését kellett fognia, míg Sallai Roland fejese a kapu mellé szállt.

A hazaiak csak a félidő második felében jutottak kisebb helyzetekig: előbb Rácz Ferenc bombája szállt a kapu mellé, majd Szatmári Lóránd lövésénél ügyetlenkedett Braniszlav Danilovics. A mezőnyben azonban kiegyenlített játék folyt, a csapatok nem igazán szaggatták az istrángot, így a színvonal jócskán hagyott kívánnivalót maga után.

A pécsiek a második félidőben megpróbáltak egy sebességi fokozattal magasabbra kapcsolni, s volt is egy ígéretes Fröhlich Roland lövés, amelyet Tar Zsolt blokkolt, majd ugyanő maradt le Márkvárt Dávid beadásáról. ezeket leszámítva azonban nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk.

Egészen a 70. percig, amikor egy villámgyors vendégakció végén Lencse adott be balról, s a középen érkező Tischler Patrik 6 méterről a kapu bal oldalába bólintott (0–1). A pécsiek ugyan ezután elkeseredetten támadtak: Szatmári például a keresztlécet találta telibe, a csereként beállt Kővári Róbert lövését pedig Renato Kelic mentette a gólvonalról. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, így az is eldőlt, hogy a csapat kiesőhelyen tölti majd a telet.